نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان به استاندار اصفهان؛ آقای دکتر رضایی :پیگیر جواب های شما به افکار عمومی مردم در خصوص طرح سهمیه بندی بنزین هستیم.


 

بسم الله الرحمن الرحیم

استاندار محترم اصفهان؛جناب آقای دکتر رضایی

سلام علیکم؛


همانطور که مستحضرید در روزهای اخیر، طرح سهمیه بندی بنزین – با محاسن و معایبی که کارشناسان و متخصصین امر باید درباره آن قضاوت و اظهار نظر نمایند-  اجرا گردید و شوک بزرگی را به مردم عزیز ایران اسلامی تحمیل نمود.

اکنون و در آستانه روز دانشجو، جریان دانشجویی برخود لازم می داند با پیگیری مطالبات مردم از نماینده دولت در استان –یعنی شخص جنابعالی- و دعوت به حضور در هر زمان و هر دانشگاهی که امکان آن برای شما فراهم باشد، به پیگیری حقوق حقه مردم پرداخته و به نمایندگی از آحاد مردم، سوالات مطرح در جامعه - در این موضوع – را با شما در میان گذاشته و پیگیر جواب های شما به افکار عمومی مردم در این باره شود.

لازم است برای مردم روشن شود که؛

  1. با توجه به تاکیدات مکرر ریاست جمهور ایران اسلامی بر حقوق مردم در مشارکت در تصمیمات مهم کشور در منشور حقوق شهروندی که ایشان صادر و ابلاغ نمودند، چرا این طرح بدون هیچگونه فضا سازی روانی و آماده سازی اذهان مردم شریف ایران، و به صورت ناگهانی، به اجرا در آمد، به طوری که از اظهار نظر مسئولین تراز اول کشور نیز، به نظر می رسید حتی آن ها هم از اجرای چنین طرحی بی خبر اند؟
  2. جنابتان باید به مردم پاسخ دهید که کدام دلایل کارشناسی یا خدای نکرده ویژه خواری، منطق حذف کارت سوخت را به دولت انشا نمود که امروز درست برخلاف آن احیای مجدد کارت سوخت را در دستور کار دولت قرار داد؟ زیان این رفت و برگشت چقدر خواهد بود و چه کسی باید پاسخگوی این زیان باشد؟
  3. عدم توجه به سیاست های جمعیتی که مکررا موجب تاکید کارشناسان جمعیت و البته رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است، چرا در این طرح نادیده گرفته شده و حتی به تقابل با آن برخاسته شده است؟
  4. منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها، مشخصا بناست در چه بخش هایی هزینه شود و کدام سازوکار شفافیت در درآمد و هزینه برای آگاهی سازی مردم از این موضوع پیش بینی شده است؟
  5. در همین چند روز گذشته، متاسفانه مردم شاهد گرانی افسار گسیخته اجناس مختلف و متنوعی بوده اند که درست برخلاف وعده مسئولین دولتی و دست اندرکاران این طرح است. حال سوال این است که کدام مرجعی، پاسخگوی از دست رفتن اعتماد مردم به قول و عمل مسئولان دولتی است و چه کسی باید ضرر این بی اعتمادی مردم و تصمیمات نپخته و ناگهانی را بپردازد؟ کدام برنامه عملی در استان و یا کشور ارائه گردیده است تا مردم را مطمئن نماید که این افسار رهاشده اقتصاد در دولت آقای روحانی پس از افزایش قیمت بنزین رهاتر نگشته و کنترل می شود؟
  6. و...

لازم است استاندار محترم، نسبت به تعیین زمان و مکان مناسب برای پاسخگویی به نمایندگان جریان های دانشجویی به نمایندگی از آحاد مردم شریف ایران، جهت پاسخ به سوالات مطرح شده، و سوالات مهم و متنوع دیگری که فضای التهاب را در جامعه تشدید می کند، اقدام نموده و بر رسالت خویش در نمایندگی از دولت در استان و خدمت به مردم شریف استان، از این جهت، تاکید نمایند.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان

6 آذر ماه 98

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار