برپایی جشنواره خوشنویسی بسیج در سالن اندیشه سینما بهمن سنندج +تصویر

با حضور خوشنویسان برتر استان کردستان جشنواره خوشنویسی بسیج در سالن اندیشه سینما بهمن سنندج برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییایرانی‌ها انسان‌های هنرمندی هستند و هر کدام از مردان و زنان این دیار در ذات و استعدادهای خود هنرهای زیبا و دیدنی دارند که وقتی به عرصه ظهور وارد می‌شود دیدنی و جذاب خواهد بود.

 

هنرهای فراوانی در کشورمان ایران باعث جذب دیگر اقوام و ملل شده و علامت تعجب و شگفتی را در اذهان ایجاد می‌کنند.

 

یکی از هنرهای فاخر و ماندگار در کشورمان که جذابیت‌های بیشمار داخلی و خارجی دارد، هنر خوشنویسی است؛ خوشنویسی همان زیبانویسی و نوشتن همراه با خلق زیبایی بوده و هنری جاوید و مانا را رقم زده است.

 

خوشنویسی در دل خود جنبه‌هایی از سنت را نهفته و در بسیاری موارد نشان از هنرهای  ایرانی، اسلامی و دینی دارد.

 

با حضور خوشنویسان برتر استان کردستان جشنواره خوشنویسی بسیج در سالن اندیشه سینما بهمن سنندج برگزار شد.

 

این جشنواره در بستر تولیدی به صورت ویژه و مسئله محور با هدف تقویت خوشنویسان بسیجی و نقش آفرینی هنرمندان برگزار شد.

 

سبک زندگی ایرانی اسلامی، مقاومت فعال و عدم سازش با استکبار، عزت و اقتدار ملی، ارزشها و آرمان های انقلاب اسلامی، مهدویت و فرهنگ انتظار، عفاف و حجاب، وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره)، هنر و هنرمند از دیدگاه مقام معظم رهبری، فرهنگ عاشورا، ولایت و ولایتمداری، بسیج شجره طیبه انقلاب، خودسازی، جامعه سازی و تمدن نوین اسلامی از موضوعاتی بود که خوشنویسان صراحت قلم را به رخ برگ های کاغذ می کشیدند.

 

"‎شریف ترین هنر بصری در جهان اسلام خوشنویسی است و هیچ‎ ‎هنری در پرورش ذوق هنری مسلمانان به اندازه خوشنویسی موثر نبوده است.

 

اصولاً‎ ‎از دیر باز در بین هنرمندان و اساتید بزرگ خوشنویسی جهان اسلام ، خط و خوشنویسی‎ ‎وسیله ای برای تزکیه نفس به شمار می رود . 

 

مضامین روحانی و تاثیر گذاری که از سر‎ ‎پنجه قلم ژرف اندیش و معنوی هنرمند خوشنویس تراوش میکند اعم از آیات قرآنی ، روایات‎ ‎و پند و اندرزهای بزرگان – نثر و نظم - و بطور کلی آشنایی هنرمند با ادبیات‏‎ ‎عرفانی موجب می گردد که خوشنویس آنها را در شرایط خاص و روحانی بنویسد، تا جایی که‎ ‎این بیانات بمنزله همنشین و مونس در دل او جای می گیرد و دل وی را از زنگارهای‎ ‎درونی و هوسهای باطنی صیقل می دهد که این نیز از الطاف پروردگار منزه می‎ ‎باشد.

 

ارادتمندان آستان الهی ، هر یک به فراخور دانش و ذوق و توان خود و در هر‎ ‎جایگاه هنری در بسط و نشر آداب قرآن کریم عاشقانه و از روی اخلاص ، منتهای همت خود‎ ‎را به بکار گرفته تا بتوانند این کلام آسمانی را به زیباترین شکل ممکن به بشریت‏‎ ‎عرضه دارند‎.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار