مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

هرچه انقلاب اسلامی جلوتر می‌رود دشمن‎‌ها بیشتر، پیچیده‎تر و سخت‎تر می‎شود

مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز جنگ ما در عرصه اقتصاد است گفت: هرچه انقلاب اسلامی جلوتر می‌رود دشمن‎‌ها بیشتر، پیچیده‎تر و سخت‎تر می‎شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: حسین قدیانی در همایش سالروز بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه حضرت  آیت‌الله خامنه‌ای بعد از امام خمینی(ره) سبب رشد و شکوفایی انقلاب اسلامی شدند اظهار داشت: بسیج ترکیبی است از اعتقاد، سازماندهی و نیروی انسانی و شجره طیبه‌ای است که حضرت امام(ره) غرص کرده  که 250هزار نفر از اعضای آن در راستای بارور نمودن درخت تناور فدا نموده و با خون خود این درخت را آبیاری کردند.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز از سخت‌ترین اتفاقات عبور می‌کنیم و می‌توان جمهوری اسلامی را به عنوان نظام پایدار یاد کنیم به برکت خون‌هایی است که پای انقلاب ریخته شده است عنوان کرد: اتفاقات اخیر ظرف سه روز جمع شد زیرا نیرویی کارآمد همچون بسیج پا در میدان گذاشت و اثر آن را همه مشاهده کردند، در صورتی که چنین اتفاقی در کشورهای دیگر به این سرعت جمع نشده است.

قدیانی با اشاره به اینکه به اعتقاد بسیاری از سیاستمداران غرب بسیج عصای موسی ولایت فقیه است خاطرنشان کرد: در سال 67 زمانی که جنگ به پایان رسید بسیاری بر این باور بودند که با تمام شدن جنگ باید بساط بسیج نیز برچیده شود در صورتی که امام(ره)  به ادامه فعالیت بسیج تاکید کردند و خواستار تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب شدند.

مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حضرت امام (ره) طی یک نامه‎ای پنج رسالت را برای بسیج قرار دادند عنوان کرد: اولین رسالت حضرت امام (ره) برای دانشجویان بسیجی و طلبه دفاع از انقلاب در مراکز حوزه و دانشگاه است و این یکی از دغدغه‎های ایشان پس از جنگ بود.

وی با بیان اینکه دومین مطالبه امام (ره) از بسیجیان ارتباط بین حوزه و دانشگاه است عنوان کرد: یکی از مشکلات جدی ما پیوند نمادین حوزه و دانشگاه است و  با تدریس چندین کتب درسی دینی در دانشگاه سعی کردیم آن را اسلامیزه کنیم و در حوزه نیز با تدریس کتبی همچون روش تحقیق و  آشنایی با نرم‌افزار  می‌خواهیم  دانشگاه را مدرنیزه کنیم در حالی که اینگونه نیست و مبنا متفاوت است.

قدیانی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جدی ما این است که نه حوزه علمیه ما توانایی اداره و تشکیل یک جامعه اسلامی را دارد و از طرف دیگر هم دانشگاه کاملا غربی است که با مدل غربی مدینه فاضله اتفاق نمی‎افتد بیان کرد: ارتباط حوزه و دانشگاه یک بحث اساسی است که  در حال حاضر مغفول مانده و این جز مأموریت‎های امام (ره) از دانشجو و طلبه است.

 

مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سومین مطالبه امام(ره) را پاسداری از اصل نه شرقی و نه غربی در محیط دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: تمام منابع در دانشگاه برگرفته از غرب است و تمام خواسته‌ها و موارد علمی با الگوی غربی ارائه می‌شود چه توقعی داریم که بگوییم نه شرقی و غربی و جمهوری اسلامی؟ در حالی که این شعار سنگین است و به این معنا خواهد بود که نه تمدن شرق ونه تمدن غرب را قبول داریم بلکه دنبال احیای تمدن اسلامی هستیم.

آخرین رسالت بسیج دانشجویی تشکیل بسیج جهان اسلام است

وی با اشاره به اینکه تبیین چارچوب‌های اسلام اصیل و ناب مطالبه امام (ره) از بسیج دانشجویی است عنوان کرد: آخرین رسالت بسیج دانشجویی تشکیل بسیج جهان اسلام است و رسالت و وظیفه سنگینی بر دوش دانشجویان به ویژه افرادی که ادعای بسیجی بودند دارند و این  وظیفه و به ثمر رسیدن آن در طول یک شب  اتفاق نمی‌افتد.

مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دانشجویان باید قدر بسیج را بدانند زیرا که بسیج ماحصل شهدای بسیاری است که برای انقلاب داده شده است تصریح کرد: بسیج برای انقلاب هزینه داده و قرار است هزینه بدهد اگرچه برخی مسئولان به دنبال براندازی نظام هستند، اما بسیج و مردم این انقلاب را حفظ کردند.

وی اتفاقات اخیر را یک نمونه بی‌تدبیری دانست و گفت: ذات انقلاب اسلامی و ماهیت انقلاب اسلامی در تعارض با نظام سلطه است و وجود یکی عدم وجود دیگری را می‎طلبد و این طور نیست که ما با نظام سلطه در کنار هم باشیم و زیست مسالمت داشته باشیم.

قدیانی خاطرنشان کرد:  انقلاب اسلامی از روز شکل گیری به شدت با نظام سلطه مقابله کرده و ما هم در حال مقابله با نظام سلطه هستیم  و این ساده اندیشی است که فکر کنیم روزی این دو در کنار هم قرار بگیرند و هرچه انقلاب اسلامی جلوتر می رود دشمن‎ ها بیشتر پیچیده‎تر و سخت‎تر می‎شود.

مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ خاطرنشان کرد: مقام  معظم رهبری در دیدار با نخبگان فرمودند که امروز جنگ ما در عرصه و حوزه  اقتصاد است و تاکید کردند نظام سلطه در عرصه‎هایی همچون نظامی، سیاسی و امنیتی از انقلاب اسلامی شکست خورده است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار