انتقاد از طرح خرید خدمات آموزشی/ طرحی که آموزش و پرورش را به بنگاه اقتصادی تبدیل می‌کند

مسؤول بسیج دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در طرح خرید خدمات آموزشی به جایگاه معلمی و کیفیت آموزش توجهی نشده است، گفت: این طرح زمینه‌ساز بروز اختلاف طبقاتی در امر آموزش و مغایر با عدالت آموزشی است و آموزش و پرورش را تبدیل به یک بنگاه اقتصادی می‌کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /پوریا حشمتی با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌های نسنجیده و کوتاه‌مدت به خصوص با نگرش اقتصادی در ارگان تاثیرگذار آموزش و پرورش سمی مهلک و کشنده است، گفت: کسری بودجه نباید بر روی آموزش و پرورش که از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین ارگان‌های هر کشوری است تاثیر بگذارد.

 
مسؤول بسیج دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اهمیت جایگاه معلم در نطام تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست، افزود: معلم ستون فقرات نظام آموزش و پروش است و باید این شخصیت والا در مراکز تخصصی تربیت و پرورش یابد که در حال حاضر تنها مرکز تخصصی تربیت معلم در کشور دانشگاه فرهنگیان است.
 
 
وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل درک نادرست از اهمیت دانشگاه فرهنگیان و جایگاه آن در نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش با بحران نیروی انسانی کارآمد مواجه است، اضافه کرد: به دلیل نگاه هزینه‌ای در بعضی از دولتمردان نسبت به آموزش و پرورش و به بهانه کمبود نیرو شاهد خصوصی‌سازی و ارائه طرح‌هایی مانند طرح خرید خدمات آموزشی هستیم.
 
 
حشمتی با بیان اینکه در طرح خرید خدمات آموزشی به جایگاه والای معلمی و کیفیت آموزشی توجهی نشده است، عنوان کرد: این طرح زمینه‌ساز بروز اختلاف طبقاتی در امر آموزش و مغایر با عدالت آموزشی است و آموزش و پرورش را تبدیل به یک بنگاه اقتصادی می‌کند.
 
 
وی با بیان اینکه این دیدگاه‌ اقتصادی سبب تاثیرگذاری در زیرمجموعه‌های آموزش و پرورش شده است، گفت: دولت هیچ‌گونه تعهدی در خصوص وضعیت اقتصادی نیروهای خرید خدمات قبول نمی‌کند.
 
 
مسؤول بسیج دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هم‌اکنون نیز مشکلات زیادی از جمله تعویق چند ماهه در پرداخت حقوق این نیروها وجود دارد.
 
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار