تجمع مردمی-دانشجویی با برنامه های ویژه بسیج دانشجویی اصفهان برگزار گردید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /تجمع مردم و دانشجویان انقلابی پنجشنبه هفته گذشته در میدان انقلاب اصفهان با برنامه های ویژه توسط بسیج دانشجویی برگزار گردید.در این برنامه، مردم انقلابی اصفهان ضمن تجدید میثاق با ولایت، اعتراض خود را نسبت به آشوب های صورت گرفته توسط اشرار، اعلام نمودند. هشتک سازی، طومار نویسی، و پلاکاردهای دست نوشت از جمله برنامه ای این تجمع بود.طومار شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با استقبال مردمی امضاء و به رئیس جمهور تقدیم می گردد.

متن طومار به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری

جناب دکتر روحانی

سلام علیکم؛

پس از حمد و ثنای خداوند و درود بر رسول اکرم (ص)، جریان دانشجویی به نمایندگی از آحاد مردم شریف، عزیز و صبور ایران اسلامی بر خود لازم می داند نکاتی را پیرامون طرح سهمیه  بندی بنزین  و اتفاقات و جریانات پس از آن، به دولت دوازدهم و علی الخصوص شخص جنابعالی، یادآوری نماید.(که شاید جای طرح بعضی از آنها، نه 41 سال پس از انقلاب اسلامی که در سال های اولیه انقلاب و نه به رئیس جمهوری چون شما که تجربه پذیرش انواع مسئولیت ها در نظام مقدس اسلامی را داشته است، که به کارشناسی نو پا و تازه وارد، باید متذکر شد.)

1-لازم است به مردم توضیح داده شود که چنین طرحی که حتما خبر خوش آیندی برای طیف قابل توجهی از مردم نیست، چرا باید دقیقا در شب ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و نه یک شب زود تر و نه یک شب دیرتر مطرح می گردد تا شادی و سرور یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان را به بُهت و سردرگمی و نگرانی تبدیل نماید.

2-لازم است برای مردم روشن شود علت عدم زمینه سازی روانی  وآماده سازی جامعه برای اعلام چنین خبر و تصمیم مهمی چه بوده است و چرا رئیس جمهوری که دایه دار احترام به حقوق شهروندی و گرامی داشتن مردم است، خود در این باره با مردم سخن نگفته  و مردم را از قبل در اخذ این تصمیم شریک نکرده و مردم را امین و ولی نعمت خود ندانسته است.

3-پر واضح است که اعلام چنین تصمیمی، الزاما با ناآرامی ها واعتراضاتی همراه است که حتما زمینه را برای موج سواری دشمنان خارجی و داخلی مردم شریف ایران -که منتظر چنین فرصت هایی هستند- پدید می آورد. سوال اینجاست چرا دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی دولت که وظیفه حفظ آرامش وامنیت مردم را به عهده دارند پیش از چنین تصمیم مهمی، اقدام به شناسایی و انهدام باند های سودجو وفرصت طلب ننمودند تا از خسارات وآلام مردم بکاهند و مانع از تیر گشودن عده ای سفاک فرصت طلب و داعشی مسلک به سوی مردم شوند.

4-لازم است مردم بدانند علت حذف کارت سوخت در سال 94 و مواضع جنابعالی وکابینه شما بر ضد سهمیه بندی و اصل طرح کارت سوخت، چه بوده و چه اتفاقی افتاد که حضرتتان با یک چرخش 180 درجه ای این طرح را لازم واجب دانسته و مهم تر از همه اینکه چه کسی باید زیان یک تصمیم غلط را -چه از بُعد مادی که هزاران میلیارد تومان برآورد می شود وچه از بُعد روانی و امنیتی به مردم– را بدهد.

5-لازم است مردم بدانند چرا در این طرح به سیاست های جمعیتی توجهی نشده است و عملا خانواده هایی که بیش از سه فرزند داشته باشند از دریافت یارانه برای فرزندان بعدی شان محروم اند؟! این سیاست ها ضد جمعیتی نتیجه کدام کار کارشناسی وکدام مشاوره های مغرضانه است؟

6- از نکات مهمی که همه بخش های دولت بر آن تاکید کرده اند، عدم دست اندازی دولت به منابع حاصل از سهمیه بندی بنزین و طرح جدید دولت در این باره است. لذا لازم است سازوکاری طراحی شود تا مردم به طور مستقیم و شفاف از درآمد ناشی از این طرح و نحوه هزینه کرد آن اطلاع یافته و ظَن بهره برداری سیاسی یا غیر شفاف از این منابع زدوده شود.

7- لازم است در کنار چنین طرح هایی که گمان می رود به فضل خداوند و همت مسئولین به نفع مستضعفین تمام شود، دولت از دیگر طرح ها و لوایحی بگوید و پرده برداری نماید که علاوه بر شوک کمتری که به جامعه وارد می نماید، گاها منابع بیشتری را برای خزانه بیت المال به ارمغان خواهد آورد و ذاتا فساد ستیز و عدالت محور است. توجه به اصلاح نظام مالیاتی کشور، از جمله این طرح هاست.

8-  حداقل از شیوه و زمان اعلام طرح، به نظر می رسد همه ابعاد این طرح به صورت جدی و دقیق، کارشناسی نگردیده است و لازم است در تکمیل و اصلاح طرح مذکور، فارغ از گرایشاتِ سیاسیِ کارشناسان، از نظرات کارشناسیِ خبرگانِ فنِ این حوزه، استفاده گردد.

9- در این چند روز پس از اعلام و اجرای طرح، دستگاه ها و سازمان های مختلف مکررا اعلام کرده اند که هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی بوده و با آن برخورد می شود. لذا لازم است دولت دقیقا شفاف نماید چه راه و برنامه عملیاتی و اجرایی برای کسانی دارد که درآمد آن ها نسبت عکس با افزایش قیمت بنزین داشته و اکنون برای جبران گرانی قیمت بنزین، راهی جز افزایش نرخ خدماتشان یا کالاهایشان ندارند. رانندگان شریف ناوگان تاکسیرانی و رانندگان خودروهای باری سبک بنزین سوز از این دسته اند.

10- لازم است که رئیس جمهور به سمع مردم شریف ایران برسانند، اعلام عدم اطلاع، یا فعلا عدم اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، توسط استانداران و وزرای دولت دوازدهم حتی تا روز قبل از اجرای طرح، ناشی از عجله در تصمیم است یا خدای ناکرده نفاق در گفتار و عمل؟! و چرا باید چنین باشد؟

11- در نهایت آنکه دولت باید برنامه عملیاتی خود را برای جلوگیری از گرانی کالاها ارائه نموده تا مردم نیز از این شوک روانی موجود خارج شده و بتوانند به اقوال نمایندگان دولت اعتماد نمایند.

جریان دانشجویی وظیفه خود می داند تا دریافت پاسخ سوالات مطرح شده از جنابتان، موضوع را پیگیری نموده و هر زمان جوابی دریافت نمود، آن را به اطلاع مردم ایران رسانده و با مردم در میان گذارد. انشالله

 

 

 

والعاقبه للمتقین

28 آبان ماه 98

 

کلیدواژه ها


تجمع اصفهان مطالبه

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار