کلانتری در اجتماع دانشجویان انقلابی کازرون:

یوم الله ۱۳ آبان یکی از پایه‌های اصلی به ثمر رساندن انقلاب اسلامی است

اجتماع بزرگ "مرگ بر امریکا" به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون و با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این شهرستان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان در این دانشگاه برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /اجتماع بزرگ "مرگ بر امریکا" به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون و با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این شهرستان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان در این دانشگاه برگزار شد.

امان الله کلانتری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد کازرون در این مراسم  با اشاره به ۳ اتفاق مهم۱۳آبان در سالهای قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ۱۳ آبان دارای اهمیت و ارزش ویژه ای است که نخستین حادثه در سال۱۳۴۰حضرت امام خمینی ره به خاطر ایجاد مصونیت قضایی نیروی های نظامی امریکا در ایران اعتراض کرد و ایشان را به ترکیه تبعید کردند و همچنین در سال ۱۳۴۲ آن پیشنهاد در مجلس سنا ایران تصویب و بصورت قانون در آمد و این امر موجب ناراحتی مردم اما در واقع باعث همبستگی و اتهاد بیشتری بین روحانیت، مردم و جامعه شد.

عضوهیئت علمی واحد کازرون بیان کرد: دولت شاهنشاهی در آن زمان هیچ اختیار و استقلالی از خود نداشت و تنها یک عنصر بود و از دولت وقت آمریکا دستور می گرفت و همین امر موجب نا رضایتی  کامل مردم از رژیم شده بود.

کلانتری گفت: حدثه دیگر سیزده آبان ۱۳۵۸ این بود که دانشجویان پیرو خط امام توانستند در یک اقدام شجاعانه به لانه جاسوسی آمریکا یورش برده و تمامی کارکنان و عوامل حاضر را به گروگان گرفته و حضرت امام خمینی ره در آن زمان فرمودند این یک کار انقلابی با ارزش و مورد تائید هست و می توان این اقدام بزرگ را انقلاب دوم در ایران محسوب کرد و از دانشجویان تقدیر و تشکر کردند.

وی افزود: ما باید در معرفی این روز تاریخی که حاصل مجاهدت جوانان انقلابی است تلاش مضائف داشته باشیم.

در این مراسم بیانیه دانشجویان انقلابی کازرون توسط دانشجوی بسیجی پیمان قرمزی قرائت شد.

اجرای موسیقی انقلابی توسط گروه موزیک تیپ تکاور امام سجاد (ع) نیروی زمینی سپاه، پخش کلیپ پیرامون ۱۳ آبان از جمله برنامه‌های این اجتماع است.

ارسال نظر


captcha