دانشجویان دانشگاه شاهد به روند نادرست خصوصی‌سازی‌ها اعتراض کردند

جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه شاهد با امضای طوماری اعتراض خود را نسبت به روند نادرست خصوصی‌سازی‌ها اعلام کرده و از سازمان بازرسی کشور خواستند در این مسئله نظارت پیشگیرانه و کامل داشته باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه شاهد با امضای طوماری اعتراض خود را نسبت به روند نادرست خصوصی‌سازی اعلام کرده و از سازمان بازرسی کل کشور خواستند در این مسئله نظارت پیشگیرانه و کامل داشته باشد؛ بنابراین گزارش، این اقدام به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد تهران انجام شد و در این طومار ضمن درخواست برای ورود سازمان بازرسی تاکید شده است: با توجه به اینکه خصوصی سازی فی نفسه مشکلی ندارد و حتی طبق اصل ۴۴قانون اساسی اقتصاد کشور به سه بخش خصوصی و عمومی و تعاونی تقسیم شده است و در زمینه خصوصی سازی نیز سیاست‌هایی از جانب مقام رهبری ابلاغ شده است.


اما این اصل و سیاست‌های ابلاغی آن به درستی در کشور ما اجرا نشده و در عین حال زمینه‌ای برای ورود غارتگران ورانت بازان به اقتصادکشورشده است؟!

مشکلات هپکو، هفت تپه، آذرآب، کنتورسازی و... خود مثال‌های عینی هستند که موید این ماجراست که خصوصی سازی در ایران به نحو درستی واگذار نشده اند.

راهکار‌هایی در این زمینه وجود دارد از جمله اینکه نظارت درست در واگذاری‌ها می‌تواند این مفاسد و رانت بازی‌ها را به حداقل خود برساند. طبق اصل ۱۷۴ قانون اساسی سازمان بازرسی کل کشور وظیفه نظارت دارد و از این سازمان مطالبه داریم که در این مسئله وظیفه نظارت پیشگیرانه داشته باشد و نگذارد که این زخم مجددا دهان باز کند که این مهم امکان پذیراست.

بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد که کنشگری در این گونه مسائل را وظیفه خود می‌داند با جمع آوری طومار امضای سراسری از دانشجویان و اساتید صدای اعتراض دانشجویان این دانشگاه را نسبت به این مسئله به گوش مسئولان می‌رساند و خواستار پیگیری و شفافیت و نظارت هرچه بیشتر بر اساس قانون در این زمینه است.
 
دانشجویان دانشگاه شاهد به روند نادرست خصوصی‌سازی‌ها اعتراض کردند
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار