به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شهید کرانی شهرستان سیرجان؛

نشست دانشجویی با موضوع استکبار ستیزی در دانشکده فنی و حرفه ای دانشکده شهید کرانی شهرستان سیرجان برگزار شد

نشست استکبار ستیزی به همت بسیج دانشجویی‌ دانشکده فنی و حرفه ای شهید کرانی شهرستان سیرجان به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در خوابگاه دانشکده فنی و حرفه ای شهید کرانی باحضور ریاست و معاونین دانشگاه،مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان و باحضور پر شور دانشجویان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شهید کرانی شهرستان سیرجان نشست بصیرتی با عنوان «استکبار ستیزی» با سخنرانی شول معاونت فضای مجازی سپاه ناحیه شهرستان سیرجان در محل خوابگاه این دانشکده برگزار شد.


 شول در این نشست  ضمن توضیح بر روی خصوصیات و مولفه های جبهه استکبار که شامل: نیرنگ، تهمت و افتراح، توهین وتحقیر، توسل به زور، بدل سازی، جذب خواص، تحریم و بایکد و... است؛ معنی اصطلاحی استکبار را بیان کردند که استکبار در اصطلاح قرآنی به معنی خود بزرگ بینی و در اصلاح کل به معنی نوعی سلطه گری فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و نظامی است.

ایشان همچنین در باره قدرت های جهانی و جریان کاپیتالاسیون  اظهار داشتند:کاپیتولاسیون موجب برتری و تقدم اتباع خارجی بر اتباع کشور می شد و باعث می گردید که رجال مملکت را به بیگانگان و قدرت قضایی و سیاسی آنان سوق دهد و حتی در سایه کاپیتولاسیون، بیگانگان هر چه می خواستند به ایران وارد و یا از ایران خارج می کردند. کاپیتولاسیون اصل حاکمیت و استقلال کشور را متزلزل می ساخت و به قوانین خارجی اعتبار برون مرزی می بخشید و اتباع کشور را از حمایت کامل قضایی محروم می کرد و حق مشروع آنان را به بیگانگان می داد و به دلیل همین مضرات جبران ناپذیر، مردم ایران نسبت به کاپیتولاسیون عکس العمل های شدیدی از خود نشان می دادند.


وی در ادامه گفت:روز 13 آبان، روز دستگیری و تبعید حضرت امام (ره) است. روز کشتار دانش آموزان است. روز تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان ایمان مدار و عدالت پناه است. این مناسبت ها ایجاب می کند که همه باهم به قول آن بزرگ زادِ خورشیدگون، هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بریزیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار