یادداشت/ علی گرامی دوست:

قانون دانان قانون شکن

ظالمانه ترین شکل استبداد آن است که تحت سپر قانون و به نام عدالت انجام شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علی گرامی دوست، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان، در پی اعتراض به ریاست و معاونت فرهنگی دانشگاه، به دلیل اهمیت ندادن و در اولویت نبودن دانشجو یادداشتی نوشت. متن این یادداشت به شرح زیر است:


ظالمانه ترین شکل استبداد آن است که تحت سپر قانون و به نام عدالت انجام شود. امروز گویی در دانشگاه ما برخی عادت کرده اند،بی قانونی را در سطح دانشگاه رواج دهند.آیا به راستی شما به دنبال این هدف هستید که موذنان جامعه را از هدف اصلی شان دور کنید و در مقابل هم قرار دهید؟ آیا میخواهید هم چنان اهداف و رویه ی نامبارک خود در سال های قبل را پیش بگیرید؟ امروز دانشجویان دانشگاه بیدار شده اند. دانشگاه تحول میخواهد.

ریاست دانشگاه و مشاور به ظاهرفرهنگی دانشگاه، پس از گذشت یک ماه  از سال تحصیلی  بجای رسیدگی به مسائل و معضلات دانشجویان و برطرف کردن آنها،چرا اقدام به برگزاری،همایشات و کرسی آزاد اندیشی،کرده اید که موضوعات آن ها باعث ایجاد، دو قطبی در دانشجویان میشود.

به راستی که در عوض کردن جای دغدغه ها از عالی جنابتان به خوبی یاد گرفته اید. ما دانشجویان، مطالبه گری را به تبعه ی دانشجویان نسل انقلاب سرلوحه ی کار خود قرار داده ایم.

لطفا پاسخگو باشید:

غذای بی کیفیت سلف و تکراری بودن منو به صورت مداوم
ندادن صبحانه و غذای شنبه و پنجشنبه
رسیدگی به وضعیت اسفناک خوابگاه ها
عدم پذیرش دعوت به مناظره
عدم پاسخ به درخواست های مکتوب دانشجویان
عدم تشکیل جلسات شورای فرهنگی طبق قانون

خود رای بودن در احکام انضباطی بدون مشخص بودن کمیته بدوی و کمیته تجدید نظر،بدون مشخص بودن دانشجویان و حقوق دان عضو کمیته انضباطی

و....

ریاست محترم دانشگاه! مگر نگفتید اولویت دانشجویان علم آموزی و درس است؟ پس چه شده است که ابلاغیه میدهید و اساتید از دانشجویان میخواهند که اجبارا درهمایش بصیرتی حضور یابند و حضور و غیاب در همایش برگزار میشود؟ تعطیلی درس تخصصی در همایشی که هیچ ربطی به رشته و درس ندارد قابل توجیه نیست.

مشاور به ظاهر فرهنگی و ریاست دانشگاه! مگر نگفتید وزارت علوم دو سال بودجه فرهنگی به دانشگاه نداده؟


پس چطور و با کدام بودجه، طی یک ماه دو همایش با ۴استاد کشوری برگزار کردید و هفته ی آینده هم یک کرسی آزاد اندیشی با دواستاد کشوری برگزار خواهید کرد؟ لطفا شفاف سازی کنید. هزینه ی دعوت از اساتید و ایاب و ذهاب و هزینه ی پذیرایی و هزینه ی اجاره ی سالن از کجا تامین میشود؟

جالب است بدانید برای کارگاه آموزشی نشریات که طبق تبصره ماده۱۵ هزینه بر عهده دانشگاه بود و نامه نگاری انجام شد، یک ریال هم پرداخت نکردند.

ریاست دانشگاه و مشاور به ظاهر فرهنگی مگر مصوبه ی شورای فرهنگی نبود که برنامه های اجرایی باید در جلسات شورا بررسی شود(۱۴روز قبل از اجرا باید به شورا برسد)،۲همایش و کرسی آزاد اندیشی که مجری آن دانشگاه بود در کدام جلسه بررسی شد، اصلا کمیته تشکیل شد؟ فقط برنامه های بسیج باید حلاجی شود؟

ریاست دانشگاه و مشاور به ظاهر فرهنگی دانشگاه! طبق کدام قانون، متن صحبت دانشجویان در کرسی آزاد اندیشی را بررسی و چک میکنید؟ مگر کرسی" آزاد اندیشی" برای عالیجنابتان واضح نیست؟

((یکی دیگر از کارهایی  باید در زمینه ی مسائل گوناگون سیاسی و علمی و مذهبی و اجتماعی انجام بگیرد،میدان دادن به دانشجوست برای اظهار نظر،از اظهار نظر نباید بیمناک بود.
مقام معظم رهبری،دیدار با اساتید سال۸۸))

آیین نامه تشکیل کرسی های آزاد اندیشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی:
کرسی آزاد اندیشی نشستی است که در آن به صورت آزاد، عقلانی و شجاعانه به اظهار نظر پرداخت در قالب پرسش و پاسخ و گفتگو و...
هدف کرسی آزاد اندیشی ایجاد محیطی مطلوب برای بیان آزادانه در دانشگاه
چک کردن مطالب به جهت کنترل جلسه و آمادگی جواب سوال از طرف استاد، غیرقابل قبول است.

از شمایی که کباده ی مبارزات انقلابی و جبهه و جهاد را به دوش،میکشید بعید است که از جنابتان الگو بگیرید و روز مبارزه با استکبار را بی اهمیت برشمارید،باشد که در شادی هایتان جبران کنیم!

نه قصد سیاه نمایی داریم و نه خصومت شخصی فقط و فقط خواستار اجرای درست و دقیق عدالت و قانون هستیم(نه آن طور که دوست دارید و به نفعتان هست تفسیر کنید)،که از سوی ریاست دانشگاه و مشاور فرهنگی دانشگاه مشاهده نمیکنیم.

نقد منصفانه وظیفه ی اصلی دانشجویان است.

ما معتقدیم هر آدمی با هر گرایشی باید قانون را رعایت کند.

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مجموعه ی بسیج دانشجویی محافظه کار نیست.

بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان از مواضع خود عقب نشینی نمیکند و طبق اصول و آرمان های خود پر قدرت برای سرنوشت و آینده کشور و پیشبرد اهداف انقلاب تلاش میکنیم.

بار دیگر موفقیت شما را در هرجایی جز دانشگاه دولتی استهبان خواستاریم!

والسلام علی من اتبع الهدی

ارسال نظر


captcha