باقری: آمریکا عدم پایبندی به تعهد را افتخار می‌داند/ باید با ابزار قدرت به جنگ دشمن رفت

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت با بیان اینکه آمریکا مانند یک چاقو کشی است که عدم پایبندی به تعهد را افتخار می‌داند، گفت: عده ای با ابزار حقوق بین الملل می خواستند به جنگ دشمن بروند که این اشتباه بود و باید با ابزار قدرت به جنگ دشمن می رفتند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییعلی باقری معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت در ویژه برنامه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران که مناسبت ۱۳ آبان برگزار شد، گفت: یکی از اشتباهات اساسی جریان غیر انقلابی این است که مذاکره را خیلی ساده تصویر می‌کند و دقیقا از همان تصویرسازی که آمریکا دارد، تبیعیت می‌کند.

وی ادامه داد: بحث هسته‌ای اصلا مبنای آمریکایی ها برای مذاکره نبود، آنها به دنبال این هستند جلوی حرکت شتابان انقلاب را بگیرند و هدف آن‌ها هم براندازی است.

باقری تصریح کرد: آمریکا وقتی دید در رسیدن به هدفش به نتیجه نمی رسد گفت می‌ رویم و مذاکره می کنیم و از طریق مذاکره به اهداف مان می رسیم، لذا مذاکره برای آمریکا راهی برای حل موضوع هسته ای نبوده و نیست و بحث هسته ای برای آمریکا یک پوشش بود.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت گفت: اوباما می‌گفت ترامپ از برجام بد نگوید چون ما با برجام بحث هسته ای ایران را جمع  کردیم و ترامپ اگر هنر دارد از این سکو به سمت بحث موشکی ایران برود.

باقری یادآور شد: فقط تفاوتی که بین دولت اوباما و ترامپ دارد این است که دولت اوباما می گفت ما باید مولفه های قدرت ایران را دانه دانه بگیریم تا با سد مقاومت مردم ایران مواجه نشویم ولی ترامپ می گفت ما می توانیم به سرعت امتیازات بیشتری از ایران بگیریم.

باقری در ادامه با اشاره به محدودیت هایی که ایران در برجام پذیرفته است گفت گفت ما در برجام یکسری محدودیت ابدی را پذیرفتیم مثلاً محرومیت ملت ایران از حقوق هسته ای خود به صورت ابدی و نیروهای انقلاب نگرانی صنعت این است که چرا ملت ایران نمی تواند تا ابد از این حقوق خودش استفاده کند.

 وی خاطر نشان کرد: یکی از اشتباهات راهبردی که جریان حامی برجام دارد این است که تصویر سازی غلط و ساده از مذاکره دارد و فکر می کند با مذاکره می‌تواند مشکلی را حل کند در حالی که آمریکا به دنبال حل مشکل نیست.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت یادآور شد: متاسفانه یک عده سعی می‌کنند از آمریکا تصویر مثبتی در ذهن مردم ایجاد کنند مثلاً می گویند الان نزدیک انتخابات آمریکاست و بهترین موقعیت برای مذاکره است چون ترامپ آمادگی دادن امتیاز را دارد و تلاش می کنند تصویر درستی از آمریکا در ذهن مردم ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: فریبکاری از ویژگی های آمریکاست و آمریکایی ها به خاطر همین ویژگی پایبند هیچ تعهدی نیستند و مانند چاقو کشی هستند که عدم پایبندی به تعهد را افتخار و امتیاز می داند‌‌

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت اضافه کرد: یکی از اشتباهات راهبردی یک عده در کشور این بود که می‌خواستند با ابزار حقوق بین الملل به مصاف دشمن بروند در صورتی که باید با اتکا به مولفه های قدرت مصاف دشمن رفت و هر جا هم ما با ابزار مولفه های قدرت به مصاف دشمن رفته ایم موفق شده ایم.

 وی گفت: برجام تجربه ای بود که ذهنیت بسیاری از افراد را نسبت به آمریکا و غرب تغییر داد برجام نشان داد آمریکا بدعهد است و پایبند به تعهداتش نیست.

 معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت تاکید کرد: مادر چهل سال انقلاب در هیچ مصافی از آمریکا شکست نخوردیم البته آنها در جاهایی مانع‌تراشی کردند ولی پیروز نشدند ولی آن جایی که آمریکا توانست ما را فریب دهد برای ما مشکل ایجاد کرد.

 وی ادامه داد: رمز موفقیت ما این است که مفهوم واقعی شیطان بزرگ را برای افکار عمومی تبیین کنیم و اجازه ندهیم عده‌ای بخواهند با بزک کردن چهره آمریکا مردم را فریب دهند یا مردم را از قدرت آمریکا بترسانند‌.

 باقری با اشاره به بی تفاوتی اروپا نسبت به اقدامات آمریکا در قبال برجام گفت: اروپا تاکنون اقدام آمریکا در خروج از برجام را نه محکوم کرده اند و نه آن را نقض برجام دانسته و از طرفی دارند آمریکا همراهی می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار