زائرانی که سوی قبله دل‌ها روانه می‌شوند

این روزها زائران کوی دلدادگی پای به پای هم و در کنار هم راهی کربلا می‌شوند تا عشق به حسین(ع) را نمایش دهند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /عده‌ای با پای پیاده و عده‌ای با کاروان‌های زیارتی در تکاپوی رسیدن به کربلای حسینی هستند تا دل در گرو حسین دهند و روح و روان را با فریاد لبیک یا حسین در کربلای معلا صیقل دهند.

 

ترک و کرد و عرب و ایرانی نمی‌شناسد، یکی از آنسوی مرزها راهی کربلاست و دیگری در همین حوالی شهرمان سنندج، از هرجایی آمده‌اند تا به سوی قبله دل‌ها روانه شوند و ارادتشان را به امام حسین نشان دهند.

 

فعالیت 15 موکب اربعین حسینی از کردستان در مسیر زائران حسینی

 

15 موکب در شهرهای مختلف کردستان و در مسیر زائران اربعین، پذیرای آنان است تا شاید بتوانند با خدمت به عاشقان حسین، سهمی در این گردهمایی عظیم داشته باشند.

 

گردهمایی که اربعین می‌نامندش و مردم را هر ساله به شوق زیارت یار به سوی کربلای مُعلا می‌کشاند.

 

به گفته جانشین کمیته آموزشی فرهنگی اربعین کردستان در 15 موکب مردمی که در مسیر زائران استان کردستان برپا شده است، روزانه سه روحانی در سه شیفت مختلف و در هر موکب به صورت شبانه‌روز مشغول خدمت‌رسانی، اقامه نماز جماعت و پاسخگویی به سوالات شرعی زائران هستند.

 

برپایی خیمه‌های نماز در کنار موکب‌ها

 

حجت‌الاسلام جلیل مختارنیا بیان کرد: برپایی خیمه‌های نماز در کنار تمامی موکبین اربعین حسینی و توزیع روزانه چهار الی پنج هزار وعده غذای گرم در این موکب‌ها بین زائران از اقدامات انجام شده است.

 

وی افزود: این موکب‌ها در شهرهای بیجار، قروه، سقز، زرینه، دهگلان، قروه و همچنین در کربلا برپا شده است.

 

برپایی موکب‌های اربعین که هر ساله با کمک و دستان بخشش‌گر و دل‌های مهربان خیرین و نیکوکاران در استان کردستان برپا می‌شود، زمینه‌ساز پذیرایی از زائران ایرانی و خارجی است و در میان این زائران خواهران و برادران اهل سنت نیز در این پیاده‌روی عظیم شرکت می‌کنند.

 

اعزام کاروان برادران و خواهران اهل سنت به کربلا

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بانه نیز از اعزام نخستین کاروان اهل‌سنت این شهرستان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و گفت: این کاروان در قالب کاروان محمدرسول‌الله متشکل از ۲۲ نفر آقا و چهار نفر خانم برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی عازم این سفر معنوی شدند.

 

حجت‌الاسلام ابراهیم مولازاده به ارادت مردم متدین و اختیارالدینی این دیار به پیامبرگرامی اسلام(ص) و اهل‌بیت(ع) اشاره کرد و افزود: اربعین حسینی تجلیگاه دفاع از حق و حقانیت است و حضور مسلمانان شیعه و سنی از سراسر جهان در این حرکت خودجوش زمینه ارتباط‌گیری و تقویت وحدت در جهان اسلام و گسترش تمدن اسلامی را فراهم کرده است.

 

حجت‌الاسلام مولازاده خاطرنشان کرد: زائران اهل سنت بانه‌ای جهت شرکت در پیاده‌روی اربعین و زیارت عتبات عالیات به مدت ۱۰ روز عازم کربلای معلی و نجف اشرف شدند.

 

در کنار همت والای مردم استان کردستان مسوولان استان نیز کار نظارت و هدایت موکب‌ها و زائران را در پیش گرفته‌اند و هرکدام به گونه‌ای می‌خواهند در این اجتماع بزرگ حسینی که مظهر وحدت و انسجام مسلمانان است پیشی بگیرند.

 

چادرهای همراه اول برای ارائه خدمات ارتباطی در مسیر زائران اربعین برپا می‌شود

 

مدیر مخابرات منطقه کردستان نیز در خصوص کمک به زائران اربعین حسینی و همکاری مخابرات منطقه در این زمینه می‌گوید: چادرهای خدماتی همراه اول با هدف مرتفع کردن درخواست‌های مشترکین اعم از شارژ، فعالسازی اینترنت و دیگر خدمات ارتباطی در مسیر گذار زائران اربعین انجام می‌شود.

 

آزاد حکمت با اشاره به نزدیک شدن اربعین حسینی و تردد زائران از مسیرهای استان منتهی به سمت غرب افزود: توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های مخابراتی با حداکثر پتانسیل‌های موجود برای پایداری ارتباطی با کیفیت و مناسب لازم و ضروری است که در این راستا تلاش‌های چشمگیری توسط مخابرات منطقه صورت گرفته است.

 

وی یادآور شد: شرکت مخابرات ایران در سه مرز رسمی کشور از تمامی ظرفیت خود برای ارائه تسهیلات ارتباطی به زائران اربعین حسینی استفاده خواهد کرد.

 

آمادگی 17 باب جایگاه عرضه برای خدمت‌رسانی به زائران

 

شرکت نفت استان کردستان نیز به منظور ارائه خدمت به زائران حسینی اقدام به آماده سازی جایگاه‌های عرضه سوخت به زائران کرده و 17 باب جایگاه عرضه که در مسیرهای حرکت زائرین  اربعین حسینی قرار  دارند توسط بازرسین منطقه به صورت منظم و غیرمترقبه مورد بازدید و پایش قرار گرفته است و نسبت به تحویل کارت‌های اضطراری سه هزار ریالی سوخت برای سوخت‌گیری مطمئن اتوبوس‌های زائرین در اختیار مالکین مجاری عرضه قرار گرفته است.

 

هرکسی گوشه‌ای از کار را می‌گیرد تا بتواند به دوستداران امام حسین علیه‌السلام خدمتی ارائه دهد، عاشقانی که از هر طیف و گروه وحتی اعتقادی با تمام وجود در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند و به مقام سراسر نور آن حضرت عرض ارادت می‌کنند

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار