دانشگاه آزاد اسلامی شیراز:

دعوت از امام جمعه صدرا برای پاسخگویی به مطالبه گری های دانشجویی

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در نامه‌ای از امام جمعه شهر صدرا، حجه الاسلام غلامعلی حسین نژادیان دعوت کرد تا جهت پاسخگویی به اظهارات مطرح شده در نماز جمعه اخیر و جاهل خطاب کردن جریان دانشجویی در پاتوق مطالبه گری دانشجویی حضور یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در نامه‌ای از امام جمعه شهر صدرا، حجه الاسلام غلامعلی حسین نژادیان دعوت کرد تا جهت پاسخگویی به اظهارات مطرح شده در نماز جمعه اخیر و جاهل خطاب کردن جریان دانشجویی در پاتوق مطالبه گری دانشجویی حضور یابد.

متن نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
"رفتار و عمل ائمه‌ی جمعه باید به‌گونه‌ای باشد که مردم از آن، دین، تقوا، صداقت و انقلابی‌گری را استشمام کنند."
امام خامنه ای(مدظله العالی)

امام جمعه محترم شهر صدرا
جناب آقای حجه الاسلام و المسلمین غلامعلی حسین نژادیان
سلام علیکم؛
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با تدبیر امام روح الله (ره) جایگاه امامت جمعه در شهرهای مختلف کشور به طراز واقعی خود بازگشت. در واقع ائمه جمعه ای که در کلام امام خامنه ای(مدظله العالی)عزیز، مسئولان انقلاب در سراسر کشور می باشند، می بایست ضمن حفظ سلامت خود از هرگونه آلودگی دنیوی، با استفاده از تمامی ظرفیت ها به خصوص نماز جمعه، تمام تلاش خود را در جهت هدایت و حمایت از تمامی مردم و به خصوص قشر محرومین و مستضعفین بنماید.

جناب آقای حسین نژادیان
قریب به چهارسال است که جنابعالی در جایگاه امامت جمعه شهر جدید صدرا که می توان آن را  شهر عجایب نام گذاشت، قرارگرفته اید. شهری که شاید معروف ترین و پر بیننده ترین اخبارش از بدو تولد تاکنون فسادهای گوناگون، بازداشت پیاپی شهرداران و مسئولین شهری در آن می باشد. اواخر سال گذشته در پی اعتراض کارگران زحمتکش شهرداری صدرا به حقوق عقب افتاده خود و در عوض اخراج و تهدید آن ها از سوی پیمانکار مربوطه و مسئولان وقت شهرداری، دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهر شیراز را برآن داشت که به صورت جدی به موضوع ورود نمایند. پس از مداخله عالمانه دانشجویان بسیجی و پیگیری های مکرر از طریق برگزاری جلسات متعدد با مسئولین مربوطه، تجمع در محل برگزاری نماز جمعه شهر صدرا و بسیاری از اقدامات دیگر به حمدلله بخش قابل توجهی از مشکلات این عزیزان مرتفع گردید. اما آن چیزی که از همان ابتدای پیگیری موضوع مشکلات پاکبانان شهرداری صدرا، بسیار عجیب بود، حمایت های همه جانبه و تمام قد جنابعالی به عنوان امام جمعه از مسئولان شهرداری به جای کارگران زحمتکش بود. از همان ابتدا تا انتها جنابعالی مدام با نسبت دادن عباراتی همچون "قرارگرفتن در پازل دشمن، به آشوب کشادن صدرا"به دانشجویان بسیجی برخلاف منش و اصول مورد نظر مقام معظم رهبری که به صراحت از اینگونه اقدامات در بیانات خود حمایت نموده اند، سعی در تخطئه کردن پیگیری های جریان خودجوش بسیج دانشجویی داشتید.
 پس از دستگیری شهردار مخلوع صدرا توسط دستگاه امنیتی که از همین طریق مراتب تشکر خود را صمیمانه نثار این سربازان گمنام می نماییم، موضع جنابعالی به کلی تغییر کرد و از آن جمله معروف مهر ماه سال گذشت که در تریبون نماز جمعه خطاب به این شهردار فرمودید تا من هستم در این شهر بمان عقب نشینی کردید. البته رفتارهای عجیب و غریب جنابعالی در این چند سال فقط به همین موضوع ختم نمی شود. به طور مثال در ماه مبارک رمضان دوسال پیش زمانی که پسر جنابعالی بنابه دلایلی توسط عوامل بسیج شهر صدرا به حوزه مقاومت منتقل شد جنابعالی پس از دقایقی ضمن حضور در آن مکان رفتاری بسیار تامل برانگیز و دون از شان یک امام جمعه مرتکب شدید که در این نوشته قصد پرداختن به آن را نداریم.
لذا با توجه به موضوعات مطروحه و وجود دیگر ابهامات قابل تامل در رابطه با جنابعالی و همچنین اظهاراتتان در نماز جمعه اخیر و جاهل خطاب کردن جریان دانشجویی از جنابعالی جهت حضور در پاتوق مطالبه گری دانشجویی و پاسخگویی در فضای باز نخبگانی در محل دانشگاه آزاد شیراز طی هفته آتی دعوت نموده تا رو در روی دانشجویان نسبت به عملکرد و ابهامات موجود پاسخ دهید.

والسلام علی من التبع الهدی
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
8 مهر ماه 1398 

ارسال نظر


captcha