به همت بسیج دانشجویی سیرجان؛

جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان شهرستان سیرجان برگزار شد

جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان شهرستان سیرجان با حضور روئسا و معاونین فرهنگی و دانشجویی و مسئول بسیج دانشجویی و فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی شهرستان سیرجان در محل سالن کنفرانس دانشگاه صنعتی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان شهرستان سیرجان با حضور روئسا و معاونین فرهنگی و دانشجویی  دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و مسئول بسیج دانشجویی و فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و مسئول دفتر نهاد رهبری  در محل سالن کنفرانس دانشگاه صنعتی شهرستان سیرجان برگزار شد.در ابتدا جلسه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، از راهپیمایی اربعین به عنوان اقدامی بی نظیر در جهان نام برد و تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی نقطه همدلی مسلمانان و محبان امام حسین (ع) است.

سرهنگ باقری افزود: عاشورا به یک منبع قدرت و هویت بخش برای ما تبدیل شده است، امروز ما موظف هستیم که تمام ظرفیت و توان خود را به کارگیریم که این حرکت و جریان به زیباترین شکل مدیریت شود.
در ادمه این جلسه در خصوص امکان فعالیت رسمی ستاد دانشگاهیان شهرستان سیرجان و همچنین ارائه تسهیلات به زائرین بحث و تبادل نظر شد

در پایان علی سلیمی دریابیگی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان، مصوبات جلسه را به شرح ذیل قرائت فرمود:

- در دانشگاه های  شهرستان موکب های به منظور فرهنگ سازی و ایجاد فضای معنوی راه اندازی شود.

- دانشگاه ها در خصوص اعطای تسهیلات وام به دانشجویان از طریق اداره رفاه و در خصوص نحوه دریافت تسهیلات را اطلاع رسانی نماید.

- در خصوص رفع مشکل غیبت آموزشی دانشجویان  به مدت حداکثر 10 روز در بازه زمانی برگزاری پیاده روی اربعین و ارائه تصویر گذرنامه ممهور به مهر خروج و ورود، معاونت آموزشی دانشگاه  ها و دانشکده ها مساعدت نماید .

- برای زائرین دانشگاهیان شهرستان سیرجان کارگاه آموزشی با محتوای راهنمایی های پزشکی، تجارب پیاده روی اربعین و بهرمندی معنوی از سفر با همکاری مسئولین فرهنگی، نهاد رهبری وافراد تجربه دار، برگزار گردد.

- درصورت امکان با شناسایی اساتید و روحانیان شرکت کننده در راهپیمایی اربعین ، از مشارکت ایشان بعنوان سرپرست گروه های 10 نفره اعزامی  استفاده شود.

- برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری مراسم "بدرقه"  با همکاری اعضای ستاد اربعین دانشگا هیان شهرستان سیرجان صورت گیرد.

- در خصوص اعزام خواهران  به صورت کاروان  های ۴۰ نفره برنامه ریزی شود و مطالعه و ملاحظه بیشترانجام شود.

- به منظور اطلاع رسانی گروه های اعزامی در دانشگاه های شهرستان یک مرکز پیام ایجاد گردد. به این صورت که سرگروه ها و یا خانواده ها با این مرکز در ارتباط باشند تا در صورت نیاز به یکدیگر مرتبط و مشکلات مرتفع گردد. همچنین اطلاعات اولیه شامل مشخصات موکب های ایرانی، پیام های بهداشتی، تلفن های ضروری، اطلاعیه های ستاد ملی و ... را از طریق فضای مجازی اطلاع رسانی نمایند.

- با توجه به اینکه فعالیت و ارائه خدمات، مسئولیت هایی را به دنبال دارد لازم است موضوع بصورت جدی در ستاد استانی مطرح و درخصوص چگونگی فعالیت ستاد دانشگاهیان شهرستان سیرجان تصمیم گیری شود.

-اقدامات لازم در خصوص برگزاری مسابقه عکاسی و دلنوشته زائرین توسط اعضای ستاد اربعین دانشگاه های شهرستان صورت گیرد.

- در خصوص اعزام  سرپرست کاروان های اعزامی، دانشگاه های شهرستان اقدامات لازم را جهت اعزام افراد باتجربه از کارکنان یا اساتید را انجام دهند.

-گفتمان سازی فرهنگ والای اهل بیت (ع)در دانشگاه های شهرستان سیرجان.

-تقویت اقدامات رسانه ای در سطح دانشگاه های شهرستان سیرجان.-تقویت روحیه خادم پروری (خادم افتخاری) در دانشگاه های شهرستان سیرجان.

-برگزاری سوگواره های دانشجویی در دانشگاه های شهرستان سیرجان.

-تاکید بر احراز هویت دانشجویان دانشگاه های شهرستان سیرجان در سامانه سماح.

-برنامه ریزی زمانبدی سفر به نحوی که کلیه کاروان های دانشجویی پس از انجام زیارت در ایام منتهی به اربعین ،قبل از اربعین به کشور باز گردند.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار