باستی هیلز‌ها نتیجه فرهنگ بی تفاوتی است + عکس

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر در مراحل ساخت پروژه‌های معروف به باستی هیلز، مردم محلی بی‌تفاوت نباشند امکان شکل‌گیری فساد از بین می‌رود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییعلی اصغر یوسفی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی در واکنش به کشف پدیده باستی هیلز در مشهد گفت: درست است که پدیده‌هایی مثل «اساطیر» (معروف به باستی هیلز مشهد) در نتیجه ضعف و غفلت‌های نهاد‌های نظارتی به وجود آمده، اما مهم‌ترین نقش را در مبارزه با فساد، خود مردم دارند. 

آماده////شهرک لاکچری در مشهد با رشوه ۲۰۰ میلیونی/ باستی هیلز‌ها نتیجه فرهنگ بی تفاوتی است+عکس و فیلم

یوسفی با تاکید بر اینکه باستی هیلز‌ها نتیجه فرهنگ بی تفاوتی مردم است، افزود: اگر در مراحل ابتدایی ساخت چنین پروژه‌هایی مردم محلی هوشیار باشند و از کنار آن‌ها به سادگی نگذرند، امکان شکل گیری فساد از بین می‌رود.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی ادامه داد: کشف و مقابله با فساد که این روز‌ها به لطف حضور آیت‌الله رئیسی در دستگاه قضا به خوبی انجام می‌شود خیلی خوب است اما مبارک‌ترین اتفاق، آگاهی و حساسیت توده‌های مردم نسبت به فساد و به وجود آمدن عزم مردمی برای مبارزه با آن است. حس مسئولیت نسبت به آنچه در پیرامون ما می‌گذرد و حساسیت نسبت به فساد، امنیت مفسدین را از بین می‌برد.
 
بماند///شهرک لاکچری که با رشوه ۲۰۰ میلیونی در مشهد ساخته شد/ باستی هیلز‌ها نتیجه فرهنگ بی تفاوتی است

وی با اشاره به اینکه مشهد با وجود ظرفیت‌های مردمی فراوانی که دارد هنوز در ابتدای این مسیر است، تاکید کرد: دانشجویان و سایر فعالان اجتماعی و تشکل‌ها اجازه نخواهند داد، مشهد خانه امن مفسدان باشد.
 
آماده////شهرک لاکچری در مشهد با رشوه ۲۰۰ میلیونی/ باستی هیلز‌ها نتیجه فرهنگ بی تفاوتی است+عکس و فیلم

یوسفی ادامه داد: «اساطیر» نمونه کوچکی از سر ریز‌های فساد در شهر مشهد است. یکی دیگر از باستی هیلز‌های مشهد که اتفاقاً شباهت‌های بیشتری نیز به لواسان دارد، ارتفاعات جنوب مشهد است. فساد، رانت، تعارض منافع است و نمونه‌های دیگری که در اطراف ما کم نیستند، اما بعضاً این قدر بی تفاوت شده ایم که دیدن مظاهر فساد برایمان عادی شده است. تا زمانی که مردم در عرصه مبارزه با فساد حضور فعالانه نداشته باشند، دستاورد پایداری در این حوزه نخواهیم داشت.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار