به همت بسیج دانشجویی سیرجان؛

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و بزرگداشت تلاش و پایمردی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و بزرگداشت تلاش و پایمردی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس صبح امروز با حضور سرهنگ پاسدار مهدی  اسلامی، از یادگاران و رزمندگان دوران دفاع مقدس و دکتر حدیدی و دکتر فنایی و دکتر جعفری از معاونین دانشگاه آزاد اسلامی و علی سلیمی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان و جمعی از مسئولان، اساتید کارکنان و دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان  در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد واحد سیرجان برگزار شد.

در ابتدا این جلسه دکتر حدیدی معاونت فرهنگی دانشگاه ضمن  خیرمقدم به حاضرین بیان کرد: هفته دفاع مقدس همچون نگینی تا همیشه زمان، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‌درخشد.

وی افزود: تاریخ ۸ ساله دفاع مقدس که پر از عشق و ایثار و مقاومت است و دعای شبانه پرچمدار وادی عشق و یاور بسیجیان و رزمندگان حضرت امام (ره)، خروش سپاهیان، بسیجیان، ارتشیان و پشتیبانی خالصانه پیر و جوان، مرد و زن را در دل خود دارد، همواره در سینه تاریخ خواهد ماند.

در ادامه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان افزود: ذکر فداکاری و مجاهدت رزمندگان دوران دفاع مقدس موجب زنده نگه داشتن و پویایی اسلام و انقلاب اسلامی و بیانگر آمادگی و حفظ قدرت دفاعی ملت قهرمان ایران است.


علی سلیمی دریابیگی در ادامه بیان کرد: حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و مظلومیت ملتى که قله‌هاى سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامى خویش در نوردیده است، حکایت ماندگار دلاورى شهیدان و شاهدانى است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامى را نگاشته‌اند.

در ادامه سرهنگ مهدی اسلامی گفت: دفاع مقدس یادآور حماسه‌های بی‌بدیل فرزندان این مرز و بوم است و هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس است.

اسلامی در این مراسم افزود: در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و از این‌رو مردم غیرتمند ایران در دفاعی مقدس از استقلال سرزمین و هویت دینی و ملی خود دفاع کردند.

راوی دوران دفاع مقدس با اشاره به حضور اقشار و افراد مختلف در عرصه دفاع از کشور در دوران جنگ تحمیلی گفت: علاوه بر مردان غیور، مادران، همسران و خواهران بسیاری نیز در صف مقدم جبهه از اعتقادات و سرزمین خویش دفاع می‌کردند. آن‌ها در عرصه‌های پشتیبانی و امداد جبهه‌های جنگ و جهاد نقش خویش را در نهایت تعهد، ایثار و تلاش ایفا کردند و در این میدان سخت و طاقت‌فرسا نیز موفق و سربلند بودند.

سرهنگ اسلامی افزود: باید همه مردم با شهدا انس بیشتری داشته باشند، زیرا براین اساس حیات جدیدی پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اگر احیا یاد‌ها و خاطرات شهدا نباشد می‌بینیم که جامعه دچار تغییرات زیادی می‌شود.

وی گفت: دفاع مقدس دوران جانفشانی، ایثار، از خودگذشتگی و شهادت است و ما با این ذخیره و یاد آن روز‌ها زندگی می‌کنیم و شهدا افرادی بودند که مرگ را فنا نمی‌دانستند و جان را فدا کردند بنابراین باید فرهنگ ایثار و جانبازی در کشورترویج یابد.

اسلامی ادامه داد: بیش از هر زمانی نیازمند به انس با شهدا هستیم.

 و همچنین در این مراسم اسلامی از زرمندگان دفاع مقدس به خاطره گویی از این دوران پرداخت و در پایان مداحی و پخش کلیپ دوران دفاع مقدس جز برنامه های این مراسم بود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار