نامه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یاسوج به مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد:

واسطه‌گری خصولتی ایجاده شده، بالغ‌بر صدها میلیون تومان از والدین دانش آموزان اختلاس کرده است/ پشت فساد پیمانکار چه کسانی هستند؟

بر اساس گزارش‌های مردمی رسیده شده به حوزه مطالبه گری بسیج دانشجویی سود حاصل از این واسطه‌گری خصولتی(خصوصی و دولتی)، بالغ‌بر صدها میلیون تومان می شود ، بعلاوه تعدادی از مدارس صرفاً برای معرفی اولیاء به برخی تولیدی‌های طرف قرارداد آموزش‌وپرورش جهت دوخت لباس مجدداً مبلغ ۱۰ هزارتویمان دریافت می کنند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :نامه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص واگذاری پخش کتب درسی به پیمانکار و دلالی شخص مذکور از روند پخش کتب بین دانش آموزان. در این نامه آمده است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مدیرکل محترم آموزش‌وپرورش استان، جناب آقای زارع پور

سلام‌علیکم

 

همان‌طور که قطعاً در جریان هستید در سال تحصیلی جدید بر اساس یک دستورالعمل و به‌منظور جلوگیری از واسطه‌گری درفروش کتب درسی ، وزارت آموزش‌وپرورش، بااطلاع رسانی قبلی و اعلام قیمت کتب ،از اولیاء، پول کتاب را به‌طور کامل دریافت نموده تا کتاب‌ها در مدارس بدون هر نوع قیمت اضافی به دست خانواده‌ها  برسد.

 

اما با اتخاذ رویکرد جدید گویا خلأ وجود یک واسطه(بخوانید دلال)در آموزش‌وپرورش استان حس می‌شد،چراکه  موضوع را به شکل پیمانکاری به یک شخص واگذار کرده تا با زدن چند عدد میخ منگنه و بستن یک نخ پلاستیکی به دور کتاب‌ها،از هر نفر مبلغ ۱۰هزارتویمان هزینه مضاف بر هزینه کتب درسی از خانواده‌ها دریافت کند.

 

درصورتی‌که شاید هزینه این کار  از ۵ هزار تومان و گاها ۳ هزار تومان بالاتر نمی‌رود.  با توجه به تعداد دانش آموزان در استان ،سود حاصل از این واسطه‌گری خصولتی(خصوصی و دولتی)، بالغ‌بر صدها میلیون تومان می شود که بعید است پشت این  فساد ،صرفاً شخص مذکور بوده باشد.

 

 از سوی دیگر  مردم نیز با اعتماد به آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های نظارتی و گاها بالاجبار، نسبت به پرداخت این هزینه‌ها در این شرایط اقدام می‌کنند و این در حالی است که در برخی پایه‌ها، یکی از کتاب‌ها هم تحویل داده نشده است .

 

علاوه بر این بر اساس گزارش‌های مردمی رسیده شده به حوزه مطالبه گری بسیج دانشجویی، تعدادی از مدارس صرفاً برای معرفی اولیاء به برخی تولیدی‌های طرف قرارداد آموزش‌وپرورش جهت دوخت لباس ، مجدداً مبلغ ۱۰ هزارتویمان دریافت شده است.

 

اگرچه ممکن است در نگاه اول مبلغ دریافتی از هر دانش‌آموز نادیده انگشته شود اما با یک حساب سرانگشتی متوجه رقم بالای حاصل از این قانون‌های من‌درآوردی می‌شویم.سؤال اینجاست که چطور این مبلغ قابل‌توجه و این عمل غیرقانونی از دید واحدهای نظارتی اداره کل آموزش‌وپرورش مغفول مانده و تاکنون هیچ اقدامی در برخورد با این افراد انجام‌نشده.

 

ممکن است دستگاه‌های نظارتی اصلاً قصد ورود نداشته‌اند.درهرحال بسیج دانشجویی با توجه به رسالت خود از حضرت‌عالی درخواست دارد در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کرده و با افراد خاطی برخورد و اطلاع‌رسانی نمایید .

 

طبیعی است  در غیر این صورت به دلیل اینکه  که مبادا بعدازاین هر  شخصی جرئت کند به بهانه اندک بودن مبلغ اختلاس و آشکار نبودن آن علاوه بر دستبرد زدن به اموال مردم،راه را برای فسادهای بزرگ‌تر فراهم کند اقدام به افشای اسامی و ارجاع آن به دادستانی استان خواهیم نمود.

 

بدون شک خدشه‌دار کردن اعتماد مردم و نامید کردن کورسوی از امید ایشان به وجود مدیران پاک دست در دستگاه‌های دولتی، جرم بزرگ‌تر این افراد است که باید با جدیت پیگیری شود.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار