شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تنکابن

شهید خط قرمز ماست


متن نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تنکابن به شرح ذیل است:             بسم رب الشهدا و الصدیقین

(شهید نظر می کند به وجه الله) امام خمینی(ره)

به یاد آن هایی که رفتند تا رفتنشان دلیل بودن ما شود.
این روزها، روزهایی است که ماناییِ  انسان ها به ماندنی نبودن آن هاست.

خوشا به حال کسانی که با شهادت رفتند.
خوشا به حال آنان که در این قافله سر باختند و حاکمیت قوانین اسلام مبین را به ارمغان آوردند. به یقین، زنده نگاه داشتن نام شهدا و بزرگداشت نام و یاد و آرمان های الهی شهدا، از راه های مطمئن رسیدن به سعادت در دنیا و عقبی ست.
 درخشش نام شهید بر تارک اماکن مبین عمق و ژرفای تاریخ و اصالت و گوشه چشمی به گذشته ی پر از نور ملت شریف ایران در ایثار، جهاد و عنایت به ارزش های ناب دفاع مقدس و انقلاب عزیزمان است.
مدتی است که برداشتن بنر تصویر مبارک "شهید مرادخانی" از پل هوایی واقع در کمربندی، اذهان عمومی مردم شهرستان را به خود مشغول داشته است و در این مدت ما نیز هر میزان صبوری کردیم؛ پاسخ عملی در خور توجهی را از مسئولان مربوطه دریافت نکردیم. فلذا شورای تبیین مواضع برآن شد که نسبت به این مهم که اتفاقا از اهم تکالیف انقلابی بر گردن ماست موضع گیری کند.
اولا این سوال را از مسئولان مربوطه داریم که چرا با وجود گذشت زمان در خور توجه از شهادت شهید مرادخانی هنوز بنای قابل قبولی به نام ایشان احداث نشده است؟
ثانیا با توجه به تحقیقات میدانی و اظهارات شهروندان، مدت مدیدی بوده که بنر مذکور دچار آسیب و پارگی گردیده بود. حال که مسئولان برداشتن بنر را به کهنگی و پاره بودن آن نسبت داده اند نقطه ابهام این جاست که چرا مسئولان امر اصلا بایستی اجازه بدهند که کار به جایی برسد که بنر تصویر اولین شهید مدافع حرم شهرستان به حدی کهنه شود تا به مرز از بین رفتن برسد؟و مدت تقریبی یک ماه نیز به همان حالت منصوب باشد و سپس اقدام به تعویض کنند؟ آیا این کار بی احترامی به مقام شامخ شهید و با توجه به پیگیری های مستمر مردم شهرستان تنکابن در مسئله تکریم نام و یاد شهدا توهین به افکار و اذهان عمومی شهرستان نیست؟؟

ثالثا اگر تعویض بنر و تازه سازی آن مستلزم زمان زیادی بود، مسئولین
امر می توانستند با یک پیام ساده، شهروندان و آحاد جامعه فکری شهرستان را از این نیت خودشان آگاه کنند. تا زمینه را برای برداشت های "شاید" غلط مبنی بر هدفمند بودن چنین کارهایی فراهم نکنند. چنان که فضای موجود نیز برای اطلاع رسانی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی در سطح شهر فراهم بوده و هست.
اگر چه قلبا امید داریم که اقدام ناصحیح صورت گرفته را نتوان جریان هدایت شده و هدفمند تحلیل کرد، اما در عین حال، قصور و بد سلیقگی اتفاق افتاده را نمی توان نفی کرد.
و اما بعد......

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تنکابن به نمایندگی از دانشجویان با تمام توان، بیان و تاکید می کند که مسئولان محترم شهرستان که مسئول در این امر خطیر هستند در اسرع وقت جهت عملی کردن این مطالبه یعنی نصب بنر، اقدام عاجل به عمل آورده و نتیجه ی در خور توجهی را گزارش دهند.
در ادامه با صراحت و قطعیت تمام اعلام می کنیم که اگر ظرف مدت ۳ روز آینده اقدام عملی مسئولان را در این باره شاهد نباشیم ضمن احترام به تمام عوامل اجرایی و اداری شهرستان، خود؛اقدام به نصب بنر در محل مذکور خواهیم کرد. چرا که
شهید خط قرمز ماست و دانشجو برای نصب بیرق الله بر بلندترین قلل جهان تا آخرین قطره خون ایستاده است.

۱۳۹۸/۷/۳
(( شورای تبیین مواضع بسیج  دانشجویی دانشگاه  آزاد تنکابن ))

رونوشت :
دادستان محترم  شهرستان تنکابن
فرماندار محترم شهرستان تنکابن
شهرداری و شورای اسلامی تنکابن
اداره راه و شهرسازی  شهرستان تنکابن


 

ارسال نظر


captcha