یادداشت/ فاطمه چهرازاد

بجای توجیه غیر منطقیتان برای حذف واژه شهید به فکر بازسازی کوچه و خیابان های شهر باشید

نگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره‌های گرامی را بگیرد، شاید هم مسولین دولت تدبیر و امید به فکر انتخاب اسامی دختر آبی و یا سلبیریتی ها برای کوچه و پس کوچه های خیابان ها هستند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / خانم فاطمه چهرازاد طی یادداشت دانشجویی در مورد حذف کلمه شهید از خیابان ها و معابر شهر اینگونه نوشت:

 

بسم رب الشهدا والصدیقین

من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا


((گاهی رنج و زحمتِ زنده نگه داشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست
شهید، چیز عظیم و حقیقت شگفت‌آوری است. ما چون به مشاهده شهدا عادت کرده‌ایم و گذشتها و ایثارها و عظمتها و وصایا و راهی که آنها را به شهادت رساند، زیاد دیده‌ایم، عظمت این حقیقت نورانی و بهشتی برایمان مخفی میماند؛ مثل عظمت خورشید و آفتاب که از شدّت ظهور، برای کسانی که دائم در آفتابند، مخفی میماند.


گر این حقیقت، به وسیله کسانی که امروز در قبال شهیدان مسؤولیت دارند، زنده بماند، حفظ و تقدیس گردد و بزرگ نگاه داشته شود، همیشه تاریخ آینده ما، از این ایثار بزرگی که آنان کردند، بهره خواهد برد. همچنان که تاریخ بشریّت، هنوز از خون به ناحق ریخته سرور شهیدان تاریخ، حضرت ابی‌عبدالله‌الحسین علیه الصّلاة والسّلام بهره می‌برد؛ چون کسانی که وارث آن خون بودند، مدبّرانه‌ترین و شیواترین روشها را برای زنده نگهداشتن این خون به کار بردند.))
امام خامنه ای (حفظه ا...)

یاد شهدا مصداق یاد خدا است و اگر این چنین است باید دل شهید قرآن بالغی باشد که اسرار عالم درآن نهفته است و سفیر عشق شهید است و ارباب عشق حسین (ع) و وادی عشاق کربلا
آنچه مهم است حفظ راه شهداست،یعنی پاسداری از خون شهدا،این وظیفه اول ماست …


مدتی است که در برخی نقاط کشور شهرداری ها(بادلایل غیر منطقی ) اقدام شروع به حذف نام شهدا کرده‌اند ابتدا از کلان شهرها شروع شده و به استان ها و شهر های کوچک و حتی مناطق محروم رسیده .این در حالی است که نه تنها مردمان این منطقه بلکه عموم جامعه همواره به شهدا عنایت واحترام خاصی دارند و همگان میدانند هر چه امروز کشور ما دارد و هرچه در آینده بدست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است.

علت چیست ایا وازه ی شهید و نام شهیدان غیر از اقتدار ورشادت و یاداوری عزت کشورمان معنایی دیگری دارد که بعضا از وجود این نام دلگیر و ناخوش هستند.
اینکه بگوییم به علت طولانی بودن متن تابلو ها اقدام به حذف واژه شهید کرده ایم برای ما قابل توجیهه نبود چراکه چند سال گذشته در بعضی از شهرها بزرگراه هایی به اسم مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجانی تغییر کرد.
افرادی  که مدعی حذف نام شهدا و پسوند شهید به علت طولانی شدن متن تابلو و قوانین رانندگی هستند بدانند که اگر شهدا نبودند انقلاب هم نبود و منو شما باید بدنبال هویت اصلیمان می گشتیم.

ایا بهتر نبود قبل توجیه غیر منطقیتان بابت بالا بودن سرعت رانندگان و عدم توانایی در خواندن تابلو برای حذف وازه شهید به فکربازسازی کوچه و خیابان های شهر باشید که در اوج رحمت خداوند  درزمان بارندگی شاهد این همه ابگرفتگی و یا اسفالت های معیوب و در ودیوارهای زخمی خیابان هه نباشیم.

شاید هم مسولین دولت تدبیر و امید به فکر انتخاب اسامی دختر آبی و یا سلبیریتی ها برای کوچه و پس کوچه های خیابان ها هستند.


اینکه کوچه و خیابان و بزرگراهایمان به اسم شهیدان (همت،فولادی ....)  مزین شود افتخاریست و کم تر کاریست که برای زنده نگه داشتن یاد شهدا انجام داده ایم.
می دانم که اگر با شهدا مواجه شویم آنان خواهند گفت:اگر ما هم مثل شما پای ارزش های انقلاب کوتاه می آمدیم، امروز نهال انقلاب بهاین شجره طیبه ، تبدیل نمی شد. شجره ی زیبایی که اصل آن ثابت و شاخ و برگآن در آسمان هاستنگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره‌های گرامی را بگیرد، یاد شهیدان نباید در جامعه‌ی ما از ذهنیتها خارج شود. شهیدان را باید زنده نگه داشت. یاد شهیدان را باید گرامی بدارید و زنده نگه دارید؛ در همه‌ی استانهای کشور این معنا وجود دارد.

والسلام علی من اتبع الهدی

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار