به میزبانی دانشگاه شهید باهنر برگزار شد:

اولین جلسه ستاد اربعین با حضور مسئولین فرهنگی دانشگاه های استان کرمان

عسکر زاده: در واقع پیاده روی اربعین تمرینی برای ظهور است و در این راستا بسیج دانشجویی استان کرمان سیاست هایی از جمله مشخص کردن موکب های مناسب برای دانشجویان را تدارک دیده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در اولین جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان کرمان که در سالن کنفرانس های بین الملل دانشگاه شهید باهنر استان کرمان برگزار شد در بحث اعزام دانشجویان از مرکز استان تا مرز و  بعد از آن تا نجف اشرف و حرکت به سمت کربلای معلی مذاکراتی با مسئولین کشور عراق صورت گرفته است و قول مساعدت از سمت آنها داده شده است.

در ادامه مسئول موکب های دانشجویی استان کرمان خبر داد در پی صحبت های انجام شده محل های اسکانی برای دانشجویان در استان های فارس و خوزستان تدبیر شده است تا در زمان بازگشت از مراسم اربعین در صورت بروز مشکل محل های اسکان دانشجویان آماده باشد.

 

محسن عسکر زاده مسئول فرهنگی ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان در ادامه جلسه با نقل حدیثی از امام باقر (ع) که می فرمایند: اگر کسی دوست دارد فردای قیامت خدا را ملاقات کند و مرگ برایش آسان باشد و بیم و هراسی نداشته باشد قبل از مرگ، زیاد به زیارت امام حسین (ع) برود، گفت: مراسم اربعین باید هر سال پر شور تر باشد زیرا این مراسم نمایان شکوه تشیع در جهان اسلام است.

وی افزود: با حذف وثیقه خروج از کشور برای مراسم اربعین به دستور رهبر معظم انقلاب پیش بینی می شود چهار میلیون نفر امسال به پیاده روی اربعین بروند.

مسئول فرهنگی ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان بیان داشت: در واقع پیاده روی اربعین تمرینی برای ظهور است.

وی افزود: در این راستا بسیج دانشجویی سیاست هایی از جمله مشخص کردن موکب های مناسب برای اسکان دانشجویان و هماهنگی با سازمان بسیج دانشجویی برای در اختیار قرار گرفتن موکب های سازمان در اختیار دانشجویان کرمان پیش بینی شده است.

عسکر زاده از اعزام 150 روحانی و مداح از سمت دانشگاه شهید مطهری جهت حضور در کاروان های دانشجویی خبر داد.

ایشان در ادامه تصریح کرد : در راستای پوشش خبری این گردهمایی بزرگ پخش برنامه های تلویزیونی از شبکه افق و همچنین فعالیت دانشجویان در شبکه های اجتماعی با هشتگ های #شوق_زیارت و #رسانه_اربعین برنامه ریزی شده است.

در ادامه جلسه ذکر شد : از ابتدای محرم لغایت 25 ماه صفر برای ورود به کشور عراق ویزا نیاز نیست و ثبت نام دانشجویان جهت اعزام به اربعین حسینی فقط از طریق سامانه سماح انجام می پذیرد و تمام افرادی که در این سامانه ثبت نام انجام دهند از پنج کیلومتری مرز تا زمان بازگشت به ایران بیمه می شوند و در صورت رخداد حادثه ای از خدمات این سامانه میتوانند استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار