به همت گروه جهادی سفیران سلامت؛

قریب سی هزار راس دام روستایی در منطقه گلزار واکسینه شدند

گروه جهادی سفیران سلامت بسیج دانشجویی استان کرمان دومین اردوی جهادی خود را با شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم در منطقه ی گلزار شهرستان بردسیر برگزار کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دومین اردوی جهادی گروه سفیران سلامت به منظور جلوگیری از تب مالت و طاعون نوشخوارکنندگان با شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم در روستاهای محروم و دور افتاده استان کرمان شکل گرفته است.

در پی مصاحبه خبرنگار ما با روجا سیف زاده مسئول گروه جهادی سفیران سلامت وی بیان کرد: با توجه به اینکه تب مالت یک بیماری مشترک در میان دام ها  و انسان ها به شمار می آیید که تنها راه کنترل و درمان این بیماری پیشگیری با واکسیناسیون است.

این مسئول جهادی افزود: به همت گروه جهادی سفیران سلامت هزاران راس دام تاکنون در منطقه ی گلزار بردسیر واکسینه شده اند و ازخون دام های سنگین نمونه گیری ها برای ارزیابی میزان ابتلای بروسلوز و جلو گیری از شیوع آن در منطقه انجام شده است.
سیف زاده اظهار داشت: که طاعون نشخوارکنندگان یک بیماری ویروسی است که با درگیری یک راس در گله محدوده وسیعی را درگیر می کند که به همین منظور واکسن پی پی آر توسط این گروه به دام های منطقه تزریق شده است و لازم به ذکر است که تمامی تجهیزات آزمایشگاه سیار، دامپزشکی و واکسن ها ی مورد نیاز  این گروه جهادی را مرکز دامپزشکی شهرستان بردسیر در اختیار این گروه جهادی قرار داده است.

مسئول گروه جهادی سفیران سلامت گفت: در طی این اردو که از تاریخ 23 لغایت 30 شهریور ماه برگزار شد تعداد بیست دانشجوی جهادگر دختر و پسر حضور داشتند.
گروه جهادی دامپزشکی سفیران سلامت استان کرمان در دومین اردوی جهادی خود در منطقه ی گلزار شهرستان بردسیر تاکنون دام های  ۳۶ روستا را واکسینه کرده است.
فعالیت های دامپزشکی این گروه جهادی با شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم در دیگر شهرستان های استان کرمان  ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار