یادداشت/محمدرضامحمودی

جایگاه و نقش معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی

معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی در صدد آن است که ارتباطی منطقی و هدفمند بین مسائل استان نخبگان و مدیران دولتی ایجاد کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، محمد رضا محمودی معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان یزد در خصوص " جایگاه و نقش معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی " یادداشتی نوشت.این یادداشت به شرح زیر است:

 

معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی در صدد آن است که ارتباطی منطقی و هدفمند بین مسائل استان نخبگان و مدیران دولتی ایجاد کند.

 

بر این باور هستیم که چنانچه این ارتباط منطقی بصورت صحیح انجام بگیرد، بخش عمده ای از مشکلات و چالش های مردم در عرصه های اقصادی، فرهنگی ، اجتماعی و ...حل خواهد شد، چرا که مدیران و مسئولان که متولیان اصلی برای حل مشکلات و مسائل جامعه اند، بعد از مدتی بر اثر مواجه با بوروکراسی های اداری مرسوم و روزمرگی دچار نوعی ضعف و ناتوانی برای حل مسائل می شوند و بعضا به بن بست می رسند، حتی قوی ترین و باهوش ترین مدیران نیز در هر حال دارای ظرفیت های فکری و اجرایی محدود ومعینی می باشند و در مقابل پیچیدگی های شرایط فعلی جامعه دچار مشکل می شوند.

 

 این در حالی است که نخبگان فکری و اجرایی بسیاری در درون دانشگاه وجود دارند که ظرفیت عظیمی از ایده های خلاقانه و اراده های محکم برای مواجه ی تخصصی با مسائل و مشکلات بوجود آورده اند ولی متاسفانه بهره گیری از این ظرفیت عظیم توسط مسئولین غفلت شده است، البته خود دانشگاهیان نیز به نوعی در انجام این رسالت کوتاهی نموده اند. اگر دانشگاه واقعا بخواهد به فرموده ی امام(ره) مبدا تحولات باشد باید از لاک خود بیرون اید وبا چالش ها و مسائل اساسی اجتماع دست و پنجه  نرم کند.

 

لذا در معاونت پژوهش وفناوری بسیج دانشجویی رسالت خود میدانیم که با تشکیل هسته های علمی با محوریت اساتید دانشگاه ودانشجویان تحصیلات تکمیلی به احصا و حل مسائل جامعه بپردازیم و با ارائه تولیدات محتوایی دانشگاهیان به مدیران و مسئولان ارشد استان و ایجاد شبکه ارتباطی هدفمند بین مسائل، نخبگان و مدیران زمینه حل تخصصی مسائل را فراهم آوریم.              


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار