ظرفیت علمی یکی از زمینه های خوب برای اتصال بسیج طلاب و بسیج دانشجویی است

مسئول بسیج دانشجویی کردستان در آیین تکریم و معارفه مسئول قدیم و جدید بسیج دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: افق های دوری که تشکیل هسته های مقاومت اسلامی و تشکیل حکومت جهانی اسلام را نشان می دهد، از جمله افق های حرکت بسیج دانشجویی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /توحید رستمی افزود: ظرفیت علمی یکی از زمینه های خوب برای اتصال بسیج طلبه و بسیج دانشجویی است.

 

وی عنوان کرد: بسیج دانشجویی با تربیت نیروهای در تراز انقلاب اسلامی امروز به خوبی در راه حفظ این انقلاب نقش آفرینی می کند.

 

رستمی با اشاره به اینکه تاثیرگذاری طلاب و دانشجویان در جامعه بسیار زیاد است، اظهار کرد: هر دو قشر متصل به بدنه علمی هستند و به واسطه ویژگی های ممتازی مانند خلوص، بصیرت و اتصال به عقبه علمی، در صحنه عمل به موقع اقدام خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه عرصه سیاسی آخرین عرصه تجلی بسیج دانشجویی است، گفت: امام راحل در زمان تاسیس بسیج طلاب با اشاره به یک دال مرکزی هدف از تشکیل این نهاد را توجه به علم، ترویج تفکر اسلامی در جهان اسلام و گسترش هسته مقاومت از بسیج طلبه است.

 

رستمی با بیان اینکه دشمن جنگ سخت را تبدیل به جنگ نرم کرده و حضور بسیج در خط اول دانشگاه از الزامات مقابله با جنگ نرم است، افزود: دانشجو لوگوموتیو  حرکت جامعه است که جنگ روانی در دانشگاه می تواند اثرات به مراتب بدی را ایجاد کند.

 

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود افزود: طبق سند تحولی بسیج، برش عملیاتی در حلقه های بسیج با چهار انتظار از آنها پیگیری می شود که شامل ریشه و مبانی، تشکیل، تسلط مبانی، رسالت و اهداف است.

 

وی بیان کرد: در بسیج اقدام لازم برای تحقق کلام رهبری به وسیله کادرسازی و نقش آفرینی، تثبیت فرهنگ ویژگی متمایز کننده و دفع آفات مهمتر است.

 

رستمی گفت: در  بعد شخصی و سازمانی تشکیل و تقویت آرمان در بدنه دانشگاه مهم است و نه صرفا نیروی انسانی بلکه باید استاد، دانشجو و کارمند به سمت بسیج حرکت کنند.

 

مسئول بسیج دانشجویی کردستان عنوان کرد: رساله عملی بسیج دانشجویی، راهبردها، ایجاد بستر برای نخبه پروری، ارتقا و نقش آفرینی برای بسیج و انجام اقداماتی برای رسیدن به حل مساله است.

 

وی گفت: تناسب سیر توانمندسازی و نقش آفرینی برای دانشجویان کارشناسی ارشد در مسیر رسیدن مطالباتی و پژوهشی و هدایت دانشجویان کارشناسی برای اقدامات جهادی است.

 

رستمی خاطرنشان کرد: لازم است که دانشجو به وسیله مرجعیت اندیشه شناسایی و در بین نخبگان روحیه بسیجی تقویت شود.

 

گفتنی است در ادامه این مراسم رضا اسکندری به عنوان مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان معرفی و از خدمات سهراب امیدی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار