مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان؛

حل مسائل مردم راهبر اصلی اردو های جهادی

ناصر بهروز: گروه‌های جهادی جغرافیا محور هستند و حدود سه تا پنج سال در یک حوزه متمرکز تا بر مبنای مسائل مردم حل مسئله داشته باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / "ناصر بهروز" مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان نیز در این حاشیه بازدید از اردوهای جهادی، از وجود 112 مرکز آموزش عالی در سطح استان کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: در این مراکز حدود 160 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند که یکی از نکات بارز در این مراکز که به عنوان نقطه قوت استان بسیج دانشجویی استان کرمان نیز تلقی می شوذ، حضور همه این مراکز در اردوهای جهادی است.

وی با بیان این مطلب که حدود 25 درصد دانشجویان استان عضو بسیج هستند، اظهار کرد: در 6 ماهه اول امسال حدود 6 هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی به نقاط مختلف اعزام کرده‌ایم که پیش‌بینی می‌کنیم امسال این تعداد حضور به بیش از 6 هزار نفر برسد.

بهروز با بیان این مطلب که استان کرمان بیشترین حجم افراد جهادی در سطح کشور را دارد، ادامه داد:  توانمندسازی مردم، از اولویت‌های گروه‌های جهادی  است و بسیاری از مناطق محروم دارای ظرفیت‌های خوبی هستند که مردم بومی آنجا به دلیل عدم توانمندی نمی‌توانند از ظرفیت‌های آن مناطق در راستای ارتقای اقتصادی منطقه استفاده کنند.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که قرار است انجام دهیم تشکیل هسته‌های بومی جهادگر منطقه است و گروه جهادی هسته توانمندی و جهادی از خود مردم در منطقه شکل دهد و با ظرفیت مردمی مناطق کار انجام شود که این کار اگر شکل بگیرد کار مردم به وسیله مردم با هدایت و نظارت و تسهیل‌گری و پشتیبانی بسیج، سپاه، ادارات و ...  انجام شود.

بهروز با اشاره به تمرکز بر تشکیل گروه‌های تخصصی بر مبنای مسائل علمی با ظرفیت‌های مختلف

در مناطق محروم تصریح کرد: ما از ظرفیت دانشگاه‌ها و گروه‌های جهادی برخوردار هستیم که در اختیار می‌گذاریم و در تمام حوزه‌ها از جمله در حاشیه شهرها طرح تمرکز بر استعدادیابی دانش‌آموزان مستعد انجام تا دانش‌آموزان برای آینده جامعه شناسایی، هدایت و حمایت شوند.

بهروز با اشاره به اینکه مسئله‌شناسی دقیقی از مناطق محروم داریم، افزود: یکی دو سال است گروه‌های جهادی جغرافیامحور هستند و حدود سه تا پنج سال در یک حوزه تمرکز تا بر مبنای مسائل مردم حل مسئله داشته باشند و این به عنوان راهبرد ما در گروه‌ها است و با این مدل کار مردم را انجام می‌دهیم.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان از آمادگی کمک در پروژه‌های خرد عمرانی در شهرستان‌ها در تمام حوزه‌های فرهنگی، عمرانی دامپزشکی و ... خبر داد و خاطرنشان کرد: سالانه بیش از ۶ هزار نفر دانشجو و ۱۲۰ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام می‌کنیم و اینها همه ظرفیت است تا بخشی از محرومیت را بتوانبم برطرف کنیم.

بهروز عنوان کرد: هر کاری که انجام می‌دهیم مبتنی بر فرمایشات رهبری، بیانیه گام دوم انقلاب و بیانات ایشان در دیدار با جهادگران است که بتوانیم این منویات را محقق کنیم، دشمن به دنبال این است که مردم را ناامید کند ولی ما باید وحدت داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

بهروز تشکیل گروه‌های تخصصی از دیگر سیاست‌های گروه‌های جهادی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به اینکه گروه‌های جهادی وظیفه ذاتی دستگاه‌ها را انجام می‌دهند لذا انتظار داریم که مسئولین برای گروه‌های جهادی تسهیل‌گری کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار