آغاز طرح مهر و ماه جهت ایجاد انگیزه و حمایت از دانش آموزان مستعد محلات حاشیه نشین

آغاز اجرای طرح مهر و ماه توسط جمعیت دانشجویی امام حسن علیه السلام در شهریور ماه سال جاری، با هدف ایجاد انگیزه و حمایت از دانش آموزان مستعد محلات حاشیه نشین سراسر کشور کلید خورد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / جمعیت دانشجویی امام حسن(ع) شبکه ­ای منسجم ، متشکل از گروه­ های فعال در حوزه آسیب­ های اجتماعی و محلات حاشیه ­نشین سراسر کشور است که با هدف توانمندسازی مردمِ در معرض آسیب و پیشگیری از وقوع آسیب، گرد هم آمده ­اند. یکی از دغدغه­ های اصلی جمعیت، موضوع تعلیم و تربیت و مهارت­ افزایی کودکان و نوجوانان محلات حاشیه ­نشین و جلوگیری از گسترش آسیب های اجتماعی در بین ایشان است.

لزوم توجه به کودکان و نوجوانان ساکن در محلات حاشیه نشین که سرمایه ­های انسانی آینده کشورند، بر کسی پوشیده نیست، طرح مهر و ماه که برنامه ریزی آن  بصورت حضور مداوم در محلات حاشیه­ نشین کشور می باشد، فعالیت­های تربیتی و آموزشی و مهارتی دانش ­آموزان مستعد را ساماندهی و تقویت می کند.

طرح مهروماه دارای دو بخش اصلی شامل حمایت و توانمندسازی کودکان و نوجوانان حاشیه شهر می باشد. که در هر کدام برنامه ها و اقدامات متنوعی متناسب با نیاز مخاطب صورت می گیرد. در بخش حمایت کودکان و نوجوانان حاشیه نشین در گام اول ۱۰هزار بسته حمایتی لوازم التحریر با حمایت شرکت ستاره درخشان همراه کیش در میان دانش آموزان مستعد محلات حاشیه نشین توزیع می شود و  گام دوم آن نیز با حمایت خیرین و نهادهای حامی ادامه پیدا خواهد کرد.

در این طرح، علاوه بر حمایت از دانش آموزان مستعد، جهت ایجاد انگیزه، نشاط و توانمندسازی ایشان به صورت مستمر به برگزاری کلاسهای تربیتی و آموزش مهارت های زندگی ، برگزاری اردو و مسابقات ورزشی اقدام می گردد. برای این موضوع طرح محتوایی مهروماه با هدف تقویت مهارت های زندگی، ترغیب و حمایت از فعالیت های اجتماعی دانش آموزان در محله خود و همچنین آموزش کتابخوانی و قرآن با تمرکز بر ایجاد و تقویت نظام ارزشی و صفات فردی با استفاده از تجربیات فعالیتهای آموزشی و تربیتی در محلات حاشیه نشین و بررسی محتواهای تخصصی تدوین گردیده و در اختیار تیم های فعال در محلات حاشیه نشین قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اجرای طرح در محلات حاشیه نشین و همچنین حمایت از دانش آموزان حاشیه نشین، از طریق سایت جمعیت دانشجویی امام حسن ع به آدرس http://j-imamhasan.com/mehromah/ مراجعه فرمایید.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار