جمیله علم الهدی: تعلیم و تربیت، بنیان انقلاب است

جمیله علم الهدی گفت: در منظومه فکری امام خمینی(ره)، تعلیم و تربیت بنیان انقلاب است که این تعلیم و تربیت با عناصر تمدن غرب مخالف است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /جمیله علم الهدی در سومین روز از دوره مقدماتی نظام مباحث آموزش و پرورش که در اردوگاه سیدالشهداء آبعلی برگزار شد، به بررسی «مبانی تعلیم و تربیت مدرن» و «جایگاه نظام آموزشی در مناسبات تمدن غرب»پرداخت.


جمیله علم الهدی در این جلسات ابتدا تعلیم و تربیت پیش مدرن را توضیح داد و خانواده را کانون اصلی تعلیم و تربیت در جوامع پیش مدرن معرفی کرد. سپس به بررسی عوامل موثر در تغییر تعلیم و تربیت و روند شکل گیری تعلیم و تربیت مدرن پرداخت. وی تحقق اهداف اقتصادی را عاملی موثر در ایجاد تعلیم و تربیت مدرن دانست و گفت: هدف تعلیم و تربیت مدرن بر خلاف سایر نظام های تربیتی، تربیت نیروی کار برای تولید و تربیت انسان مصرف گراست.
ایشان در ادامه به بررسی رابطه دین و فلسفه پرداخت و به قرابت فلسفه و دین و پیامد های آن اشاره کرد.

در آخر، به مبحث «جایگاه نظام آموزشی در مناسبات تمدن غرب» با اشاره به اصل اتحاد و تناقض آن با مکتب پورالیسم(تکثر گرایی)پرداخته شد. علم الهدی خاطر نشان کرد پذیرش مکتب پورالیسم باعث از هم گسیختگی اجتماعی می شود که در بعضی از کتاب های درسی نیز مشهود است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار