مسئول ستاد اربعین ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی:

ثبت نام دانشجویان خراسان جنوبی برای پیاده‌روی اربعین آغاز شد

مسئول ستاد اربعین ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی از آغاز ثبت نام دانشجویان این استان برای پیاده روی اربعین خبر داد و گفت: کاروان‌های دانشجویی از ۱۲ یا ۱۳ مهر اعزام می‌شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمدعلی اکبری، مسئول ستاد اربیعن ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی، از آغاز ثبت نام دانشجویان این استان برای اعزام به پیاده روی اربعین خبر داد و گفت: ثبت نام از دانشجویان دانشگاه‌های ملی، آزاد و علوم پزشکی در حال انجام است و اعزام نیز از ۱۲ یا ۱۳ مهر آغاز می‌شود.


اکبری با بیان اینکه اطلاع رسانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی انجام شده، افزود: از هر دانشگاه یک کاروان به پیاده روی اربعین اعزام می‌شود و ناحیه بسیج دانشجویی به صورت متمرکز اعزام کاروان ندارد.

مسئول ستاد اربعین بسیج دانشجویی خراسان جنوبی بیان کرد: جلسات ما با روسای دانشگاه‌ها برای تسهیل اعزام دانشجویان در حال برگزاری است و تاکنون برخی دانشگاه‌ها با مجاز تلقی کردن غیبت دانشجویان موافقت کرده اند و جلسات ما برای جلب موافقت دیگر دانشگاه‌ها نیز ادامه دارد.

وی به موضوع هزینه‌های اعزام کاروان‌های دانشجویی به زیارت اربعین نیز اشاره کرد و گفت: با قرارگاه شهید علم الهدی در خراسان جنوبی جلساتی داشته ایم و بنا شده در تأمین هزینه‌ها و اعزام روحانی مبلغ همراه کاروان‌ها همکاری کنند. احتمالا هزینه اتوبوس داخل کشور برای دانشجویان خراسان جنوبی رایگان باشد.

اکبری خاطرنشان کرد: هزینه سفر اربعین با توجه به حمایت‌های مالی دانشگاه‌ها ممکن است متفاوت باشد، با این حال بیشتر هزینه دانشجویان مربوط به حضورشان در کشور عراق است. تلاش می‌کنیم که در ایران هزینه‌ای برای سفر دانشجویان ایجاد نشود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار