دانشجویان شیرازی نگرانی خود را نسبت به وضعیت مسلمانان کشمیر اعلام کردند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: دانشجویان این دانشگاه نگرانی خود را در مورد مسلمانان کشمیر به صورت نمادین با روشن کردن شمع در مقابل ساختمان نمایندگی وزارت امور خارجه در فارس اعلام کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییحامد علی زاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز با اشاره به برگزاری یادمان شهدای کشمیر مقابل دفتر وزارت خارجه در شیراز گفت: مسئله کشمیر دارای اهمین فراوانی است؛ چرا که در هند ۲۰۰ میلیون مسلمان داریم که آن‌ها ۱۸ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند و دومین جمعیت بزرگ مسمانان در جهان هستند.


علی زاده مطرح کرد: وضع بحرانی که مسلمانان منطقه کشمیر دارند، به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست و همانطور که مقام معظم رهبری بیان کردند وضعیت کشمیر نگران کننده و ناراحت کننده است. جمهوری اسلامی در حال حاضر پرچم دار کشور‌های مسلمان و مدافع حقوق مسلمانان در فضای منطقه‌ای و بین المللی طلقی می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز تصریح کرد: ما در ایام محرم به سرم می بریم و در مکتب عاشورا دوگانه دفاع از مظلوم و برائت از ظالم نقش محوری دارد. این نقش برای شیعه دارای جهان شمولی است و نه تنها در کربلا نمانده چرا که در سراسر تاریخ جریان دارد.

وی در ادامه گفت: در کشمیر با مظلومیت مسلمانان مواجه هستیم بنابراین از لحاظ وظیفه شرعی و جایگاه بین المللی که مواضع جمهوری اسلامی و دانشجویان دارند بر خود دانستیم نگرانی خود را در مورد مسلمانان و وضعیت کشمیر را به صورت نمادین با همراهی دانشجویان دانشگاه شیراز با روشن کردن شمع در مقابل ساختمان نمایندگی وزارت امور خارجه در فارس اعلام کنیم.
 
 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار