آقای روحانی! اگر توان مقابله با فساد را ندارید بگذارید آن‌هایی که بلدند، کار کنند

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی کشور طی نامه‌ای خطاب به روحانی تاکید کردند: جناب رئیس‌جمهور اگر توان مقابله با فساد را ندارید، بگذارید آن‌هایی که کار خودشان را بلدند، بدون مانع به کار خود ادامه دهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در 15 دانشگاه کشور درنامه ای به رئیس جمهور نوشتند: جناب رئیس‌جمهور از شما به عنوان کسی که برای حفظ منافع ملت ایران سوگند خورده‌اید، می‌خواهیم به جای اصلی کردن مسائل فرعی، به دنبال رفع مشکلات معیشت مردم باشید و اگر توان مقابله با فساد را ندارید، بگذارید آن‌هایی که کار خودشان را بلدند، بدون مانع به کار خود ادامه دهند و همچنین از عاقبت دولت‌های قبل عبرت بگیرید.

 
متن ابن نامه به شرح زیر است:
 
یکی از آفات دولت‌ها در طول سال‌های مختلف «گرفتار شدن به فروع و حواشی» است. دولت در ۲ سال باقی‌مانده، از حواشی و مسائل فرعی که متأسفانه با ظهور فضای مجازی، امکان آن بیشتر هم شده است، فاصله بگیرد و مسائل اصلی را در اولویت کاری خود قرار دهد.۳۰/۰۵/۹۸

جناب حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی؛
 
ریاست محترم جمهور

یکی از اصلی‌ترین توصیه‌های رهبر انقلاب، پرهیز از به‌حاشیه‌راندن مسائل است. اما اتفاقات چند روز گذشته، نشان می‌دهد نه‌تن‌ها دولت اراده‌ای برای پرهیز از حاشیه ندارد بلکه عزم خود را برای به‌حاشیه‌راندن اتفاقات جزم کرده، حالا با چه هدفی، ا... اعلم!

اولین اتفاق، اظهار نظر شما درباره‌ دیدار با یک رئیس‌جمهور برای حل مشکلات مردم بود که درست است با یک روز فاصله اصلاح شد، اما نشان می‌دهد هنوز دولتی‌ها به حل مشکلات مردم بدون تلاش و صرفاً به مذاکره با آمریکا و اروپا دل خوش کرده‌اند، در حالی که باید از برجام و اقداماتی که اروپا و آمریکا در این چند سال بر سر دولت آورده‌اند، عبرت کافی می‌گرفتند.

جناب آقای روحانی! مثل اینکه از یاد برده‌اید که ۶ سال است همه‌ ظرفیت‌های کشور را معطل کرده‌اید، برای اینکه به قول خودتان با کدخدا بنشینید تا اوضاع معیشتی و حتی آب خوردن مردم را از طریق مذاکره حل کنید.
 
بعداز حدود ۴ سال رفت‌وآمد و بحث و بستن قرارداد با آمریکا و متحدانش، شاهد قراردادی هستیم که آژانس بین‌المللی بار‌ها انجام تعهدات از سوی ایران را به‌طورکامل تأیید کرده است، اما باز هربار به بهانه‌ای، آمریکا نقض عهد کرده و به تعهدات خود عمل نکرده تا جایی که حضرت‌عالی که برجام را بزرگ‌ترین دستاورد دولت و فتح‌الفتوح می‌نامیدید، اظهار کردید «کشور‌ها مگر دیوانه شده‌اند با شما که توافق را نقض می‌کنید، مذاکره کنند؟».
 
حال بعداز گذشت مدت‌ها چه شده است که برطبل مذاکره می‌کوبید و اظهار می‌کنید «اگر من بدانم در جلسه‌ای با کسی ملاقات کنم مشکل کشورم حل می‌شود دریغ نخواهم کرد، زیرا اصل منافع ملی کشور است» که این معنایی جز درخواست ملاقات با رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌دهد چراکه شما به عنوان رئیس‌جمهور با هرکسی برای مذاکرات ملاقات کرده‌اید الا رئیس‌جمهور آمریکا.

مگر تماس تلفنی شما با اوباما چه دستاوردی داشت که حالا، مستقیم و غیرمستقیم درخواست ملاقات دارید؟ مگر آن زمان که برجام در حال مذاکره بود مسئولان مذاکره‌کننده‌ی ایران با طرف آمریکایی تا آن‌جا پیش نرفتند که حتی ملاقات‌های ویژه با هم داشتند و همدیگر را به اسم کوچک صدا میزدند؟ در طول ۶ سال گذشته که بر مسند ریاست جمهوری تکیه داده‌اید و جلسه‌ای در خور شأن رزمندگان اقتصادی نداشته‌اید که مسلماً توجه و حمایت شما از این قشر، سود بسیار بیشتری از ملاقات با آن احمق‌های درجه‌ یک داشته که در سر سودای نابودی ایران را دارند و به حول قوه‌ الهی با این فکر به درک واصل خواهند شد.

دومین اتفاق، نمایش زنان به اصطلاح روستایی در همایش «دستاورد‌های دولت در توسعه‌ زیرساخت‌های روستایی» بصورت خیلی زننده است که حکایت از عزم عده‌ای برای به‌حاشیه‌بردن مشکلات معیشت مردم در دولت دارد.

سومین آن‌ها اظهارات کنایه‌آمیز رئیس‌جمهور دربار‌ه‌ مبارزه با فساد بود، آن هم در حالی که بعد از چندین ماه مبارزه با فساد به گلوگاه‌های خود نزدیک‌تر شده است و نور امیدی در دل مردم برای مبارزه‌ی واقعی با فساد روشن شده است.

جناب رئیس‌جمهور، ما با یادآوری این اتفاقات از شما به عنوان کسی که برای حفظ منافع ملت ایران سوگند خورده‌اید، می‌خواهیم به جای اصلی کردن مسائل فرعی، به دنبال رفع مشکلات معیشت مردم باشید و اگر توان مقابله با فساد را ندارید، بگذارید آن‌هایی که کار خودشان را بلدند، بدون مانع به کار خود ادامه دهند و همچنین از عاقبت دولت‌های قبل عبرت بگیرید.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور به نمایندگی از دانشجویان و نخبگان به جناب‌عالی عرض می‌کند که به رهنمود‌های امام خامنه‌ای مبنی بر دوری از حواشی و خدمت پاک و خالصانه به مردم والامقام ایران عزیز در زمان باقی‌مانده از دولت دوازدهم گوش فراداده و با استفاده از تجارب ۶ساله‌ی دولت در مذاکره با آمریکا نگاهتان را از غرب و بیگانگان به سمت داخل تغییر دهید.
 

(پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد)

ازطرف تشکل‌های بسیج دانشجویی
۱-بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز
۲-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
۳- بسیج دانشجویی دانشگاه فنی تبریز
۴- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورتبریز
۵- بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدمدنی تبریز
۶- بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند
۷- بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه
۸- بسیج دانشجویی دانشگاه شاهدتهران
۹- بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان
۱۰- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورزنجان
۱۱- بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بوشهر
۱۲- بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند
۱۳- بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
۱۴- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نوربیرجند
۱۵- بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرقدس

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار