توسط گروه جهادی سفیران رهبر انجام گرفت

10 روز اردوی جهادی، عمرانی و فرهنگی در روستاهای شهرستان قلعه گنج

گروه جهادی سفیران رهبر دانشگاه شهید باهنر کرمان در شهریور ماه امسال به مدت 10 روز اقدام به برگزاری اردوی جهادی در روستاهای شهرستان قلعه گنج نمود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان به مدت 10 روز در منطقه عمومی چهلمنی. روستاهای چهلمنی، گجگ، تنبت بالا، تنبت پایین و شمس آباد از توابع شهرستان قلعه گنج و در ابعاد عمرانی، فرهنگی و آموزشی در قالب گروه جهادی سفیران رهبر اقدام به برگزاری اردوی جهادی نمود.

 

محمد عسکری مسئول گروه جهادی سفیران رهبری ضمن بیان این نکته که در این اردو قریب 65 نفر از دانشجویان خواهر و برادر دانشگاه و نیز چند نفر از طلاب حضور داشتند، هدف از برگزاری این اردو را گسترش و ارتقای کار جهادی، تشکیل هسته جهادی از جوانان منطقه هدف و معرفی منطقه هدف به عنوان یک الگوی طراز انقلاب اسلامی در بحث جهادی دانست.

 

به گفته عسکری، مجموعه های دولتی شامل آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، بخشداری، شبکه بهداشت شهرستان قلعه گنج و نیز مجموعه سپاه پاسداران، دفتر امام جمعه، بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله نهادهایی بودند که با برگزار کنندگان اردو در تعامل بودند و همکاری های لازم را در جهت هرچه بهتر برگزار شدن اردو و خدمت رسانی مناسب به مردم منطقه داشتند.

مسئول گروه جهادی سفیران رهبری ضمن بیان این نکته که نیاز و خواست مردم بومی منطقه یکی از عوامل اصلی در تعیین نوع فعالیت های این گروه جهادی می باشد افزود: فعالیت ها در  4 حیطه اصلی عمرانی، فرهنگی، پژوهشی، تربیتی و آموزشی دسته بندی و برای هر یک متناسب با نیاز، فعالیت ها دسته بندی گردید. در بخش عمرانی، ساخت سرویس بهداشتی مسجد روستای گجگ شامل : 35 متر سقف زنی، حفر کانال آب، برق کشی،دیوار کشی و لوله کشی، و نیز دیوار چینی مدرسه شهید چراغ محمدی روستای تنبت بالا شامل 150متر شفته ریزی، و 30 متر دیوار کشی انجام پذیرفت. در بخش فرهنگی، برگزاری یادواره شهدای منطقه چهلمنی - کرسی تلاوت قرآن کریم - برگزاری کلاس های قرآن، هنری، احکام و... در رده های سنی کودک، نوجوان، جوان، بزرگسال و نیز مشاوره در زمینه های متفاوت توسط طلبه های گروه انجام پذیرفت. در بخش آموزشی نیز دوره فتوشاپ و آشنایی با مبانی کامپیوتر برگزار گردید. و در بخش پژوهشی موضوع پایش اجتماعی منطقه (پرداختن به عمده معظلات اجتماعی - مسائلی همچون فضای مجازی، موضوع طلاق، اعتیاد و کنترل خشم) مورد بررسی و مالعه قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 
 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار