مراسم اختتامیه اردوهای جهادی بسیج دانشجویی شهرستان قروه برگزار شد + تصاویر

با حضور مسئولین ادارات و نهاد های استان کردستان و شهرستان قروه مراسم اختتامیه اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در شهر دزج برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی در مسجد جامع شهر دزج مراسم اختتامیه اردوهای جهادی بسیج دانشجویی برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم توحید رستمی مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان با بیان اینکه کار جهادگران بسیجی شبیه به کار و تلاش شهدا است، اظهار داشت: برخلاف مدیرانی که امروز در قوه قضاییه محاکمه می شوند و با زیادی خواهی کیسه های نو دوخته شده در زیر پوست نظام دارند و اعتماد عمومی مردم و سرمایه مردمی را کاهش داده اند، شما دانشجویان حضور دارید که اعتماد عمومی مردم را افزایش می دهید و سرمایه اجتماعی نظام را بالا برده اید.

 

وی با بیان اینکه امروز به تمامی اهداف خود در راه سازندگی و خدمت به مردم رسیده ایم، افزود: در اردوهای جهادی ده ها شهید حججی تربیت می شود.

 

رستمی با بیان اینکه اردوهای جهادی مردم را نسبت به نظام دلگرم تر می کنند، ادامه داد: ساخت سرویس های بهداشتی و حمام برای مردم و دلگرم شدن مردم و ایجاد آرامش و قدردانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها یکی از دستاوردهای اردوهای جهادی است

 

به گفته وی مطالبه گری از مسئولین که مردم نیازهای خود را به گوش مسئولین رساندند دیگر نتیجه برگزاری اردوهای جهادی محسوب می شود.

 

وی بیان داشت: در اردوهای جهادی یک ماه زودتر هسته های شناسایی ما در مناطق محروم حضور می یابند و خانواده های نیازمند نیز شناخته می شوند.

 

رستمی به ارائه آمار دانشجویان جهادگر پرداخت و گفت: در طول این دوره ها 35 روستا را تحت پوشش خدمات خود داشته ایم که 49 گروه جهادی در روستاها فعالیت داشته اند و در شهرستان قروه و سنندج 185 نفر دانشجوی جهادگر به خدمات دهی پرداخته اند.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام مهدی حسین پناهی امام جمعه شهر دزج با بیان اینکه دانشجویان جهادگر میراث دار فرهنگ عاشورا هستند، خاطر نشان کرد: شهدای ما شهدایی واقعی بودند که برکت خون آنان ما را به عزت امروز رسانید.

 

وی ادامه داد: امروز ما در سایه انقلاب حسینی (ع) و انقلاب خمینی (ره) به این اقتدار کنونی رسیده ایم و این نتیجه ایدئولوژی صحیحی است که وجود داشته است.

 

همچنین در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید رضا حسینی نماینده سابق مقام معظم رهبری در کشور امارات متحده عربی نیز به بیان جایگاه والای شهدا در نزد خداوند پرداخت و گفت: شهدای ما زنده هستند و در نزد خداوند روزی داده می شوند .

 

وی افزود: امنیت و آرامش کنونی کشور مرهون خون شهدا است و این عزت و اقتدار امروز به واسطه خون شهیدان ایجاد شده است.

 

حسینی در بخش پایانی سخنان خود به اهمیت برگزاری اردوهای جهادی و رفع محرومیت در روستاهای دور افتاده اشاره نمود.

 

در بخش پایانی این مراسم نیز از خانواده های شهدای شهر دزج و شهدای اخیر شهرستان قروه تجلیل به عمل آمد و مسجد به بوی عطر بیرق حرم مطهر حضرت زینب (س) آمیخته شد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار