دانشجوی کشمیری دانشگاه علوم پزشکی شیراز

کشمیر انقلاب اسلامی صغیر است / بیش از 4000 جوان و 600 رهبر سیاسی دستگیر شده اند

دانشجوی بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیرامون وضعیت کنونی کشمیر، شرایط مردم این کشور را نامساعد دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دانشجوی کشمیری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به وضعیت فعلی کشمیر گفت: قرابت جمهوری اسلامی و کشمیر که آن را انقلاب اسلامی صغیر می شناسند بر کسی پوشیده نیست.


محمد رفیق در ادامه با اشاره به حکومت نظامی اخیر در کشمیر گفت: تقریبا 35 روز است که از کشمیر هیچ خبری نداریم و از دوستان دانشگاهی کشمیری نیز که به هند سفر کرده اند همچنان بی اطلاع هستیم. شاید امکان بازگشت دوباره به ایران را نداشته باشند.

وی با اشاره به بی اطلاعی از وضعیت خانواده خود گفت: در این مدت هیچ اطلاعی از خانواده خود ندارم زیرا دولت هند برای سرکوب هرگونه اعتراضی نه فقط کشمیر را در حکومت نظامی قرار داده است بلکه تمامی ارتباطات از جمله اینترنت، موبایل و در خیلی از مناطق تلفن ثابت را نیز قطع کرده است.

 رفیق در ادامه تصریح کرد: دولت هند با تحت فشار قرار دادن خبرنگاران محلی و غیر محلی، عملا راه خود را برای جنایات ننگینی باز کرده اند و صدای مردم کشمیر را به معنی واقعی کلمه خفه کرده است.

وی با اشاره به آمارهای رسمی در روزهای اخیر افزود: آمار رسمی نشان می دهد که در طول یک ماه، بیش از ۴۰۰۰ جوان و نوجوان کشمیری بازداشت و به زندان های خارج از کشمیر منتقل شدند و متاسفانه این فرایند هنوز ادامه دارد.

رفیق در ادامه گفت: رهبران سیاسی، تجار و افراد ذی نفوذ نیز در بازداشتگاه های مختلفی منتقل شدند، طبق گزارشات بیش از ۶۰۰ نفر از رهبران سیاسی این منطقه بدون هیچ توجهی به تفکر یا جناح و حزب، دستگیر شده‌اند.

رفیق با اشاره به وضعیت مناقشات در 70 سال گذشته گفت: در گذشته نیز دولت هند جنایات اسفباری را در دره کشمیر رقم‌ زده اما وضعیت کنونی و همچنین سکوت و بی تفاوتی جهان اسلام نسبت به این قضیه بی سابقه است.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: حزب حاکم ارتباط خوبی با اسرائیل دارد و همین سبب فشار بر مردم مظلوم کشمیر شده است.

35 روز قبل، دولت هند ماده 370 قانون اساسی خود را به صورت یک طرفه لغو کرد. قانونی که به هند اجازه نمی داد خاک کشمیر را اشغال کند یا بفروشد.

ارسال نظر


captcha