به همت بسیج دانشجویی و بسیج جامع پزشکی استان صورت گرفت:

ویزیت و ارائه رایگان دارو به بیش از 120 بیمار توسط گروه جهادی شهید جلیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ حضور دکتر رضایی جانشین سابق بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در اردوی جهادی پزشکی دانشجویی تنگ آلک لوداب

روستاهای تنگ الک به دلیل عدم برخورداری از راه ارتباطی مناسب که حتی زیر سازی نیز نشده است و وسایل نقلیه عادی قادر به ایاب ذهاب در این مسیر نیستن و برای ایاب و ذهاب حتما باید از ماشین ها شاسی بلند و دارای کمک دنده استفاده کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : گروه جهادی شهید جلیل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) و بسیج جامع پزشکی به منطقه محروم  تنگ آلک از توابع بخش لوداب اعزام و به مردم نیازمند ارائه خدمات پزشکی و دارویی کرد.

 

پیش از این گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با حضور در منطقه و برپایی اردوی جهادی اقدام به شناسایی و جمع آوری شناسنامه روستا نمودند. در بررسی های انجام شده دانشجویان جهادی از مشکلات پزشکی اکثر روستائیان که به مرحله نمود رسیده بود آگاه شدند.

 

پس از رایزنی ها و مکاتبات لازم با مسئول بسیج دانشجویی استان و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تصمیم بر آن شد که گروه جهادی شهید جلیل به این منطقه اعزام و به مردم منطقه دره آلک که شامل 5 روستا و بیش از 40 خانوار هستند خدمات رایگان ارائه دادند.

 

  گروه جهادی اعزامی شامل تیم پزشکی و پزشک متخصص به سرپرستی دکتر رضایی جانشین سابق بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد و تیم های دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، دارو، تغذیه و مشاوره می باشد.

 

در این اردو در بخش مامایی بیش از 30 بیمار، در بخش پزشکی  50 بیمار و در بخش دندان‌پزشکی به بیش از 40 بیمار خدمات پزشکی و دارویی ارائه‌شده است.

  

روستاهای تنگ الک به دلیل عدم برخورداری از راه ارتباطی مناسب که حتی زیر سازی نیز نشده است و وسایل نقلیه عادی قادر به ایاب ذهاب در این مسیر نیستن و برای ایاب و ذهاب حتما باید از ماشین ها شاسی بلند و دارای کمک دنده استفاده کنند. لذا بالا باودن هزینه ایاب و ذهاب و عدم مراجعه تیم پزشکی به این منطقه مردم را با مشکلات عدیده پزشکی مواجه کرده بود.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تشکر از دکتر مهدوی مسئول بسیج دانشجویی استان و دکتر ساداتی مسئول جامع پزشکی که در اردو حاضر شدند گفت : تعدادی مورد حاد پزشکی در بین بیماران روستا وجود داشت که چند بیمار نیاز مبرم به جراحی و  تعدادی دیگر نیازمند بستری شدن و تحت مداومت درمانی قرار گرفتند هستند که با همکاری های انجام شده و تفاهم بین بسیج دانشجویی و بسیج جامع پزشکی تمام هزینه های درمان این بیماران را بسیج جامع پزشکی تقبل کرده است.

 

لازم به ذکر است از صفرتا صد این اردو، نظیر دندان‌پزشکی، پزشکی، دارو و ... به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار