پنجمین دوره جشنواره ققنوس 5

فعالیت پنجمین جشنواره ادبی، هنری و دانشجویی دانشگاه های فارس آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دبیر جشنواره ادبی و هنری دانشجویان از آغاز فعالیت جشنواره ی ققنوس5 در سال تحصیلی 98-99 خبر داد.


کاظم اسماعیلی گفت: طی چهار سال برگزاری این جشنواره به برکات خوبی در حوزه هنر دانشجویی از جمله کسب 4 مقام برتر کشوری دست یافته ایم.

مدیر فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی استان فارس خاطرنشان کرد: هدف جشنواره های ادبی و هنری این است که دانشجویان به مسائل اصلی انقلاب اسلامی و دغدغه های مردم بپردازند.

وی در ادامه تصریح کرد: دانشجوی هنرمند باید حرف مردم را با بهره گیری از هنر بزند و در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش آفرین باشد.

دبیر استانی پنجمین جشنواره ادبی و هنری ققنوس افزود: این جشنواره در7 بخش اجرا می شود که شاملادبیات، هنرهای تجسمی، ادبیات نمایشی، موسیقی، مداحی و پژوهش های هنری است.

اسماعیلی در خصوص موضوعات جشنواره بیان کرد: از جمله محورهای موضوعی جشنواره میتوان به عدالت اجتماعی، مشکلات صنفی و مدیریتی دانشگاه ها، آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها، تناقض های سبک زندگی مدرن، آمریکا و استکبار نوین، شهید و شهادت و وفاق اجتماعی ایرانیان (رویدادهای سیل سال 98) اشاره کرد.

وی در پایان گفت: دانشجویان هنرمند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانال های جشنواره در پیام رسان های سروش و ایتا با عنوان farhangohonar و یا پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه ها مراجعه نمایند. همچنین شماره تماس 07132343330 مربوط به دبیرخانه جشنواره پاسخگوی سوالات دانشجویان هنرمند خواهد بود.

ارسال نظر


captcha