یادداشت دانشجویی/ پریسا اندیده

درگیری کشمیر با هدف دور نگه داشتن مسلمانان هند و پاکستان از جبهه مقاومت

دولت هند از هر قدرتی برای به انزوا کشاندن مسلمانان و بالاخص شیعیان استفاده می کند تا مردم کشمیر را از قیام و استقلال دور نگه دارد اما خواست استعمار بر وجود این اختلافات است چرا که مسلمانان هند و کشمیر و پاکستان را از جبهه مقاومت دور نگه می‌دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / جنایات هندوستان در کشمیر با سکوت خبری در جریان است و حمایت رژیم غاصب صهیونیستی و سران استکبار جهانی از اقدام دولت هند، شائبه برنامه ضد جبهه مقاومت در این نقطه از کشورهای اسلامی توسط آنان را تقویت می کند. پریسا اندیده دانشجوی دانشگاه پیام نور خورموج در یادداشتی ارسالی به این پایگاه خبری به تحلیل اوضاع منطقه کشمیر پرداخته است. متن این یادداشت به شرح زیر است:

“تفرقه بینداز و حکومت کن” ، این مهم ترین قاعده ای است که جهان استعمار همیشه از آن بهره برده است. تفرقه میان مسلمان و غیر مسلمان یا ایجاد اختلافات شدید میان شیعیان و اهل سنت بارها بزرگترین دستاوردها را برای جهان استعمار تا کنون به ارمغان آورده است.

اخیراً به چشم خود ثمره این اختلافات را در سوریه و عراق دیده‌ایم که چگونه به اوج رسید و با همت جبهه مقاوت به موقع مهار شد اما در کشمیر این اختلافات تا کجا پیش خواهد رفت؟

کشمیر سرزمینی است که در کمتر از صد سال پیش میان سه کشور هند، چین و پاکستان تقسیم شد که البته اکثریت مردم کشمیر، مسلمان و غالب آن‌ها شیعه می باشند.

اما کشمیر بزرگترین قربانی اختلافات میان هند و پاکستان است. مردم کشمیر از سوی دولت هند تروریست خوانده می شوند، تبعیض های بسیار میان شیعیان کشمیر و سایر مردم سبب شده تا آن‌ها از سواد و ثروت ناچیزی بر خوردارباشند که به علت نداشتن تحصیلات بالا در مشاغل دولتی به کار گرفته نمی شوند.

دولت هند از هر قدرتی برای به انزوا کشاندن مسلمانان و بالاخص شیعیان استفاده می کند تا مردم کشمیر را از قیام و استقلال دور نگه دارد با این همه، تنها چیزی که نباید نایده گرفته شود خواست استعمار بر وجود این اختلافات است چرا که این اختلافات، مسلمانان هند و کشمیر و پاکستان را از جبهه مقاومت دور نگه می دارد.

از طرفی محبت مردم کشمیر نسبت به مردم ایران و انقلاب اسلامی در سیل‌های اسفندماه ایران به روشنی دیده شد، مردمانی که خود با رنج بسیار روزگار می گذرانند برای کمک به مردم سیل زده ایران ۶ میلیارد تومان کمک نقدی می فرستند.

دقیقا ترس و وحشت استکبار از آن است که مردم کشمیر با این محبتی که نسبت انقلاب اسلامی دارند، به پیروی از انقلاب اسلامی ایران به جبهه مقاومت بپیوندند و سبب قطع نفوذ استکبار در این نقطه از آسیا شوند لذا به همین جهت نیز خبری از کشتار و خفقان مردم کشمیر در دنیا به درستی دیده نمی شود چرا که صاحبان رسانه، این را نمی خواهند و کشمیر را در بایکوت خبری قرار داده اند.

رهبر انقلاب اسلامی ایران به روشنی موضع خود را در حمایت از مردم کشمیر اعلام کردند با آنکه خواستار بر هم زدن روابط دوستانه ایران با دولت هند نیز نمی باشند. ایشان بر این باورند که در این حادثه نیز خباثت انگلستان وجود دارد.

خباثتی را که سال‌ها پیش در این منطقه کاشته‌‌اند و هنوز هم برایشان ثمر می دهد پس نباید بدون فکر، عمل کرد و با افتادن به دام استکبار، اختلافات موجود در منطقه را بیشتر کرد.

مردم کشمیر برادران و خواهران دینی ما هستند و کشور هند دوست و همسایه ما می باشد که در این حادثه جایی برای سکوت وجود ندارد اما هر جبهه‌گیری متعصبانه‌ای هم بر آتش اختلافات خواهد افزود.

پس باید همه توان خود را برای صلح در منطقه بودن دخالت کشورهای غربی به کار بگیریم چرا که حضور کشورهای غربی بر هم زننده صلح و آرامش در منطقه و کشتار بیشتر مردم بالاخص مسلمانان است.

سکوت و آرامش در این منطقه خواست اتحادیه اروپا و آمریکا نبوده و نخواهد بود. همان طور که همه دیدند “فدریکاموگرینی” نماینده عالی اتحادیه اروپا در توییت جنجالی خود از این اختلافات با هدف تجزیه طلبی منطقه پرده برداشت و ثابت کرد که تنها آینده ای را که برای کشورهای مسلمان و بالاخص شیعه نشین می خواهند، سلب همیشگی آرامش و استقلال است و برای رسیدن به این خواسته خود، هر مکر و حیله‌ای را به کار می گیرند اما خداوند مکارترین مکاران است و کشمیر را نیز همانند سوریه و عراق به آغوش جبهه مقاومت خواهد رساند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار