مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان کرمان :

اعزام سی گروه جهادی به منطقه سیل زده حمیدیه و مناطق محروم استان از ابتدای تابستان

مهدی تقی زاده: از ابتدای تابستان بیش از سی گروه جهادی با اهداف محرومیت زدایی، مسئله یابی، حل مسئله و کارآفرینی به مناطق محروم اعزام شده اند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در پی مصاحبه ای که خبر نگار ما با مهدی تقی زاده مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان کرمان داشت وی با اشاره به بیانات  مقام معظم رهبری اظهار داشت: جهاد خدمت‌رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده‌ی خدمت، به خود خدمت‌رسان سود میرساند. دل‌کندن از بهره‌های شخصی برای بهره‌رساندن به دیگران، دل را روشنی و ذهن و اندیشه را ارتقاء و اراده را قوّت می‌بخشد و فراتر از همه، رضای الهی را جلب میکند.

مهدی تقی زاده گفت: اردو های جهادی تابستان امسال در عرصه های مختلفی از جمله عمرانی، فرهنگی، آموزشی، پزشکی و دامپزشکی برگزار شده است.

وی افزود: در عرصه آموزشی گروه های جهادی به آموزش قرآن، زبان انگلیسی، کارآفرینی و ... پرداخته اند، همچنین در عرصه عمرانی از ساخت خانه برای محرومین، ساخت مسجد، ساخت سرویس بهداشتی، مدرسه و استخر آبگیری خبر داد.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی در ادامه بیان کرد: گروه های جهادی فعال در حوزه پزشکی خدمت رسانی خود را در عرصه های دندانپزشکی، مامایی، زنان و زایمان و درمان سالک انجام داده اند و گروه جهادی دامپزشکی به مسئله تب مالت در میان دام ها پرداختند.

وی تصریح کرد: این اردو ها از ابتدای تابستان امسال شروع شده و تا اوایل مهرماه ادامه دارد و با اهداف محرومیت زدایی، مسئله یابی، حل مسئله و کارآفرینی در حال برگزاری است.

وی همچنین در ادامه گفت: از ابتدای تابستان تاکنون بیش از سی گروه جهادی که بالغ بر دو هزار نفر جهادگر بسیجی بوده اند به مناطق محروم جهت خدمت رسانی اعزام شده اند.

مهدی تقی زاده افزود: این اعزام های صورت گرفته به مناطق اهواز شهرستان حمیدیه و مناطق محروم استان کرمان صورت گرفته است.

وی در آخر گزارشی مختصر از عملکرد گرو ه های جهادی داد و اینگونه بیان کرد: در بحث دامپزشکی واکسیناسیون بیش از ده هزار دام در منطقه لاله زار استان کرمان صورت گرفته است، در عرصه عمرانی از ساخت شش منزل مسکونی، سی سرویس بهداشتی، ساخت مدرسه شش کلاسه به صورت کامل، ساخت سه استخر آبگیری مزارع در منطقه شهداد خبر داد و از خدمت رسانی جهادگران در عرصه دندانپزشکی به بیش از هزار و پانصد نفر در مناطق رودبار و ریگان خبر داد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار