پایان طرح ولایت شروعی برای مسیر روشن در ادامه زندگی است

نیک روش اختتامیه بیست و چهارمین دوره طرح ولایت را یک شروع دانست و گفت: امروز افتتاحیه‌ای برای مسیر روشنی که پیش روی شما قرار دارد است، اینجا دو کوهه جنگ نرم بوده، دانشگاه فردوسی امروز نقش دو کوهه را برای رزمندگان ایفا کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی محمد جواد نیک روش صبح امروز در اختتامیه بیست و چهارمین دوره طرح ولایت که در مسجد الزهرا دانشگاه فردوسی برگزار شد،گفت: خدا را شکر به برکت دوره طرح ولایت چله نشینی در جوار حضرت رضا(ع) را پیدا کرده‌اید و کوله بار و توشه خود را برگرفته و با آمادگی بر می‌گردید.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه با همه توان، جلب رضایت رهبر معظم انقلاب را دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: امیدوارم آنچه در این دوره عمیق معرفتی، برای شما ارائه شده ره توشه خوبی برای آمادگی بیشتر شما در گام دوم انقلاب باشد که بار آن را جوانان به دوش می‌کشند، این‌ها جوانانی هستند که باید فاصله بین واقعیت و آرمان‌ها را پر کنند.

وی افزود: مبانی معرفتی شما مبتنی بر دین و مباحث دینی، با حضور اساتید برجسته در قالب یک مجموعه ۶ جلدی است اما کار فقط به یک دوره ختم نمی‌شود، یقینا آنچه در این دوره ارائه شده مقدمه یک شروع است.

نیک روش اختتامیه بیست و چهارمین دوره طرح ولایت را یک شروع دانست و بیان کرد: امروز افتتاحیه‌ای برای مسیر روشنی که پیش روی شما قرار دارد است، اینجا دو کوهه جنگ نرم بوده، دانشگاه فردوسی امروز نقش دو کوهه را برای رزمندگان ایفا کرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه تا زمانی که رژیم صهیونیستی برچیده نشده آرام نیستیم، اذعان کرد: تا زمانی که پرچم ایران در همه جای گیتی نباشد آرام نیستیم، آنچه آموخته‌اید را باید در دانشگاه، عرصه‌ها و قالب‌های مختلف ارائه کنید.

وی ادامه داد: دشمن از حضور پرشور  شما وحشت دارد آن‌هایی که علیه ما نقشه می‌کشند نمی‌توانند عمل و اندیشه انقلاب در دل شما را اندازه گیری کنند.

هدف طرح ولایت خودسازی معرفتی است

در ادامه مراسم حجت الاسلام صفدر الهی راد گفت: اینکه در طرح ولایت اختتامیه داشته باشیم صرفا اسم است زیرا طرح ولایت اختتامیه ندارد و امروز افتتاحیه یک حرکت مهم انقلابی برای نظام است.

رئیس مرکز آموزش‌های بنیادین موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه باید درک کنیم هدف از این برگزاری این طرح چه بوده است، خاطر نشان کرد: یکی از نقاط ضعف ما در تشکل‌های انقلابی درست تشخیص ندادن هدف ها است و باعث می‌شود نتوانیم برنامه ریزی درست و دقیقی داشته باشیم.

وی افزود: هدف این دوره مبانی اندیشه اسلامی به نحوه مستحکم و نظامند بوده و بنا است‌ نظام فکری اندیشه اسلامی رخ دهد.

الهی راد با بیان اینکه در این طرح تأکید داریم باید ابتدا از معرفت شناسی آغاز کنیم، متذکر شد: شما عزیزان نباید سطحی‌نگر باشید و باید برای معرفت‌های خودمان ملاک تعیین کنیم  و در نظر داشته باشیم باید تمامی کارهای‌مان در راستای رضایت خداوند باشد.

مسؤول محتوایی طرح ولایت یادآور شد: یکی از مشکلات جامعه ما این است که خودستایی و غرور نا به جا داریم، نباید فراموش کنیم ما به‌ عنوان جوان انقلابی باید تمام کارهای تشکیلاتی و اهداف خود را در راستای رضایت خداوند و پیروی از رهبر معظم انقلاب قرار دهیم.

وی با اشاره به فرمایش رهبری که در سوم شهریور ۱۳۷۲ در جمع هیأت دولت فرمودند(کسانی باید در خدمت نظام باشند که از بن دندان به اسلام ناب اعتقاد دارند) اذعان کرد: باید در وزارتخانه جو حزب الهی داشته باشیم و کسی که به اسلام  اعتقاد کامل نداشته باشد نمی‌تواند توانایی‌ها و دانش خود را در راستای انقلاب اسلامی قرار دهد و در مسیر انقلاب گام بردارد.

الهی راد تصریح کرد: آنچه که طرح ولایت دنبال می‌کند خودسازی معرفتی است و اگر کسی بعد از خودسازی معرفتی خودسازی اخلاقی را کسب نکند، خودستایی‌ها و حسادت‌ها را زیر پایش نگذارد سقوطش قطعی است.

انتهای پیام/ 70070

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار