به همت گروه جهادی ریحانه النبی(س):

جشن ازدواج دو زوج جوان بی بضاعت در شهرستان شهداد

فرازمند: فعالیت این گروه جهادی در عرصه های آموزش مهارتهای زندگی، طب سنتی، تربیت فرزند و همسرداری و برگزاری جشن ازدواج 2 زوج جوان بی بضاعت در روز عید غدیر همراه با اهدا جهیزیه همراه بوده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سحر فرازمند مسئول گروه جهادی ریحانه النبی(س) در مصاحبه با خبرنگار ما بیان داشت: این گروه جهادی در روستا علی آباد و رشید آباد از توابع شهرستان شهداد مشغول به فعالیت شدند.

وی افزود: فعالیت این گروه جهادی در 3 رده سنی کودک، جوان و بزرگسال صورت گرفت. در زمینه کار با کودک امام شناسی همراه با قصه گویی، شعر خوانی و نقاشی را بدنبال داشت و همچنین در زمینه جوانان برگزاری کلاس های هنری از جمله نمد دوزی، پته دوزی، شبه قالی و آموزش مهارتهای زندگی صورت گرفت و در زمینه بزرگسالان طب سنتی، تربیت فرزند، همسرداری و احکام و آموزش قرائت صحیح نماز برگزار شد.

 

 

---

 

فرازمند گفت: در پی این اردوی جهادی جشن ازدواج 2 زوج جوان بی بضاعت در روز عید غدیر همراه با اهدا جهیزیه و برپای یادواره شهدا در دو روستا علی آباد و رشید آباد همراه باسخنرانی رئیس حوزه علمیه شهداد و رئیس سازمان تبلیغاتاسلامی صورت گرفت .

در زمینه اقتصادی و کار آفرینی تولید فراوردهایی از ضایعات شیره خرما و تبدیل به قند خرما، قهوه خرما و لواشک خرما به خانم ها آموزش داده شد .

 

---

 

این جهادگر بسیجی اظهار داشت: در زمینه کشاورزی با حضور  مهندسانی از جهاد کشاورزی برای بررسی آفتهای کشاورزی از جمله آفت در یونجه و نخل های خرما و ارایه راه حل برای حل این مسله ونحوه آفت زدایی صورت گرفت .

 

---

 

 

فرازمند در پایان بیان داشت: تشکیل جلسه ای با دهیار و اعضای شورا روستا برای حل مشکلات روستا و شناسایی افراد بی بضاعت و محروم  و کمک به آنها با توزیع مواد غذایی و تهیه دارو برای درمان افراد بیمار در منطقه انجام  گرفت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار