جوانان روستایی ظرفیت والای روستاها در کمک به جهادگران هستند

اردوهای جهادی استان کردستان از تاریخ 7 شهریور و به مدت 10 روز در سطح روستاهای استان انجام خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مسئول بسیج دانشجویی کردستان در نشست با مسئولان دفتر فنی استانداری کردستان در خصوص ترتیب دادن برنامه ها و امور مربوط به اردوهای جهادی اذعان کرد: امسال 200 دانشجویی شهرستان سنندج به همراه دیگر دانشجویان قروه ای در منطقه متمرکز چاردولی قروه به ارائه خدمات جهادی می پردازند.

 

توحید رستمی بیان کرد: علاوه بر این تعداد؛ دانشجویان جهادگر هر شهرستان در منطقه مربوط به شهر خود با محرومیت در روستاهای کمتر برخوردار مواجه و به ارائه خدمات سازندگی خواهند پرداخت.

 

وی با بیان اینکه اردوی جهادی از خودسازی آغاز می شود، افزود: اردوی جهادی منجر به خودساختگی دانشجویان و نیز رفع چهره محرومیت و فقر از روستاها خواهد شد.

 

رستمی عنوان کرد: در اردوی جهادی لازم است علاوه بر جهاد سازندگی، دیگر نهادها و سازمان ها از جمله کمیته امداد، هلال احمر، شبکه بهداشت، اداره دامپزشکی، تبلیغات اسلامی، شهرداری و بهزیستی، اداره راه و نیز معاونت عمرانی به صورت ویژه همکاری داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه همکاری ادارات ویترین اداره مربوطه و معرف جهادگران است، بیان کرد: می توان در خاتمه برنامه اردوهای جهادی، روستائیان را با دادن بسته های معیشتی، پک های فرهنگی، برگزاری مسابقات ورزشی و یادواره شهدا و نیز تامین جهیزیه خوشحال کرد.

 

رستمی خاطرنشان کرد: از الزامات رفع محرومیت در منطقه سپردن کار مردم به خودشان است که می تواند بسیار سازنده تر باشد و در نهایت به پیشرفت منتهی شود.

 

وی گفت: دانشجویان در حقیقت سفیران کار و تلاش هستند که با تحرک خود، فضای کار و تلاش را در روستا و در بین جوانان روستایی ایجاد می کنند.

 

مسئول بسیج دانشجویی کردستان عنوان کرد: تربیت نسل مدیران جهادی و رفع عمق محرومیت از چهره روستا از مزایای اردوی جهادی است که باید به آن بهای بیشتری داده شود.

 

فرزاد حسنی مدیرکل دفتر فنی استانداری کردستان هم در این جلسه قول همکاری مساعد برای رفع مشکلات و مرتفع کردن مسیر راه جهادگران را داد.

 

همچنین ابراهیم شریف پور مسئول دفتر امور روستایی شوراها هم ظرفیت روستاها را خوب و ارزشمند برای همکاری با جهادگران دانست.

 

وی گفت: بهره بردن از خود جوانان حاضر در روستا می تواند امید آفرین باشد و آنها را تشویق به سازندگی همگام با دانشجویان جهادگر کند.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار