جهادگران کردستانی کلید اردوهای جهادی را از دیدار با نماینده ولی فقیه آغاز کردند

جهادگران کردستانی کلید اردوهای جهادی 98را با دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان آغاز کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / صبح امروز جهادگران بسیج سازندگی کردستان با دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان کلید شروع اردوهای جهادی 98 خود را کلید زدند.

 

نمایندگان جهادگر بسیجی استان کردستان صبح امروز به دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان رفتند و با ایراد مشکلات و برنامه های خود در طول اردوهای جهادی از بیانات ایشان نیز بهره مند شدند.

 

نماینده ولی فقیه کردستان در این دیدار گفت: روحیه جهادی دانشجویان لازم است که تبدیل به گفتمان شود و در راستای رفع محرومیت و کمبودها از نیروی مضاعف جهادگران بسیجی دانشجو که بی منت هستند، بهره برد.

 

 

آیت‌ الله سید محمد حسینی شاهرودی افزود: جهادگران با کار خود در حقیقت راه رسیدن به رستگاری را هموار می کنند و ارزش والای اقدام آنها تنها در نزد خدای خود معین شده است.

 

وی بیان کرد: در بحث جهاد و جهادگری باید در جهت تبیین فرمایش مقام معظم رهبری گام برداریم چرا که کسانیکه در راه خدا جهاد کنند دارای اجر عظیمی نزد خداوند خواهند بود، و کار ارزشمند خدمت به مردم آنها کم از نماز، عبادت و بندگی باری تعالی نیست.

 

حجت الاسلام شاهرودی بیان کرد: جهاد در حقیقت راه مقابله‌ و مبارزه است و جهاد سازندگی مبارزه با محرومیت در راستای رفع فقر است و  گاهی نیز این مهم در مقابله با دشمنان در برابر تحریم و گاهی به شکل مقابله با جنگ تمدن‌ ها که غربی‌ ها آن را به راه انداخته‌ اند، نمایان می شود.

 

وی اذعان کرد: ترویج روحیه جهادی در راستای ایجاد وحدت امری مهم و اساسی است و باید مورد توجه جهادگران دانشجو که سفیران وحدت آفرین در نقاط محروم هستند، قرار گیرد.

 

حجت الاسلام شاهرودی با بیان اینکه محرومین برای مسئولان ضعف است، عنوان کرد: در طول چهل سال از گذر انقلاب اسلامی مسئولان به فکر رفع محرومیت و ریشه‌کنی فقر بوده‌ اند که باید پشت به پشت جهادگران این رفع محرومیت بیشتر شود.

 

 

وی در خاتمه با بیان اینکه نقاط ضعف در استان باید با همت جمعی مرتفع شود، خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد یک اصل مهم است که لازم است عزم همگانی برای مبارزه با آن به راه بیفتد.

 

عزیزی فر مسئول بسیج سازندگی استان کردستان هم در ادامه این دیدار گفت: بسیج سازندگی با محوریت اردوهای جهادی و در زمان اوقات فراغت دانشجویان یک پتانسیل است که به رفع محرومیت هم کمک می کند و پوششی برای آن است.

 

وی افزود: از مزایای اردوهای جهادی پیشرفت بدون حد است که لزوم تبدیل شدن به گفتمان در آن با پیروی از سخنان مقام معظم رهبری وجود دارد و در حقیقت کار گروه های جهادی برخاسته از ایمان است که نقطه پایان ندارد.

 

 

مسئول بسیج سازندگی خاطرنشان کرد: در حقیقت لبیک به فرمان رهبری و هم راستایی با گام دوم انقلاب توسط جهادگران می تواند در توسعه و رفع محرومیت از چهره نقاط محروم موثر باشد.

 

میلاد فخرایی رئیس مجمع جهادگران استان کردستان هم در ادامه این دیدار افزود: جهادگران نقش موثری در انقلاب و سازندگی داشتند و اهداف اصلی توجه به ضعف و محرومیت های موجود در روستاها، رفع فقر و محرومیت، محقق کردن عدالت اجتماعی در دهه پنجم انقلاب است.

 

وی گفت: گروه های جهادی در حقیقت مدیران وسیع بدون پایان و سفیران نظام هستند که در روزهای که جوانان با فضای مجازی مشغولند این سفیران بی منت بدون دستمزد افسانه ها را به واقعیت تبدیل می کنند.

 

فخرایی عنوان کرد: ساخت مدرسه در روستاهای محروم و دور از دست رس، خانه سازی با هدف سازندگی که با خود سازی شروع می شود همگی از رسائل و ویژگی جهادگران است.

 

وی خاطرنشان کرد: 20 هزار جهادگر در ایلام و کرمانشاه حضور داشتند و در چهار حوزه عمرانی، اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی، فرهنگ و بهداشت فعالیت کردند.

 

فخرایی گفت: 300 گروه جهادی در استان فعال است و مجمع جهادی هم در استان تشکیل شده و با نظارت بر گروه های جهادی و شناسایی نیاز واقعی افراد در منطقه علاوه بر روستا در مناطق منفصل شهری هم اقدامات فرهنگی اجتماعی در مقابله با آسیب ها ارائه می دهند.

 

 

وی بیان کرد: در دیدار سالیانه ای که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان از فعالیت ما جهادگران ابراز خوشحالی کردند و 40 بار از کلمه جوان استفاده کردند و بر تقویت ویژه گروه های جهادی تاکید کردند.

 

فخرایی افزود: جوانان ما خود فهم عمیقی از مسائل مدیریتی دارند و در ایجاد عدالت در جامعه تاکیدات ویژه ای دارند و لازم است نقش جهادگران پر رنگ تر و فعالیت آنها تخصصی تر شود تا هم مطالبه گری آنها و هم همسویی با دستگاه های اجرایی آنها بیشتر شود.

 

رئیس مجمع جهادگران استان کردستان اذعان کرد: کار جهادی بن بست ندارد و می توان با همین اهرمی که ظرفیت بالا برای جهادگران است، در نقاط مختلف سطح شهر در راستای رفع معضلات اقدام کرد.

 

 

 

در ادامه این دیدار مسئول بسیج دانشجویی کردستان هم عنوان کرد: 45 گروه جهادی دانشجویان کردستان به مناطق محروم استان در تابستان 98 اعزام خواهند شد.

 

توحید رستمی عنوان کرد: اهداف ما در این طرح محرومیت‌ زدایی، ایجاد دلگرمی و مطالبه‌گری از مسئولان، و نیز مهمتر از همه آشنایی دانشجویان با مناطق محروم و دلگرمی مردم روستا از حضور دانشجویان در کنارشان است.

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان با اشاره به تأثیرگذاری این طرح بر روی دانشجویان و مردم مناطق محروم عنوان کرد: افزایش توان دانشجویان، نقش آفرینی در خدمات اجتماعی، شرکت دادن مردم در کارهای عمرانی و نقش آفرینی برای کارآمدی انقلاب از جمله تاثیرگذاری های این طرح است.

 


وی با اشاره به مدت زمان اجرای طرح اعزام دانشجویان جهادی به مناطق محروم بیان کرد: اردوهای جهادی بسیج دانشجویی از 7 شهریور ماه شروع می‌شود و به مدت ۱۰ روز در منطقه چاردولی قروه ادامه می‌یابد.


رستمی ادامه داد: هدف اصلی ما در اردوهای جهادی حضور در کنار مردم، شناسایی مشکلات مردم مناطق محروم و کشف استعدادهای دانشجویان است که در زمینه های که نیازمند خدمت است از عمرانی گرفته تا فرهنگی، پزشکی، دندانپزشکی غیره ادامه دارد.

 

وی بیان کرد: در اردوی جهادی که دانشجویان پزشکی انجام دادند تعداد 10 هزار و 62 نفر به صورت رایگان ویزیت شدند.

 

رستمی گفت: در بحث سیل در مناطق غربی کشور هم جهادگران کردستانی به تعداد 103 نفر در سریع ترین زمان ممکن در منطقه حاضرشدند و در کنار مردم دردمند قرار گرفتند.

 

امیری نماینده جهادگران دانشگاه آزاد هم گفت: گروه های جهادی در بحث های تخصصی در روستاها ورود پیدا کرده و مشکلات را بررسی و در نهایت مشاوره رایگان می دهند.

 

وی افزود: همچنین خدمات دامپزشکی، پرستاری و مامایی ارائه شده و اندیشکده دامپزشکی را ثبت کردیم که می توان در آن طرح های کاربردی ارائه و با همکاری وسیع با ارگان ها اقدامات ثمر بخشی به منطقه بدهیم.

 

 

 

 

معصومه ذوالفقاری مسئول ناحیه دانشجویی خواهران هم در ادامه این دیدار گفت: با توجه به رسالت خطیر و سنگین بسیج دانشجویی که حفظ و حراست از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب و ضرورت حضور در عرصه های مختلف است، جهادگران حماسه سازان خطه رفع محرومیت هستند.

 

وی بیان کرد: همچنین حوزه جهاد ایجاب می کند که کسانی که افتخار عضویت در این نهاد مقدس را پیدا می کنند شناخت و آگاهی های لازم از مبانی فکری و اعتقادی و مواضع انقلاب و جریان هایی که این حرکت خدایی را تهدید می کند، داشته باشند تا بتوانند با برخورداری از معرفت و بصیرت در سنگرهای دفاع از این طلیعه الهی محکم و استوار بایستند.

 

وی اذعان کرد: جهادگران با عشق و شوق خود و ادغام آن با ابتکار و خلاقیت در روستاها تا حد امکان خدمات ارزنده ای را به مردم محروم ارائه می دهند.

 

ذوالفقاری افزود: همچنین در عرصه فرهنگی و اعتقادی مبلغان خواهر را داشته ایم که ابتدا با هدف خودسازی و سپس تبلیغ دینی در راستای ترویج مسائل انقلابی در روستاهای هدف گام برمی دارند.

 

 

وی در خاتمه اذعان کرد: امیدواریم با قدم هایی هر چند کوچک اما با روحیه بزرگ جهادی بتوانیم گره ای از مشکلات مردم روستاهای دورافتاده و محروم برداریم.

 

گفتنی است این دیدار توسط جهادگران برگزار و در نهایت با کسب اجازه از دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان کلید اقدامات جهادی خود در تابستان 98 را آغاز کردند و قرار است گروه های جهادی استان کردستان هر شهر در شهر خود سازندگی کند و جهادگران سنندجی و قروه ای در منطقه چاردولی شهرستان قروه به مدت 10 روز فعالیت کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار