فرمانده حوزه دانشگاه آزاد کرد از جهادی میگوید:

گروه جهادی شهید محمد بلباسی بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد کرج ، سعی کرده است  در غالب کار گروه های مختلف تمام دغدغه ها ، علایق و سلیقه ها را پوشش بدهد .

گروه جهادی شهید محمد بلباسی بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد کرج ، سعی کرده است  در غالب کار گروه های مختلف تمام دغدغه ها ، علایق و سلیقه ها را پوشش بدهد .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به نقل از البرز؛ فرمانده حوزه دانشگاه آزاد کرج در گفتگو با خبرنگار بی اس اُ در خصوص گروه جهادی بلباسی، ضمن تبریک ایام میلاد حضرت موسی بن جعفر و عید غدیر خم عنوان کرد: عرایضم‌ رو با فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون جهادگران و اردوهای جهادی آغاز می کنم.

روحیّه‌ی جهادی یعنی کار را برای خدا انجام دادن، کار را وظیفه‌ی خود دانستن، همه‌ی نیروها را در راهِ کارِ درست به میدان آوردن؛ این روحیّه‌ی جهادی است. برای اینکه این روحیّه‌ی جهادی در شما تقویت بشود، حضورتان در اردوهای جهادی خیلی خوب است.
 
خدا را شاکر هستیم که امسال هم توفیق خدمت و خادمی به مردم گوشه ای دیگر از سرزمینمان نصیبمان گشته است و امیدواریم بتوانیم در طول این  اردو های جهادی، طبق منویات مقام معظم رهبری رو نیا ای جهادی ، ره توشه ای از اخلاص و معنویت و دعای خیر مردم مناطق کم برخوردار ، که ولی نعمتان ما هستن  برای خود جمع کنیم .
گروه جهادی شهید محمد بلباسی بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد کرج ، سعی کرده است  در غالب کار گروه های مختلف 
تمام دغدغه ها ، علایق و سلیقه ها را پوشش بدهد . و عرصه فعالیت‌ در زمینه های مختلف از عمرانی و علمی تا اقتصاد مقاومتی و کار آفرینی را برای جهادگران فراهم کند . گروه جهادی شهید بلباسی سعی کرده است علاوه بر خدمت رسانی برنامه هایی نیز برای خود سازی جهادگران تدارک دیده است  تا به عبارتی برای جهاد در طول زندگی شخصی خود آماده شوند .
جهادگران گروه جهادی شهید بلباسی متشکل از ۷۰ جهادگر خواهر و برادر  از تاریخ ۲۷ مرداد ماه لغایت ۵ شهریور ماه و به مدت ۱۰ روز  در روستاهای  شهرستان نظرآباد استان البرز که شامل : روستا های نجم آباد،شیخ حسن،قپچاق‌،وایبک  و خرم آباد می باشد و جمعیتی بالغ بر ۷۰۰۰ نفر دارند  به ارائه خدمات در زمینه های عمرانی ، پزشکی ، دامپزشکی ،خدماتی، بهداشتی ، فرهنگی هنری، ورزشی، اقتصاد مقاومتی ، مشاوره ای و آموزشی می پردازد که به اختصار کار گروه های نامبرده شده  را خدمتتان تشریح می نمایم : کارگروه‌ عمرانی گروه جهادی شهید بلباسی به تکمیل و مرمت دو خانه محروم خواهد پرداخت ‌.
کار گروه فرهنگی شامل برنامه های ،جشن برگ عید غیر ،اطعام روز عید غدیر، همایش روز هوای پاک و پیاده روی خانوادگی و جشن تکلیف و مسابقه بادبادک ها و جشنواره غذا و شهدا آبروی محله و  ... می باشد .
کار گروه آموزشی شامل کلاس های تقویتی ریاضی،زبان و عربی و هم چنین آموزش رو خوانی و روان خوانی قرآن و کارگاه و ازمایشات علمی نظیر ساخت موشک های ابی و رباتیک می باشد .
کار گروه هنری شامل کلاس های نقاشی و سیاه قلم و خیاطی و ... می باشد .
اقتصاد مقاومتی شامل کارگاه های چرم دوزی ، نمد‌ دوزی ، جعبه سازی و ساخت زیور آلات می باشد .
کارگروه بهداشت‌ به آموزش حفظ سلامت دهان و دندان و نکات بهداشتی در مواجهه‌ با دام و طیور می پردازد. 
کارگروه ورزشی شامل اجرای مسابقات گوناگون و آموزش کاراته و ژیمناستیک می باشد .
کارگروه مشاوره در زمینه های تربیت فرزند روابط بین ‌ زوجین و مشاوره تحصیلی فعالیت خواهد کرد .
کارگروه دامپزشکی به صورت کامل جمعیت دامی منطقه را از نظر درمان و واکسیناسیون پوشش خواهد داد 
کارگروه میکشی نیز شامل آزمایشگاه، پزشک عمومی ،ماما  و تیم های دندانپزشکی می باشد .
کارگروه  خدماتی نیز‌ اقدام به شناسایی کودکان محروم و تهیه و توزیع بسته های لوازم التحریر میان آن  ها خواهد کرد 
هم چنین گروه جهادی شهید بلباسی به پوشش و شناسایی  مشکلات عمومی مردم منطقه و برنامه ریزی و تلاش برای حل آن بنا‌ بر‌ منویات مقام معظم رهبری و در قالب طرح اعتلا بسیج دانشجویی اقدام کرده  است در حال حاضر مردم منطقه از نظر آب  شرب دچار  مشکل بوده و آب شور می باشد و در برخی موارد غیر قابل شرب  که گروه در حال بررسی و ارائه راه‌ کار برای حل این مشکل می باشد 
در انتها امیدواریم که خدمات گروه جهادی شهید بلباسی مقبول درگاه احدیت واقع شود و باعث ایجاد خیر و برکت در زندگی جهادگران شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار