مسئول بسیج دانشجویی استان یزد:

زبان هنر موثرترین ابزار انتقال فرهنگ انقلاب به نسل جوان است

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد زبان هنر را ابزاری مؤثر برای استمرار و انتقال فرهنگ انقلاب دانست و گفت: یکی از جوامعی که هنر در آن بسیار تأثیرگذار است جامعه دانشگاهی ماست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، علی پورمیرزایی در نشست خبری چهارمین جشنواره رویش بابیان اینکه دانشگاه در نظام اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای در پیشبرد و رسیدن به تمدن اسلامی دارد، اظها ر داشت: باید نگاه به دانشگاه‌ها حرکت در مسیر تمدن سازی اسلامی باشد و در این میان دانشگاه نقش محوری را ایفا کند.

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد زبان هنر را ابزاری مؤثر برای استمرار و انتقال فرهنگ انقلاب دانست و گفت: یکی از جوامعی که هنر در آن بسیار تأثیرگذار است جامعه دانشگاهی ماست و فرهنگ انقلاب باید با زبان هنر به مخاطبان و به‌ویژه نسل جوان انتقال پیدا کند بنابراین بهترین روش برای انتقال فرهنگ انقلاب که همان فرهنگ ایثار و شهادت، مقاومت و پایداری است، روش استفاده از ابزار و زبان هنر است.

پورمیرزایی افزود: بر همین اساس جشنواره‌ای تحت عنوان رویش طرح‌ریزی شد و استقبال دانشجویان در سه دوره گذشته غیرقابل‌پیش‌بینی بود به حدی بود که در دومین دوره بیش از 2 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی ابراز امیدواری کرد: جشنواره چهارم که با مشارکت و همراهی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار می‌شود نیز همچون دوره‌های گذشته مورد استقبال دانشجویان قرار گیرد.

شایان‌ذکر است چهارمین جشنواره رویش با یاد شهدای دانشجو و شهید مدافع حرم مصطفی شیخ‌الاسلامی برگزارشده و آخرین‌مهلت ارسال آثار 1398/10/30است.

همچنین بر اساس تقویم اعلامی ثبت‌نام کارگاه‌های آموزشی در شهریور و مهرماه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی آبان و آذرماه داوری آثار بهمن‌ماه و نمایش آثار و اختتامیه هفته آخر پاییز و هفته اول اسفندماه 1398 خواهد بود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار