جوان انقلابی نباید نسبت به انقلاب بی تفاوت باشد

رئیس مرکز آموزش‌های بنیادین با بیان اینکه در بیست و چهارمین دوره طرح ولایت سعی داشتیم تا مبانی عقیدتی و فکری جوانان تقویت شود، گفت: امید رهبری به بچه‌های حزب‌اللهی است، از اینکه اندک هستیم نترسید و نسبت به مسائل انقلاب بی‌تفاوت نباشید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی حجت‌الاسلام صفدر الهی‌راد ظهر امروز در مرحله اول اختتامیه بیست و چهارمین دوره طرح ولایت در دانشگاه فردوسی، اظهار کرد: کمتر برای کسی حاصل می‌شود که مجاهدت فکری، معرفتی و هم‌جواری امام رضا (ع) را، باهم داشته باشد.


مسؤول محتوایی طرح ولایت با اشاره به پیگیری‌های رهبری در رابطه با طرح ولایت که نشان از اهمیت موضوع و توجه ایشان دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم در این چله به منویات مقام معظم رهبری رسیده باشیم، در هر کار تشکیلاتی باید حول محور هدف و برنامه پیش برویم، پس باید هدف را خوب بشناسیم، قرار بود در این دوره یک نظام فکری از اندیشه‌های بنیادین به نحو مستحکم محقق شود.

وی ضمن قدردانی از زحمات افرادی که در طرح ولایت یاری کردند، افزود: برای تحقق این هدف ۶ محور توسط علامه مصباح یزدی طراحی شد و از انسان‌شناسی تا فلسفه سیاسی را طی کردیم، قرار بود در معرفت‌شناسی ملاک معرفت معتبر را پیدا کنیم، در هر حوزه‌ای که قصد ورود داشته باشیم نیاز به بینش صحیح داریم.

الهی‌راد یادآور شد: با استفاده از ملاک‌های معرفت‌شناسی وارد مباحث هستی‌شناسی و در رأس آن خداشناسی شدیم، در مرحله سوم به  انسان‌شناسی ورود پیدا کردیم و گفتیم هدف نهایی برای انسان کسب کمال تا بی‌نهایت است، این غلط است که بگوییم انسان قرار است به کجا برسد؟ مقصد خدا و خدا بی‌نهایت است.

رئیس مرکز آموزش‌های بنیادین بابیان اینکه در مرحله چهارم وارد موضوع فلسفه اخلاق شدیم، اظهار کرد: درنهایت به نظریه توحید رسیدیم، ولایت مطلقه فقیه را اثبات کردیم و نتیجه گرفتیم که در موضوعات مختلف اوامر و منویات ولی‌فقیه برای ما حجیت دارد.

وی بیان کرد: در این دوره شما دانشجویان در برابر مسائل اجتماعی مسلح شدید و حالا وقتی با مسائل اجتماعی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مواجه می‌شوید، می‌توانید آن‌ها را به‌نظام فکری عرضه کنید.

رئیس مرکز آموزش اندیشه‌های بنیادین یادآور شد: جوان مؤمن انقلابی یعنی جوانی که از بن دندان معتقد به مجموعه اسلام ناب باشد، بسیاری از مشکلات فعلی کشور به خاطر انحرافات عقیدتی است، مسؤولین از بن دندان معتقد نیستند، به همین خاطر نمی‌توانند در این راه مقاومت کنند و با سختی‌ها روبه‌رو شوند.

الهی راد  با اشاره به لزوم استحکام عقیدتی مدیران فرهنگی متذکر شد: مدیر فرهنگی که از نظام فکری مستحکمی برخوردار نباشد به‌شدت می‌تواند خطرناک باشد، وقتی زیرساخت‌های فکری نباشد، قدرت تشخیص ندارد و به همین خاطر گاهی تلاش بی‌وقفه می‌کند اما به ضرر اسلام است.

رئیس مرکز آموزش اندیشه‌های بنیادین بیان کرد: ما تشخیص صحیح نداریم وقتی سربلند می‌کنیم، می‌بینیم در نقطه مقابل رهبری ایستاده‌ایم، مظلومیت امیرالمؤمنین(ع) در مبارزه با کفار نبود بلکه در جنگ نهروان بود که امیرالمؤمنین در برابر یاران گذشته‌اش شمشیر کشید.

الهی راد تصریح کرد: سه اکسیر سعادت، کسب بینش عمیق نسبت به اسلام، خودسازی اخلاقی و بصیرت است، بصیرت یعنی معرفت‌هایمان را با مصادیق تطبیق دهیم، باید دشمن، احزاب و گروه‌ها را خوب بشناسیم.

مسؤول محتوایی بیست و چهارمین دوره طرح ولایت خاطرنشان کرد: رسالت اجتماعی شما در دانشگاه‌ها، دگرسازی عقیدتی، اخلاقی و بصیرتی است و باید شما فضا را مهیا کنید تا این اتفاق بیفتد، جوان مؤمن انقلابی نباید نسبت به انقلاب بی‌تفاوت باشد.

وی افزود: دل‌بستگی رهبری به بچه‌های حزب‌اللهی است، از اینکه اندک هستیم نگران نباشید، آن چیزی که امروزه در انقلاب تحت عنوان ایستادگی در برابر مستکبرین می‌بینید همان گروه اندکی هستند که در برابر گروهی کثیر ایستاده‌اند و شکر این نعمت به این است که از داشته‌هایتان استفاده کنید.
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار