جانشین سپاه امام سجاد علیه السلام در افتتاحیه دوره خط امام بسیج دانشجویی هرمزگان در حرم مطهر رضو.ی:

باید در این دوره به دنبال این باشیم که تلنگری ایجاد شود که با مطالعه در خصوص مبانی اندیشه اسلامی به یک فهم عمیق، دقیق و جدی برسیم

دهمین دوره تربیتی آموزشی خط امام استانی ناحیه بسیج دانشجویی هرمزگان چهارشنبه شب (23 مرداد98) در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی با حضور و سخنرانی سرهنگ پاسدار هدایت الله امیری و یکی از سخنرانان حرم مطهر رضوی آغاز به کار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در این مراسم ابتدا عارف رئوفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند در هرجایی که مشغول فعالیت هستید آنجا را مرکز دنیا بدانید. و ما برای فعالیت در بسیج دانشجویی باید چرایی، چیستی و چگونگی تشکیل بسیج دانشجویی را باید بدانیم 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی افزود: این امر جز با شناخت انقلاب اسلامی و رسالتهایی که امام خمینی بر عهده امت حزب الله گذاشتند محقق نمی شود و فقط از این مسیر می توان وظیفه خود را شناخت. و ما برای حل مسائل انقلاب اسلامی و با مد نظر قرار دادن رویکرد جدید بسیج دانشجویی پنج گام اساسی را تعریف کرده ایم و طبق بیان امام امت معتقدیم اگر دانشگاه اصلاح نشود جامعه اصلاح نمی شود.

عارف رئوفی گفت: برای دوره خط امام سعی کردیم از نظر زمانی در دهه ولایت و از نظر مکانی در مشهد مقدس و جوار حرم آقا علی ابن موسی الرضا که اکنون در این رواق حرم مطهر توفیق حضور داریم برگزار شود. و به غیر از بعد زمانی و مکانی، از منظر رویکردی با هدف  حل مسائل و چالش های نظام و شیوه ی دانشجو محور برگزارمی شود.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان نیز در این مراسم گفت : دوره خط امام برای آموزش مبانی اندیشه اسلامی است، به دلیل اینکه اهمیت انقلاب ما اسلامی است و یکی از رموز پیروزی انقلاب اسلامی وجود این ایدئولوژی بود.

سرهنگ پاسدار هدایت الله امیری گفت: یکی از مهمترین مولفه های انقلاب اسلامی همراهی مردم با انقلاب است و از مهمترین وظایف بسیج دانشجویی تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی است. هدف انقلاب اسلامی زمینه سازی ظهور حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه و اجرای حدود الهی بوده است.

وی با طرح سوالی پیرامون هدف ظهور گفت: سعادت انسان هدف اصلی ظهور است کما اینکه هدف خلقت انسان و هدف رسیدن انسان به کمال نیز سعادت است. برای زمینه سازی ظهور و رسیدن انسان به سعادت باید نگاه مردم به اسلام عمیق، دقیق و کامل باشد.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان افزود: بحث بر این است که بیشتر قریب به اتفاق ما مسلمان موروثی است و وقتی شناخت ما در مورد دین سطحی باشد خیلی راحت در مقابل شبهات کم می آوریم و گاهی دین خود را هم می فروشیم.

هدایت الله امیری تاکید کرد: راه رسیدن به شناخت دقیق و عمیق نسبت به دین، مطالعه است. اگر احساس نیاز به مطالعه و داشتن اطلاعات پیدا کنیم  حتما به سمت مطالعه می رویم و باید در این دوره به دنبال این باشیم که تلنگری ایجاد شود که در خصوص مبانی اندیشه اسلامی به یک فهم عمیق، دقیق و جدی برسیم. و با مطالعه عمیق می توانیم به وظیفه دانشجویی خود موذن جامعه بودن است عمل کنیم.

حجت الاسلام صباغیان از سخنرانان حرم مطهر رضوی در در ادامه مراسم گفت: زیارت یعنی اینکه زائر وجود خودش را از زیارت شونده پر کند و وقتی کسی به محضر امام رضا علیه السلام می آید هر آنچه مانع و حجاب بین خودش و آن وجود مقدس است از خودش دور می کند. کی این اتفاق می افتد زمانی که معرفت ایجاد شود و کی معرفت شکل می گبرد زمانی که امام را فراتر از یک انسان معمولی بدانیم.

صباغیان افزود: امام رضا کلام همه زائران را می شنود، خواسته های آنان را می داند و به همه جواب می دهد، زائری اگر امام را به معنای واقعی بشناسد از شوق زیارت جان می دهد

وی تاکید کرد: زیارت آدابی دارد برمبنای آن آدابی که برای ما بیان شده است امام را زیارت می کنیم بعد می بینیم این زیارت چه آثاری برای ما خواهد داشت. پس از بازگشت باید هرکدام یک سفیری برای امام رضا باشید و از اینجا که رفتید تغییر در شما محسوس شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار