1060 نفر در طرح جهادگران بسیج دانشجویی ویزیت رایگان شدند+عکس

در اردوی جهادی تابستانه روستاهای مالوجه، قزلجه کند و طوغان باباگرگر تعداد 1060 نفر توسط دانشجویان جهادگر بسیجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ویزیت رایگان شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان در حاشیه بازدید از جهادگران گروه پزشکی روستاهای بخش دلبران در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تعداد 40 نفر از جهادگران کردستانی در قالب 3 گروه جهادی پزشکی به مناطق محروم شهرستان قروه اعزام شدند.

 
توحید رستمی با بیان اینکه این طرح با حمایت بنیاد برکت استان پشتیبانی مالی شد، بیان کرد: این جهادگران جهت ارائه خدمات درمانی در عرصه های دندانپزشکی، پزشکی و مامایی توانستند در مدت زمانی که در این دوره حضور داشتند تعداد 1060 نفر را به صورت رایگان ویزیت کنند.
 
 
 
وی با اشاره به اینکه در این طرح بالغ بر 200 میلیون ریال هزینه شده است، افزود: این طرح یک کار جهادی عظیم بود که علاوه بر ویزیت، هزینه های درمانی را هم برعهده گرفت و جهادگران درمان، سفیران امنیت و سلامتی شدند.
 
رستمی همچنین اذعان کرد: در این طرح 510 ویزیت دندانپزشکی انجام شد، که شامل 210 کشیدن دندان و 60 مورد ترمیم بود، 550 ویزیت پزشکی به همراه تجویز و داروی رایگان و نیز 100 مورد خدمات مامایی صورت گرفت.
 
 
وی گفت: از اهداف دوره حضور در مناطق کم برخوردار و گسترش سلامتی در غالب بسته های آموزش فرهنگی و پزشکی است، که لازم است علاوه بر ویزیت و درمان، ریشه یابی عمقی و اساسی از مشکلات انجام و راه حل مناسبی هم برای آن ارائه شود.
 
مسئول بسیج دانشجویی کردستان خاطرنشان کرد: مشکلات حل نشدنی لازم است که با تحقیق و تفحص در نهایت همراه با اشاعه روحیه جهادی رفع و رجوع شود.
 
وی گفت: در اردوی جهادی هم مشکلات مردم تا حدودی هموار می شود و هم دانشجویان با تعاملی که با مردم و جامعه دارند، سریعتر به جامعه پذیری و خودساختگی می رسند.
 
 
 
رستمی با بیان اینکه از مهمترین مزیت ارزشمند طرح اردوی جهادی که ماندگاری آن بیشتر خواهد بود، افزود: انجام کار تحقیقاتی توسط دانشجویان جهادگر در مناطق اعزامی به منظور شناسایی مسائل و مشکلات عمده این مناطق ارزشمندتر است که با مطالبه گری از ادارات به دنبال رفع عمقی این آسیب ها هم خواهیم بود. 
 
مسئول بسج دانشجویی استان کردستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تعداد 45 گروه جهادی در عرصه های مختلف جهادی به ویژه فرهنگی، آموزشی و عمرانی به مناطق محروم استان کردستان و همچنین حضور در مناطق سیل زده کشور اعزام شدند.
 
 

 
 
وی افزود: همچنین در راستای فعالیت گروه های جهادی چندین نقطه در حاشیه شهر سنندج نیز توسط گروه های جهادی جهت رفع آسیب های اجتماعی، شناسایی و برای حضور جهادگران در نظر گرفته شده است که این گروه ها در طول سال به صورت مستمر اقدام به خدمات رسانی در این مناطق خواهند کرد.
 
رستمی عنوان کرد: گروههای جهادی در سال 98 به صورت تخصصی در عرصه های مختلف حضور پیدا می کند و نسبت به احصاء مسائل و ارائه راهکار برای این مسائل در راستای گفتمان سازی و مطالبه گری از دستگاه های زیربط نسبت به حل مسائل مردم به صورت تخصصی عمل می کنند.

 

 

وی در خاتمه بیان کرد: در حقیقت آغاز فصل تابستان آغاز روزهای غیرت است که دانشجویان فارغ از تحصیل اردوهای جهادی خود را در مناطق محروم آغاز می کنند و بدون هیچ چشم داشتی تنها با روحیه جهادی خود ایثارگونه به دنبال محرومیت زدایی هستند.

رستمی گفت: فیش حقوقی جهادگران شاید بدون صفر باشد، اما نتیجه کار خیر آنها حسابی نجومی است و نور امیدی در دل جوانان و کودکان روستایی خواهد بود تا بتواند معلم نسلی انقلابی و مومن شود تا هم جهادگران بی ادعا و هم مردم در مناطق محروم را مورد تعلیم و تربیت خودساخته اسلامی قرار دهد.

 

وی گفت: جوانانی که در مناطق محروم به نیت خدمت رسانی بی منت حضور پیدا می کنند یک کار تربیتی عظیم انجام داده اند که خود ثمره برگزاری اردوهای جهادی خواهد بود.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار