سفارت آمریکا در بغداد باید مثل لانه جاسوسی در تهران به موزه تبدیل شود

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء با تاکید بر اینکه سفارت آمریکا در بغداد باید مثل لانه جاسوسی در تهران به موزه تبدیل شود، گفت: کشور‌های عربی اگر خواهان استقلال و حق تصمیم‌گیری هستند، باید راه جمهوری اسلامی ایران را در پیش بگیرند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی نصر الشِمَّری سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در نشست تحلیلی تبیینی تبعات حضور آمریکا در غرب آسیا که در محل دفتر کار آخرین سفیر آمریکا در ایران برگزار شد، ثبات عراق را در گرو خروج نیرو‌های اشغالگر دانست و گفت: بهتر است سفارت امریکا در بغداد، تعطیل و همچون لانه جاسوسی در تهران به موزه تبدیل شود.


وی اظهار داشت: کشور‌های عربی اگر خواهان استقلال و حق تصمیم‌گیری هستند، باید راه جمهوری اسلامی ایران را در پیش بگیرند.

الشمری امریکا را "شر اصلی" خواند و با اشاره به نقش منفی واشنگتن، تصریح کرد:: عراق کشوری ثروتمند و صاحب تمدن است. امریکایی‌ها به بهانه سرنگونی حکومتی که حسب اعتراف یکی از رهبران حزب بعث ـ. خودشان آن را به‌جود آورده بودند، به عراق هجوم آورده و نکبت فراوانی به کشور ما تحمیل کردند.

سخنگوی نُجَباء پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را به صاعقه‌ای بر سر امریکایی‌ها تشبیه کرد و افزود: آن‌ها از کشور‌های عربی حاشیه خلیج‌فارس خواستند که با ایران بجنگند، اما این کشور‌ها توان چنین کاری نداشتند. امریکایی‌ها سپس به سراغ عراق آمدند و در نهایت صدام را وادار کردند که به ایران حمله کند.

الشِمَّری افزود: بعد از پایان جنگ ایران و عراق، امریکا از سویی کشور‌های عربی را علیه صدام تحریک می‌کرد و از سوی دیگر به او برای حمله به کویت چراغ سبز می‌داد تا بهانه مداخله خود در منطقه را فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشت دوباره نظامیان امریکایی به کشورش گفت: مقاومت عراق، یک بار امریکا را بیرون کرد و تا آخرین روز عقب‌نشینی سربازان متجاوز، حملات مقاومت به آن‌ها ادامه داشت؛ ولی اشغالگران دوباره به بهانه نبرد با داعش به عراق برگشتند.

معاون دبیرکل نُجَباء اضافه کرد: امریکا علاوه بر پایگاه‌های مخفی، ۱۱ پایگاه نظامی در عراق ایجاد کرده و ۱۱ هزار سرباز در آن‌ها مستقر نموده است. نیرو‌های مقاومت همه این پایگاه‌ها را شناسایی کرده و تحت نظر دارند.

مهندس الشِمَّری در ادامه، توجه حاضران در نشست را به نقش منفی سفارت امریکا در بغداد جلب کرد و خاطرنشان ساخت: امریکا بزرگترین سفارتخانه دنیا را در بغداد احداث کرده و هزاران نفر را در آنجا به‌کار گرفته است. این سفارتخانه در همه امور کشور ما دخالت می‌کند و حتی به سراغ نیرو‌های مقاومت رفته تا با پیشنهادات اغواکننده، آنان را جذب کند؛ ولی نیرو‌های مقاومت جواب رد داده‌اند.

وی در پایان ضمن اشاره به حملات مستمر امریکا به نیرو‌های الحشد الشعبی، تصریح کرد: ثبات عراق در گرو خروج نیرو‌های امریکایی است. بهتر است سفارت امریکا در بغداد، تعطیل و همچون لانه جاسوسی در تهران به موزه تبدیل شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار