"پوشش‌های نامتعارف" در غیاب عرضه پوشش ایرانی در استان کرمانشاه رواج پیدا کرده است

پوشش بانوان در کرمانشاه در غیاب عرضه پوشش‌های ایرانی - اسلامی و گرانی لباس سنتی منطقه غرب کشور گرفتار بازار مکاره پوشش‌های نامتعارف و بی‌هویت شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: پوشش‌های نامتعارف در شهر کرمانشاه با وجود لباس سنتی این منطقه و پوشش‌های ایرانی اسلامی رواج یافته است.

 

حال این سئوال مطرح است که علاوه بر کم‌کاری حوزه طراحی و فرهنگی کشور در رسیدگی به این موضوع که خلاف موجودیت پوشش یک زن ایرانی است آیا مسئولان  راه حل‌هایی برای از بین بردن این مشکل دارند؟

 

بروز بدحجابی دلایل مختلفی دارد که عمده ترین دلیل آن را می‌توان کم کاری مسئولان فرهنگی در سطح جامعه عنوان کرد که در نهایت این کم کاری‌ها و بی‌توجهی به امر خطیر و پر اهمیت حجاب راه برای دشمنان باز شده و آنان را به داخل مرزهایمان کشانده است.

 

بدحجابی خود دارای دو تیغه و دو لبه برّان است زیراکه علاوه بر این که فرد بی‌حجاب را دچار مشکلات فراوانی می‌کند، بی شک تاثیر بسزایی در جامعه نیز دارد که این تاثیر غیر قابل انکار است و زنان با بی‌حجابی تیشه به ریشه عفت زده و منجر به ترویج بی بند و باری و فساد در جامعه می‌شود.

 

عدم نظارت بر تولیدکنندگان پوشاک

 

یک بانوی کرمانشاهی اظهار داشت: تولیدکنندگان پوشاک و لباس‌های پوشیده و محجبه‌ای که برای جوانان جذاب باشد تولید نکرده و در عوض تحت تأثیر پوشش‌ها و تفکراتی که از جانب غرب بطور مستقیم و غیرمستقیم اعمال می‌شود قرار گرفته و متاسفانه از پوشش اسلامی فاصله گرفتند.

 

خانم رضایی یکی از راهکارها برای جلوگیری از رواج مانتوهای جلو باز را نظارت بر تولیدات پوشاک دانست و گفت: پوشاک اسلامی از نظر طراحی، دوخت، رنگ و نوع پارچه باید طوری باشد که توجه قشر جوان جامعه را به خود جلب کند.

 

وی افراد دیگری را در  معضل مانتوهای جلو باز مقصر معرفی کرد و عنوان کرد: عموم مردم که در این مدت قادر نبودند جاذبه را برای جوانان نسبت به حجاب و پوشش ایجاد کنند مثلانوع رفتار اجتماعی که برخی خانواده‌ها دارند سبب جذب جوانان نمی‌شود.

 

رضایی تصریح کرد: این گفته که حجاب برای دنیای قدیم بوده و الآن که بشر پیشرفت کرده است، نباید حجاب داشته باشد؛ کاملا غلط و نادرست است زیرا قرار نیست هر چیزی که مربوط به زمان قدیم است بد باشد.

 

این شهروند کرمانشاهی با اشاره به اینکه آدمی همیشه گرسنه و تشنه می‌شود، تفکر می‌کند، دچار حسادت، کینه و دروغ می‌شود و از طرفی هم دارای خصوصیاتی مانند راستی، پاک‌دلی و صداقت است افزود: پیشرفت جامعه هیچ ارتباطی با بی‌حجابی ندارد؛ زیرا زمانی کشورهای مسلمان با همین اعتقادات جز پیشرفته‌ترین مردم دنیا بودند.

 

وی با بیان اینکه نه حجاب سبب عقب‌ماندگی است و نه بی‌حجابی عامل پیشرفت خاطرنشان کرد: باید در جامعه فرهنگ‌سازی حجاب انجام شود و این مورد هم به مردم و هم به مسئولان برمی‌گردد که بطور کامل حجاب و پوشش را برای بانوان فرهنگ سازی نکردند و زنان جامعه خیلی راحت تحت تاثیر تبلیغات خودنمایی و بدحجابی قرار می‌گیرند.

 

عدم همخوانی مانتوهای عرضه‌شده با فرهنگ جامعه

 

بانوی دیگر کرمانشاهی با اشاره به اینکه مقصر اصلی رواج  مانتوهای جلو باز را مسئولان دانست و اظهار داشت: مسئولان با عدم نظارت کافی در این مورد سبب مشکلات در جامعه شدند زیرا حضور چنین مانتوهایی در بازار مایه سرافکندگی است و در شأن زنان ایرانی نیست.

 

خانم حسینی با بیان اینکه مسئولان در خواب عمیق به‌سر می‌برند عنوان کرد: اگر مسئولی باشد که بطور جد روی این مسئله نظارت داشته باشد و اجازه تولید چنین مانتوهایی را به تولیدکنندگان ندهد به طور‌ حتم می‌توان تا حد خیلی زیادی جلوگیری کرد.

 

وی افزایش انحراف در جامعه را نشأت گرفته از بدحجابی دانست که منجر به از هم پاشیدن بنیان خانواده‌ها می شود بیان کرد: زنان بی‌حجاب مردان مجرد و حتی متاهل را با پوشش خود به مسیرهای غلط سوق می دهند و منجر وقوع اتفاقا بد در بدنه جامعه و تزلزل بنیان عفاف در جامعه اسلامی می شوند.

 

این شهروند کرمانشاهی خاطرنشان کرد: لازم است که مسئولان با اقدامات مناسب فرهنگی در بازگرداندن حجاب و عفاف حقیقی به جامعه همت کنند و برای القای مجدد تفکر عفاف به زنان با حجاب کمتر برنامه‌های مکمل فرهنگی را پابه پای تبلغات منفی دشمن پیش ببرند.

 

یک بانوی در کرمانشاهی با اشاره به اینکه عده‌ای به‌دنبال ایجاد تهاجم فرهنگی در کشور هستند اظهار داشت: باید افرادی از مراکز تصمیم‌گیری همچون حوزه‌های علمیه باشند که جلوتر از دشمنان برای جامعه تصمیمگیری کنند و اجازه ایجاد چنین تهاجمی را به آنها ندهند و از همان ابتدای کار جلوی رواج پوشش‌های بد را در جامعه ندهند.

 

خانم قلیچی راهکار لازم را نظارت بر پوشاک  دانست و گفت: مسئولان با ورود به فروشگاه‌های پوشاک و دیدن چنین مانتوهایی در مغازه‌ها باید جریمه‌ای را برای آنها در نظر بگیرند و با آنها مانند کسانی که قانون را زیر پا گذاشتند رفتار کنند زیرا هر نقض قانونی مجازاتی به‌دنبال دارد.

 

این شهروند کرمانشاهی با اشاره به اینکه هر روز شاهد پوشش‌های نامتعارف در جامعه هستیم اظهار کرد: بدحجابی سلامت روانی جامعه را هدف گرفته و خیانت‌هایی که در نتیجه بدحجابی در جامعه می‌شود منجر به افزایش طلاق و از هم پاشیدن زندگی تعداد زیادی از افرادی می‌شود.

 

تبلیغات رسانه‌ای حلقه مفقوده در ساماندهی معرفی پوشش ایرانی

 

یکی از دختران محجبه کرمانشاهی با بیان اینکه بانوی ایرانی بر اساس مد نباید مانتوی خود را انتخاب کند بلکه به‌دنبال یک  پوشش مناسب ایرانی باید باشد اظهار داشت: افراد به دنبال مدگرایی غربی می‌روند که سطح آگاهی پایینی دارند و با امر به معروف و نهی از منکر می‌توان از پیشرفت هر مد غربی در کشور جلوگیری نمود.

 

خانم اخوانیان با اشاره به اینکه زنان ایرانی باید معیارهای خود را برای پوشش مد جامعه‌ غرب قرار ندهند عنوان کرد:  زنان و دختران  محجبه باید در تبلیغ لباس‌‌هایی با طراحی ایرانی که شخصیت زن را از بین نمی‌برد همت و تلاش مضاعفی انجام دهند زیرا با اینکار مانتوهای جلوباز و بی‌بندوباری درسطح کشور ازبین خواهدرفت.

 

وی با بیان اینکه در رسانه‌ها توجهی به موضوع مد و لباس نمی‌شود خاطرنشان کرد: تمامی برند‌های مشهور دنیا تبلیغات ویژه‌ای در این زمینه دارند اما متاسفانه به دلیل محدودیت فضای مد و لباس در ایران، رسانه‌‌های ما نمی‌توانند به شکل کامل پوشش خبری در این حوزه انجام دهند و هرچند حرکت‌هایی انجام شده است، اما کافی نیست.

 

مطالبه مردم برخورد پلیس با "بی‌حجابی" است

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به ادامه یافتن طرح مقابله با بی‌حجابی در جامعه از سوی پلیس، گفت: این برخوردها در راستای مطالبات مردمی و خواسته اکثر شهروندان صورت می گیرد.

 

سردار علی اکبر جاویدان با اشاره به اینکه حجاب یک وظیفه شرعی است که بر عهده مسلمانان گذاشته شده و ما ملزم به رعایت آن هستیم تصریح کرد: در کشور ما  نیز بحث حجاب به عنوان یک اصل پذیرفته شده مورد توجه و اقبال عموم مردم و خانواده ها قرار دارد، حال ممکن است عده معدودی کمتر به آن توجه کنند.

 

وی با بیان اینکه رعایت حجاب در کشور قانون بوده و عدم رعایت آن بی‌قانونی محسوب می‌شود، گفت: پلیس وظیفه دارد تا با هرگونه بی‌قانونی در هر چارچوبی که باشد برخورد کند، البته پلیس در ابتدا سعی می‌کند با تذکرات شفاهی و کتبی افراد بی حجاب را متوجه کار نامناسبشان کند و در صورت عدم توجه و تکرار این قضیه برخوردهای جدی تری داشته باشد.

 

رئیس پلیس استان کرمانشاه با اشاره به اینکه حمایت اقشار مختلف مردم از طرح پلیس نشان دهنده  مطالبه عمومی جامعه در برخورد با موضوع بی حجابی است اظهار کرد: در استان پاسخ به این مطالبه عمومی از سوی پلیس دنبال می‌شود، هرچند خوشبختانه در کرمانشاه نسبت به برخی استانهای دیگر شرایط بهتری را شاهد هستیم و اکثریت مردم پوشش مناسب را دارند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار