در دیدار مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان با رئیس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان صورت گرفت

تشریح رویکردهای جدید بسیج دانشجویی با تاکید بر حوزه فعالیتی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان هرمزگان

در دیدار عارف رئوفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان با منوچهر ضیائی رئیس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان اهم مسائل مربوط به بسیج دانشجویی این دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در این دیدار که در دفتر رئیس دانشگاه فرهنگیان استان هرمزگان صورت گرفت عارف رئوفی به تشریح رویکرد جدید بسیج دانشجویی در فعالیت ها با تاکید بر مطالبه گری علمی مبتنی بر احصاء و حل مسئله پرداخت و گفت: این رویکرد در پنج گام احصاء مسئله، حل مسئله، گفتمان سازی، مطالبه گری و ورود میدانی به شناخت مسائل مهم و حل آنها می پردازد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان حوزه تعلیم و تربیت را از مهمترین حوزه های فعالیتی بسیج دانشجویی استان دانست و تشکیل هسته علمی تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی دانشگاه با کمک و راهنمائی اساتید مربوطه را از جمله اولویت های آن دانست.

منوچهر ضیائی نیز در این دیدار گفت: به فعالیتهای بسیج به طور عام و بسیج دانشجویی به طور خاص اعتقاد داریم. و اگر حضور بسیج در مقاطع مختلف انقلاب نبود انقلاب به این مرحله از عمر خود نمی رسید.

رئیس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان حمایت های خاص رهبری معظم انقلاب به عنوان شخص اول نظام از دانشگاه فرهنگیان را دلیل اصلی ادامه فعالیت آن دانست گفت: ورود شخص ایشان به صورت جزئی به  مسئله این دانشگاه، نشان دهنده جایگاه این دانشگاه و اهمیت موضوع تعلیم و تربیت در نگاه ایشان است.

 ضیائی با تاکید برحمایت از فعالیت های بسیج دانشجویی، انتظارات و توقعات از این تشکل را مهم دانست و به تشریح آن را بیان کرد.

در این نشست دو ساعته بر سرلوحه قراردادن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عنوان راهبرد های اصلی حوزه فعالیتی بسیج دانشجویی این دانشگاه در ابعاد مختلف تاکید شد.

نعیم داکری مدیر مطالعات راهبردی بسیج دانشجویی با بیان نمونه در حال پیگیری رویکرد حل مسئله در حوزه فاضلاب شهر بندرعباس به تشریح این رویکرد پرداخت.

روح الله کمالی مدیر بررسی  و تحلیل بسیج دانشجویی نیز اسناد بالادستی همچون بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به طور عام و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به طور خاص را راهبردهای اصلی و سرلوحه فعالیتهای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان دانست.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار