نامه گروه‌های جهادی به سران قوا درباره اوضاع معیشتی مردم

جمعی از گروه‌های جهادی و مردم‌نهاد در اقدامی خودجوش با ارسال نامه‌ای سرگشاده به سران قوا خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم خصوصا مستضعفین شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییجمعی از گروه‌های جهادی در اقدامی خودجوش با ارسال نامه‌ای سرگشاده به سران قوا خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم خصوصا مستضعفین شدند.

در متن این نامه، گروه‌های جهادی ضمن اعلام آمادگی برای کمک به دولت، خود را مسئول رساندن صدای مستضعفین به مسئولین می‌دانند.

در بخشی از این نامه به دولت پیشنهاد شده که با تغییر رویکرد در پرداخت ارز4200، بجای آنکه آن را به مبدا و واردکننده پرداخت نماید آن را به مقصد و مصرف کننده برساند. همچنین اشاره شده که این امر با توجه به اختیارات سران قوا به سرعت می‌تواند محقق شود.

این نامه می‌افزاید: «ما گروه های جهادی و گروه های مردم نهاد بیش از همه از سفره خالی مردم، خصوصا مستضعفین با خبریم و خجالت‌زده این ولی‌نعمتان هستیم، که دیگر حتی با پول یارانه هم نمی‌توانند ۱ کیلو گوشت خریداری کنند.»

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت سران محترم قوا

جناب آقایان لاریجانی ، روحانی و رئیسی

سلام علیکم

همانطور که مستحضر هستید حوادث اقتصادی که از ابتدای سال ۹۷ شروع شد و تا امروز نیز امتداد پیدا کرده‌است باعث شده سفره‌ معیشت مردم روز به روز کوچکتر و فشار تامین مایحتاج اولیه زندگی روز به روز بیشتر شود. ابتدای امسال ما جهادگران در مقابل سیلی که 4 استان کشور را درگیر خود کرد همه توان و امکانات خود را به میدان عمل آوردیم. حال که سیل نقدینگی نه تنها 4 استان، بلکه همه‌ی کشور را درگیر خود کرده وظیفه‌ی خود می‌دانیم که در مقابل آن سیل نیز بند و خاکریز بنا کنیم. تا کمترین ضربه‌ی اقتصادی ممکن به معیشت مردم وارد شود. ما گروه های جهادی و گروه‌های مردم نهاد بیش از همه از سفره خالی مردم، خصوصا مستضعفین باخبریم و خجالت‌زده این ولی‌نعمتان هستیم، که دیگر حتی با پول یارانه هم نمی توانند ۱ کیلو گوشت خریداری کنند.

همانطور که در جریان امر هستید تنها سیاستی که برای حفظ سفره های مردم اتخاذشده سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ به همه کالاهای اساسی بوده است. متاسفانه این اقدام هم از همان ابتدا شکست خورد و باعث نشد که تورم، قیمت کالاهای اساسی را تغییر ندهد بطوریکه مرغ هم امروز دیگر از سفره مردم پرواز می‌کند. سودجویان داخلی هم از این پاس گل کمال استفاده را کرده اند و تا می‌توانستند به دروازه‌ی خودی گل زدند. این سودجویان حتی به داروی مردم هم رحم نکرده‌اند تا جایی که وزیر بهداشت از غارت 1میلیارد و 300 میلیون دلاری کالای پزشکی خبر داد. همه ارز دولتی گرفتند گروهی کالا را با ارز آزاد عرضه کردند، گروه کالای بی کیفیت آوردند و  بیش اظهاری کردند. گروهی صادرات معکوس را کلید زدند و گروهی هم اساسا کالایی وارد نکردند. بی‌توجه به ملت از منابع ملی سواستفاده کردند و پشت پا به منافع ملی زدند.

در این میان آمریکایی ها و دیگر دشمنان این ملت نیز، خوشحال از این که توانسته‌اند هدف اصلی تحریم های اقتصادی یعنی فشار به معیشت آحاد مردم را به نتیجه برسانند. در کنگره بیلان کاری ارائه می دهند و از یک سوم شدن ارزش ریال به عنوان پیروزی یاد می کنند.

امروز هم در شرایطی هستیم که سیل نقدینگی به بازار مسکن رسیده و قیمت اجاره‌بها سر به فلک کشیده. مردمی که روزی برایشان خانه میساختیم تا از کانکس رهایی پیدا کنند. امروز دیگر کانکس را سرپناهی  امن‌تر از خانه‌هایی می‌دانند که اجاره بهایشان هر‌روز و هر‌روز بیشتر می‌شوند.

سران محترم قوا

ما گروه مردم‌نهاد و جهادی بر خود وظیفه می‌دانیم علاوه بر حضور در صحنه خدمت به روستاها و مناطق محروم ، صدای رسای درد و آلام آنها به بدنه‌ی مسئولین کشور باشیم و برای بهبود آن راهکار عملیاتی پیشنهاد دهیم.

از آنجا که تجربه‌ی پرداخت ارز4200 در عمل شکست خورده است. دیگر جایز نیست بیش از این بر سر منابع ملی سهل‌انگاری کرد و راه را برای سودجویان باز گذاشت. در شرایطی که همه‌ی نمایندگان مجلس، دولتمردان و کارشناسان در تغییر این روش حمایتی اتفاق نظر دارند. ادامه‌ی این وضع و حیف‌ومیل شدن بیت المال مسلمین پیش از این جایز نمی‌باشد.

پیشنهاد ما برای بهبود وضعیت معیشتی مردم تغییر رویکرد موجود در پرداخت ارز 4200 به واردکنندگان است. مطابق قانون دولت می‌تواند بجای آنکه یارانه ارزی را از مبدا و به واردکننده بدهد آنرا به مصرف کننده پرداخت نماید.اینکار همراه با هدف‌گیری دقیق گروه‌های ضعیف جامعه می‌تواند در کوتاه مدت بهترین راه حل برای بهبود وضع معیشتی مردم باشد. می‌توان این اقدام را به همان روشهایی که در قانون بودجه دیده شده است انجام داد. روش های مانند پرداخت کالایی-نقدی، کوپن الکترونیک و... که هم از فساد جلوگیری شود و هم مرهمی بر آلام اقشار ضعیف مردم باشد. بدنه‌ی کارشناسی کشور نیز  در تغییر عاجل این رویکرد متفق‌القول و همنظر هستند. تحقق این امر ارده‌ی شما را می‌طلبد.

بزگواران با نظر به جلسات مستمر سران قوا و اختیاراتی که رهبر انقلاب در اختیار شما قرار داده است. می‌توانید به سرعت به تغییر وضع موجود مبادرت بورزید و با پرداخت مستقیم بسته‌های حمایتی در کوتاه مدت در جهت بهبود معیشت مردم خصوصا مستضعفین قدم بردارید. در بلند مدت نیز توجه به اصلاح نظام بانکی، کنترل و هدایت نقدینگی را در دستور کار قرار دهید. ما گروههای مردم نهاد و جهادی بیش از این تحمل شنیدن صدای خردشدن استخوانهای مستضعفین زیر تورم ۵۰ درصدی را نداریم.

«وما لکم لاتقـتلون فى سبیل اللّه والمستضعفین من الرّجال والنّسآء والولدن الّذین یقولون ربّنآ أخرجنا من هـذه القریة الظّالم أهلها واجعل لّنا من لّدنک ولیًّا واجعل لّنا من لّدنک نصیرا»

و من الله توفیق

گروه جهادی دانشگاه شهید بهشتی ( کانون وارثین)
گروه جهادی دانشگاه علم و صنعت ( بی بال پریدن)
گروه جهادی ابراهیم هادی
گروه جهادی کوثر
گروه جهادی حوزه مشکات (قرار)
گروه جهادی دانشکده فنی انقلاب اسلامی(مهاجر)
گروه جهادی دانشگاه صنعتی شریف (مجمع مهدویون)
گروه جهادی علوم پزشکی شهید بهشتی (منتظران مصلح(عج))
گروه جهادی دانشگاه صنعتی مالک اشتر (فطرس)
گروه جهادی دانشگاه شهید شمسی پور
گروه جهادی دانشگاه شریعتی ( انسیه الحوراء)
گروه مردم نهاد رضوان
گروه جهادی دانشگاه علامه طباطبایی (شهیدسعیدانصاری)
گروه جهادی آزاد دندانپزشکی (منتظران ظهور)
گروه جهادی دانشگاه خواجه نصیر ( شهید مومنی)
گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی ایران
گروه جهادی دانشگاه تربیت مدرس (نور الهدی)
گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی تهران (رویش های انقلاب اسلامی)
گروه جهادی دانشگاه سوره( هنر و رسانه آیات )
گروه جهادی دانشگاه علوم قضایی( شهید دهقان )
گروه جهادی شهید یونس زنگی ابادی
گروه جهادی اکبریه شهرری
گروه جهادی شهید علی هاشمی

گروه جهادی فدک

 مجموعه جهادی شهید دکتر افسری
گروه جهادی خادم الشهید محمد سلیمانی گیلان

 گروه جهادی جهادگران ولایت گیلان
گروه جهادی بصیرت گیلان
گروه جهادی شهید محمد سلیمانی گیلان

 گروه جهادی وصال استان کرمانشاه

 گروه جهادی دانشگاه آمل

گروه جهادی بدرالدّین

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار