پیام شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی جزیره کیش به مناسبت روز صدا و سیما

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی جزیره کیش به مناسبت نهم مرداد ماه روز ملی صدا و سیما پیامی صادر کرد که متن این پیام به شرح زیر است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

پیام شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی جزیره کیش به مناسبت روز صدا و سیما
 
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی جزیره کیش به مناسبت نهم مرداد ماه روز ملی صدا و سیما پیامی صادر کرد که متن این پیام به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
حضرت امام خمینی رحمه الله درباره اهمیت صدا و سیمای جمهوری اسلامی می فرماید:
"صدا و سیما باید دانشگاهی عمومی برای هدایت و تربیت مردم باشد؛ یعنی دانشگاهی که در سطح کشور گسترده است و باید به اندازه ای که می شود، از آن استفاده کرد. ... رادیو و تلویزیون، بنگاهی است که از تمام رسانه های گروهی مهم تر است و تقریبا در تمام دهات و شهرستان ها عمومی شده است. رادیو و تلویزیون باید اصلاح و متحول شود."
مقام معظم رهبری در توضیح دانشگاه بودن صدا و سیما فرموده است:
"صدا و سیما، مدرسه ای عمومی برای همه قشرها در سراسر کشور است. برداشت ما از صدا و سیما این است که آن را دانشگاهی برای تدریس اصول اسلامی ـ انقلابی بدانیم. امام که فرمودند دانشگاه، در دانشگاه چیزی تدریس می شود؛ در این دانشگاه چه چیزی می خواهد تدریس شود؟ آنچه در این دانشگاه تدریس می شود، عبارت از پیام ها، پایه ها، مفاهیم و درس های اسلام ناب و اسلام انقلابی و اسلام واقعی است. این، آن چیزی است که در صدا و سیما ایده آل است."
 
صدا و سیما، تنها رسانه ای است که با دامنه ای گسترده از امواج و با انتشار افکار و ارائه راهکارهای متفاوت، زندگی اجتماعی را به طور محسوسی متحول می سازد. برنامه های مختلف و گوناگون رادیو و تلویزیون، دنیایی از خبر، اندیشه، صوت و تصویر را در برابر دیدگان مردم می گشاید و به این وسیله، در ابعاد گوناگون، نقش اساسی و حیاتی در زندگی مردم جامعه ما ایفا می کند.
صدا و سیما، از شمار مهم ترین وسایل ارتباط جمعی است. این رسانه، ابزاری اجتماعی ـ فرهنگی به معنای عالی آن است که اثر چشمگیری بر همه ابعاد زندگی انسان ها دارد، این در شرایطی است که عموم مردم جامعه، از هر قشر و طبقه ای و با هر نوع فرهنگ و آداب و رسومی، از این رسانه استفاده می کنند. بنابراین، پیام های برنامه ها ممکن است به شکل های مختلفی در بین مردم جامعه فرهنگ سازی کند.
کشور ما، کشوری اسلامی است که تمامی شالوده های آن، بر پایه اصول اسلامی بنیان نهاده شده است. بنابراین، باید همه بخش های آن، بر اساس اصول و مبانی اسلامی عمل کنند. صدا و سیما هم که یکی از ارکان اساسی این نظام است، باید در مسیر آموزش، افزایش رشد و آگاهی تمام بخش ها، تزکیه و اصلاح افراد، پاسداری از استقلال، آزادی و ارزش های اسلام و ریشه کن ساختن تمام زمینه های فساد وتباهی و در راه مصلحت های اسلام و ملت حرکت کند. صدا و سیما باید چنان حساب شده و دقیق عمل کند که نه تنها هیچ شبهه ای در بین مردم جامعه به وجود نیاورد، که جامعه را یک دست و همگام با هم به سوی اهداف عالی انسانی و اسلامی به پیش ببرد.
در عصر کنونی که عصر ارتباطات نامیده شده، رسانه ها و به ویژه صدا و سیما، با انتقال دانش و اطلاعات جدید و مبادله افکار، در راه پیشرفت جوامع نقش مهمی را ایفا می کنند. با آغاز این عصر، جوامع بشری در آستانه دگرگونی های مهمی قرار دارند و یکی از مهم ترین نتایج این دگرگونی ها، تغییر در عقاید و راه و رسم زندگی مردم است. صدا و سیما به عنوان یک رسانه عمومی و مردمی، هم تحت تأثیر تحولات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و هم دگرگونی های جوامع را در خود منعکس می کند و در این بین، نقش بسیار اساسی و حیاتی به عهده دارد. در صورتی که این وسایل در راستای اهداف جامعه قرار گیرند، وسیله اصلاح، وحدت، کنترل درونی و اشاعه ارزش های به وجود آمده در جامعه خواهند شد و اگر بر خلاف اهداف جامعه عمل کند، به وسیله ای زیان بار مبّدل می شود.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی جزیره کیش نهم مردادماه، روز صدا و سیما را به حماسه سازان عرصه هنر و فرهنگ اصیل ایرانی و آنان که خالصانه با هر آن چه در توان دارند، می کوشند تا فرهنگ غنی این مرز و بومْ جاودان بماند؛ آنان که با تلاش و پشتکار، عاشقانه سعی بر آن دارند همگام با رهنمودهای انسان ساز اسلام ناب محمدی و فرهنگ پُر بار و اصیل ایرانی، در راستای ارتقای سطح فرهنگی و علمی و اجتماعی جامعه گام بردارند؛ آنان که صادقانه می کوشند تا تمامی اخبار و اطلاعات روز دنیا را در اختیار مردمان سبز ایران زمین قرار دهند و با اطلاع رسانی دقیق و درست، سطح آگاهی و بینش اجتماعی جامعه را بالا برند تبریک عرض مینماید.
 
“شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی جزیره کیش”
مرداد ماه ۹۸

کلیدواژه ها


kishiran kish kishisland

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار