مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان:

بسیج دانشجویی پیش از آن که یک نهاد باشد یک تشکل است

علیرضا کیخا یاد آور شد: خروجی دانشگاه ها باید به گونه ایی باشد که دانشجو مشکلات را حل کند، دانشجو بعد از تمام شدن درس نباید فقط به فکر استخدامی باشد بلکه باید به فکر ایده و کار آفرینی باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علیرضا کیخا مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در برنامه منور شبکه استانی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مزیت های  فضای بسیج دانشجویی این است که  فضایی چالشی دارد، آن چیزی که از بسیج دانشجویی توقع است که باید به سمت علمی و پژوهشی برود.

وی ادامه داد: دانشگاهی موقف است که دانشجویان آن دانشگاه ایده داشته باشند و بعد از تمام شدن دانشگاه گوشه ایی از کار ها را بگیرند و باعث پیشرفت بشوند، سیستم آموزشی همپای انقلاب نتوانست پیش برود و از انقلاب عقب مانده، سیستم آموزشی باید تلاش خود را بیشتر کند تا به آرمان های انقلاب برسد، ما از سال ۹۳ شروع به تلاش کردیم تا نگاه دانشجو را عوض کنیم.
مسئول بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: ما در حوزه کشاورزی کاملا علمی عمل کردیم و اکنون این امکان را داریم که استان را در این زمینه به سوی خودکفایی پیش ببریم، دانشگاه باید جمله  ما می توانیم را بگویند و به آن عمل کنند، ما در دفاع مقدس کلمه ما می‌توانیم را کاملا ثابت کردیم، بسیج دانشجویی تلاش می کند تا ۵ گام را عملی کند، این ۵ گام عبارت است؛ از مسئله شناسی،راه حل مسئله،گفتمان سازی مسئله، مطالبه گری مسئله ، اقدام میدانی .
وی با اشاره به گام دوم انقلاب در پایان گفت: خطاب اصلی گام دوم انقلاب جوانان هستند و آقا در گام دوم به جوانان اعتماد کرده است، جوانان گام دوم را دقیق بخوانید و خودتان را باور کنید هر کدام از جوانان می‌تواند یک حسن باقری باشد.

ارسال نظر


captcha